10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Адамович О.Й.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
іменем України
"11" березня 2015 р. Справа № 296/11014/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Хаюка С.М.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Моніча Б.С.,
при секретарі Степанській А.В. ,
за участю позивача, представника відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "19" січня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про перерахунок розміру пенсії ,
2 грудня 2014 року ОСОБА_3 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просила визнати неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області щодо відмови включити суми матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації в заробітну плату для призначення її пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" та стягнути суму заборгованості в розмірі 1667,44грн..
Постановою Корольовського районного суду м. Житомира від 19.01.2015 року визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо відмови в проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_3 з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, на які нараховувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області здійснити з 22.08.2014 року перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_3 з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації доходів громадян з урахуванням раніше проведених виплат.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирській області, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Розглянувши справу в порядку, визначеному п.2 ч.1 ст.197 КАС України, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області та з 21.08.2014 року отримує пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".
21.10.2014 року ОСОБА_3 звернулася до управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області з заявою про перерахунок пенсії з врахуванням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, які входять до структури заробітної плати державного службовця та були зазначені у довідці при призначенні пенсії 21.08.2014 року, однак , відповідачем було відмовлено позивачу в її вимогах про перерахунок пенсії.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги дійшов обґрунтованих висновків, що відповідач неправомірно не врахував при призначенні пенсії ОСОБА_3 усі види грошового забезпечення.
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком, виходячи з наступного.
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці").
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно зі ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до виплат (доходу), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, враховуються:
- суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески;
- суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 33 вказаного Закону визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Також, державним службовцям надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога на оздоровлення, яка відповідно до статей 1 та 2 Закону України "Про оплату праці" входить до системи оплати праці, а тому має бути враховано при призначенні пенсії чи її перерахунку.
Згідно з Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, об'єктом індексації є оплата праці (грошове забезпечення), тобто заробітна плата.
Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" встановлено, що індексація грошових доходів населення проводиться за основним місцем роботи в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.
Колегія суддів приходить до висновку, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони в структуру заробітної плати.
Таким чином, доводи управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про те, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, компенсація за невикористану відпустку та суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, не є складовими частинами заробітної плати та не можуть бути враховані при обчисленні розміру його пенсії, є помилковими.
З урахуванням вищезазначеного, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції щодо обґрунтованості позовних вимог.
В іншій частині постанова суду першої інстанції не оскаржувалась.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Постанову суду прийнято судом першої інстанції з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, тому колегія суддів приходить до висновку, що підстави для скасування судового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "19" січня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М.Хаюк
судді: І.Ф.Бондарчук
Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено "16" березня 2015 року
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області вул.Перемоги, 55,м.Житомир,10003
- ,