Ухвала від 12.03.2015 по справі 363/270/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2015р. м. Київ К/800/41032/14

Вищий адміністративний суд України у складі:

головуючого суддіРозваляєвої Т. С. (суддя-доповідач),

суддівМаслія В. І.,

Черпіцької Л. Т.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Вишгородської міської ради на постанову Вишгородського районного суду Київської області від 02 квітня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Виконавчого комітету Вишгородської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_4 звернувся з позовом до Виконавчого комітету Вишгородської міської ради про визнання нечинним рішення від 11 листопада 2013 року № 231/689 щодо відмови в наданні інформації та забов'язання надати інформацію щодо наявності вільних земельних ділянок під будівництво жилого будинку у м. Вишгороді.

Постановою Вишгородського районного суду Київської області від 02 квітня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2014 року, позов задоволено частково: зобов'язано відповідача надати позивачу інформацію щодо наявності вільних земельних ділянок під будівництво жилого будинку у м. Вишгороді.

Не погоджуючись з рішеннями судів, відповідач звернувся з касаційною скаргою, в якій просив їх скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Заперечень на касаційну скаргу не надходило.

Заслухавши доповідача, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Судами встановлено, що 07 листопада 2013 року позивач звернувся до Вишгородського міського голови Решетняка В.О. в порядку ст. ст. 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» із запитом про надання інформації щодо наявності вільних земельних ділянок під будівництво жилого будинку у м. Вишгороді.

12 листопада 2013 року позивачу надана відповідь, в якій йому запропоновано звернутись до районного відділу Держземагенства за місцем розташування земельних ділянок для надання відповідної інформації.

Крім цього, 13 березня 2014 року заяву позивача направлено за належністю начальнику управління Держземагенства у Вишгородському районі Київської області для надання запитуваної ним інформації.

Між тим, 25 березня 2014 року позивачу надана відповідь про неможливість надання вищезазначеної інформації в зв'язку з тим, що технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж міста Вишгород та генеральний план міста Вишгород до управління на зберігання не надходили.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду.

Суд першої інстанції дійшов висновку, з яким погодився суд апеляційної інстанції, щодо часткового задоволення позовних вимог.

Колегія суддів погоджується з висновками судів, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 13 вищезазначеного Закону передбачено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.

Згідно із ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах.

До моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.

З системного аналізу вказаних статей вбачається, що Виконавчий комітет Вишгородської міської ради є розпорядником запитуваної інформації, яка за своїм правовим статусом є публічною.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Частиною 1 ст. 20 та частиною 3 ст. 22 вказаного Закону встановлено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Отже, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку що Виконавчий комітет Вишгородської міської ради є розпорядником запитуваної позивачем інформації, а тому має надати відповідь на запит позивача щодо наявності вільних земельних ділянок під будівництво жилого будинку у м. Вишгороді.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Касаційну скаргу Вишгородської міської ради залишити без задоволення, а постанову Вишгородського районного суду Київської області від 02 квітня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеними статтями 237, 238, 239-1 КАС України.

Судді: