Ухвала від 18.03.2015 по справі 2а-6613/11/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2015 року Справа № 876/814/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,

з участю секретаря Волошин М.М.,

представника позивача Кожан О.Р.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2014 року у справі за позовом Державної податкової інспекції в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області до ОСОБА_2, третя особа Львівський відділ реєстраційно-екземенаційної роботи Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області звернулася в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2014 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову про задоволення позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що всупереч вимог Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, при першій реєстрації в Україні автомобіля марки MERSEDES-BENZ VARIO 814D/4250, 2000 р.в., р.н.НОМЕР_1 відповідач не сплатив податок з власників транспортних засобів. Оскільки на рахунок місцевого бюджету кошти від сплати вказаного податку в розмірі 42 490 грн. не надійшли, вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Представник Державної податкової інспекції в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримала, просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2014 року скасувати та прийняти нову постанову, якою їхні позовні вимоги задовольнити повністю.

ОСОБА_2 та представник третьої особи Львівського відділу реєстраційно-екземенаційної роботи Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в судове засідання не з'явилися, про час і місце судового розгляду були належним чином повідомлені, і оскільки їхня явка не визнана обов'язковою, апеляційний розгляд справи проведено у їхній відсутності.,

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Судом встановлено, що за наслідками проведеної ГУ КРУ у Львівській області ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності УДАІ ГУ МВС у Львівській області, результати якої оформлено актом від 16.11.2010 року № 08-22/52, встановлено факти порушень вимог Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», які полягали у проведенні первинної державної реєстрації транспортних засобів без сплати їх власниками податку.

На підставі отриманих при проведенні ревізії матеріалів реєстрації встановлено, що одним із таких платників, є ОСОБА_2, який 27.03.2009 року здійснив першу державну реєстрацію в Україні автомобіля марки MERSEDES-BENZ VARIO 814D/4250, державний номерний знак НОМЕР_1, 2000 року випуску, без сплати податку з власників транспортних засобів в сумі в 42490 грн.

Відповідно до розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що підлягав сплаті відповідачем під час здійснення першої реєстрації вказаного транспортного засобу в Україні, сума податку становить 42490,00 грн.

Згідно довідки Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова від 17.05.2011 року № 11278/17-115 до місцевого бюджету Франківського району м. Львова від ОСОБА_2 не надходили кошти в сумі 42490,00 грн. як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Колегія суддів зазначає, що згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991 № 1963-XII (далі - Закон № 1963) платниками податку з власників транспортних засобів є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів.

Відповідно до ч. 1 п. 3 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого постановою КМ України № 1371 (далі - Порядок), державна реєстрація транспортних засобів проводиться в числі іншого, з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів.

У відповідності до ч. 4 п. 8 Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів, а також внесення в установленому порядку інших платежів.

Пунктом 3.4 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої Наказом МВС № 379 (далі - Інструкція) встановлено, що працівниками РЕП ДАІ здійснюється контроль за внесенням обов'язкових платежів власниками транспортних засобів, у тому числі податку з власників транспортних засобів.

При цьому, згідно ч. 4 ст. 5 Закону № 1963 фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку.

Згідно п. 3.11. Інструкції після проведення всіх перевірок у заяву про реєстрацію транспортного засобу уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ, яка приймає рішення, вноситься чіткий запис про прийняте щодо реєстрації транспортного засобу рішення, яке підтверджується підписом із зазначенням П.І.Б. та дати.

Частиною 6 статті 5 Закону № 1963 встановлено, що у разі відсутності документів про сплату податку, перша реєстрація в Україні транспортних засобів не проводиться.

Враховуючи вищезазначені норми, колегія суддів приходить до висновку, що ніхто не може здійснити державну реєстрацію транспортного засобу без попередньої сплати за нього податку з власників транспортних засобів.

Виходячи із вимог законодавства, яке на момент виникнення спірних правовідносин регулювало питання сплати податку з власників транспортних засобів та самохідних машин і механізмів (частини 6 статті 5 Закону №1963-XII та пунктів 3,8 Порядку) колегія суддів вважає, що реєстрація на ім'я ОСОБА_2 транспортного засобу відбулася після перевірки посадовими особами Львівського ВРЕР УДАІ ГУ МВС України у Львівській області сплати особою необхідних платежів, в тому числі податку з власників транспортних засобів, після чого у встановленому порядку про це були зроблені відповідні відмітки на заяві.

Встановлені судом фактичні обставини свідчать, що першій реєстрації в Україні транспортного засобу на ім'я ОСОБА_2 передувала сплата податку з власників транспортних засобів, яка є безумовною підставою для такої реєстрації, що спростовує доводи податкового органу про відсутність сплати податку.

Крім того, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23.06.2014 року по справі №2а-9572/11/1370 позов ОСОБА_2 задоволено, визнано протиправною реєстрацію 27.03.2009 року Львівським відділом реєстраційно-екзаменаційної роботи Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на території України на ОСОБА_2 транспортного засобу марки Mercedes Benz, державний номерний знак НОМЕР_1, 2000 року випуску та зобов'язано скасувати таку державну реєстрацію. Зазначена постанова суду набрала законної сили.

З аналізу наведених вище норм та встановлених обставин справи, колегія суддів вважає вірним та обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що вимога позивача про стягнення податку з відповідача, що підлягав сплаті при реєстрації транспортного засобу марки MERSEDES-BENZ VARIO 814D/4250, 2000 р.в., р.н.НОМЕР_1 є безпідставною.

Аналогічна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в постановах від 06 березня 2014 року (справа К/800/30424/13), від 02 квітня 2014 року (справа К/800/27464/13).

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст.195,198,200,205,206,254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2014 року у справі № 2а-6613/11/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий А.Р.Курилець

Судді М.П.Кушнерик

О.І.Мікула

Повний текст ухвали виготовлений 20 березня 2015 року.