Ухвала від 16.03.2015 по справі 826/3283/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

16 березня 2015 року м. Київ№ 826/3283/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

до Відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання зняти арешт,

визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 104-107, 110, 111 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Іщуком І.О.

2. В порядку підготовки справи до розгляду надіслати копії ухвали про відкриття провадження особам, які беруть участь у справі.

3. Завершити підготовче провадження у справі та призначити адміністративну справу до судового розгляду в судовому засіданні.

4. Призначити судове засідання на 15 квітня 2015 року о 09:20 год.

5. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №6 .

6. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

7. Витребувати від позивача:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.

Суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на наступне.

Одним із способів набуття права власності є придбання майна з прилюдних торгів.

Так, ст. 650 ЦК України (в редакції чинній на момент проведення торгів з продажу 1/9 земельної ділянки від 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1) закріплює такий спосіб реалізації майна, як укладення договорів на біржах, аукціонах, конкурсах, яка є відсильною, оскільки відсилає до інших нормативно-правових актів, якими повинні встановлюватись особливості укладення цих договорів. До цього зводиться і суть норми ч. 4 ст. 656 ЦК України, згідно з якою до таких договорів застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу, або це не випливає з їхньої суті.

Порядок реалізації майна, на яке звернено стягнення, частково врегульовано Законом України від 21 квітня 1999 р. № 606-XIV "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 606-XIV) та Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 р. № 74/5 (далі - Інструкція № 74/5), якими встановлені умови та порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку. Однак правила проведення прилюдних торгів цей Закон та Інструкція не визначають і відсилають до інших нормативно-правових актів (ст. 62 і п. 5.11, п. 5.12 відповідно).

Отже, нормативними правовими актами, які безпосередньо регулюють ці питання, є:

- Тимчасове положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 р. № 68/5 (далі - Тимчасове положення);

- Порядок реалізації арештованого майна, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 15 липня 1999 р. № 42/5 (далі - Порядок).

Порядок оформлення придбання нерухомого майна з прилюдних торгів встановлено Законом України від 2 вересня 1993 р. № 3425-ХІІ «Про нотаріат» (в редакції чинній на момент проведення торгів з продажу земельної ділянки) (ст. 72) та Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 р. № 296/5 (далі - Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України) (глави 12,13).

Відповідно до Тимчасового положення та Порядку прилюдні торги (аукціон) - це продаж майна, за результатами якого власником майна, на яке згідно із законодавством звернено стягнення і яке підлягає примусовій реалізації, стає покупець, який у ході торгів запропонував за нього найвищу ціну (відповідно, пункти 1.1, 2.2 і пункти 2.1, 2.3). Отже, прилюдні торги є процедурою (дією), яка спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків, а саме припинення у однієї особи права власності на певне майно та, відповідно, виникнення такого права у іншої особи.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно акту проведення прилюдних торгів від 09.06.2010 р., ОСОБА_1 є переможцем торгів з реалізації 1/9 земельної ділянки площею 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належить на праві власності ОСОБА_2.

Отже, суд ще раз наголошує позивачу, що у випадку придбання вказаної земельної ділянки на прилюдних торгах з реалізації арештованого майна, позивач мав переоформити право власності на вказану земельну ділянку у відповідності до вимог вищезазначених нормативних актів та отримати документ, що засвідчує право власності на останню. Водночас, позивач вказує на те, що не є власником 1/9 земельної ділянки площею 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, проте такий доказ має державна реєстраційна служба.

Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно надати або документ на право власності на 1/9 земельної ділянки площею 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, або обґрунтовані пояснення з наданням підтверджуючих доказів, у зв'язку із чим позивачем не було оформлено перехід права власності від гр. ОСОБА_2 до ОСОБА_1 у відповідності до акту проведення прилюдних торгів від 09.06.2010 р. Зокрема, надана позивачем інформація вплине на необхідність прийняття рішення щодо залучення до участі у справі Реєстраційної служби у якій, як зазначає позивач, є інформація щодо права власності позивача на земельну ділянку.

Суд звертає увагу, що прилюдні торги були проведені ще в 2010 році.

При цьому, суд наголошує, що належним доказом, який свідчить про право власності на земельну ділянку в силу приписів статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень» є державний акт на право власності або постійного користування на земельну ділянку.

8. Витребувати від відповідача:

- оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких він діє.

9. Запропонувати відповідачу надати письмові заперечення проти позову та всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Відповідно до вимог статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.

Суддя І.О. Іщук

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до статей 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.