Ухвала від 05.03.2015 по справі 592/11792/14-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2015 р.Справа № 592/11792/14-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Чалого І.С.

Суддів: Зеленського В.В. , П'янової Я.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.01.2015р. по справі № 592/11792/14-а

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області , Сумського обласного військового комісаріату

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

12.11.2014 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, в якому просив з урахуванням уточнених позовних вимог: визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області та Сумського обласного військового комісаріату, щодо визначення грошового забезпечення та перерахунку пенсії; зобов'язати Сумський обласний військовий комісаріат надати до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії довідку про розмір грошового забезпечення із вказівкою усіх складових, враховуючи наказ МО України № 814 від 27.11.2013 року; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії відповідно довідки про розмір грошового забезпечення, враховуючи наказ МО України № 814 від 27.11.2013 року у повному обсязі, з урахуванням зміненого посадового окладу та всіх надбавок та премій, на які має право за Законом, а саме: підвищення посадового окладу до 1533 грн., надбавки за вислугу років 40%, надбавки за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавки за роботу з таємними документами 15%, премії 90%, і виплатити, нараховані суми пенсії, з 01.01.2014 року, не отримані з вини органу пенсійного фонду України; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області в Сумській області під час проведення перерахунку пенсії застосувати норму, що визначає основний розмір пенсії від грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії на 01.09.2007 року, а саме 77%; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області в Сумській області під час проведення перерахунку пенсії здійснити підвищення до пенсії 35% згідно Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року № 355; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області області після перерахунку пенсії провести виплату нарахованої пенсії з 01.01.2014 року відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області відшкодувати витрати пов'язані з поданням адміністративного позову у сумі 73 грн. 08 коп.

Ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 12.11.2014 року залишено без розгляду позовні вимоги за період з 01.12.2013 року по 11.05.2014 року.

Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.01.2015 року позов задоволено частково. Зобов'язано Сумський обласний військовий комісаріат надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про грошове забезпечення позивача з вказівкою всіх складових для перерахунку пенсії відповідно до наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України». Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу відповідно до наказу Міністра оборони України за № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» протиправними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії пенсії, виходячи з розміру посадового окладу, встановленого наказом Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», починаючи з 12.05.2014 року, застосувавши існуючий на момент призначення пенсії її розмір - 77% відповідних сум грошового забезпечення військовослужбовців та виплатити недоплачену різницю пенсії з урахуванням раніше виплачених сум. В іншій частині позовних вимог відмовлено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.01.2015 року та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволені адміністративного позову в повному обсязі.

Виходячи з приписів п.2 ч.1 ст.197 КАС України вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга відповідача не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач працював заступником начальника науково-дослідного відділу теорії стрільби наукового центру бойового застосування ракетних військ і артилерії Військового інституту ракетних військ і артилерії Сумського державного університету, та перебуває на обліку в Головному Управління Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", як особа звільнена з військової служби.

Позивач звернувся до відповідачів із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі наказу МО України №814. (а.с.6)

Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області на звернення позивача не провів перерахунок пенсії відповідно до наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 року за №814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України». (а.с.7)

Відповідно до листа Сумського обласного військового комісаріату від 08.05.2014 року № 11/514, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 355 "Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " відділом соціального забезпечення була складена довідка про грошове забезпечення станом на 01 квітня 2012 року № 48968 від 11.06.2012 р. та в червні місяці надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Під час складання довідки були враховані вимоги Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 11.05.2012 р. № 248/3/6/876, а саме обчислення грошового забезпечення здійснене за посадами керівного, наукового та науково - педагогічного (педагогічного) складу офіцерів військових навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил України, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України - відповідно до схем, затверджених наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 та за розміром премії, установлений наказом Міністра оборони України від 26.03.2012 № 165 та складає: 1513 грн. Наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 року N 814 розміри посадових окладів військовослужбовців із числа керівного та наукового складу військових навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил України зазнали змін. Посадовий оклад заступника начальника науково - дослідного відділу наукового центру підвищився до 1533 грн. (а.с. 9)

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри посадових окладів, а відтак наказ останнього є підставою для перерахунку пенсії, оскільки змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду з наступних підстав.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Нормами частини 3 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” встановлено, що всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

У відповідності до положень п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 цієї постанови керівникам державних органів надано право в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 і 30-32 за аналогічними посадами.

На виконання п. 12 ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України Міністром Оборони України було видано Наказ від 28.07.2008 р. № 377 “Про затвердження схем посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України”, який було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 р. за № 761/15452 та набрав чинності 28 серпня 2008 року. Зазначеним Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377 затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).

30.12.2013 року наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 року N 814 - “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.

Зазначеним Наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 р. № 814 затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).

Враховуючи те, що Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри посадових окладів, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що наказ останнього є підставою для перерахунку пенсії, оскільки змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено певну послідовність дій органів державної влади, яка розрахована на відсутність спору. Недотримання вимог вказаного Порядку з боку суб'єктів владних повноважень не є підставою для висновку про відсутність у позивача права на перерахунок пенсії та для висновку про відсутність у пенсіонера права на належну реалізацію положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу визначеного Наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814.

Стосовно доводів відповідача щодо необґрунтованого зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області застосувати норму закону, що визначала розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії 77%, колегія суддів зазначає наступне.

У відповідності до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема змінено у відсотках розмір грошового забезпечення.

Так, відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб» у редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Таким чином, з 01.10.2011 року положення частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо визначення граничного розміру пенсії за вислугу років 90% відповідних сум грошового забезпечення втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

З 01.05.2014 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 27.03.2014 р. № 1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Однак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Статтею 22 Конституції України закріплені права і свободи, які не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції. Управління державної охорони України, державної пожежної охорони. Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 лип:я 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян які під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).

А отже, з огляду на викладене, колегія суддів вважає, що при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначала розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії 77% (29 років вислуги).

23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб."

В абзаці 1 п.1 цієї Постанови зазначено: установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій. призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.

При цьому, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з п. 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року. В п. 2 Постанови зазначено, що відповідні державні органи, після набрання чинності постановою зобов'язані забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393.

Отже, вказаним пунктом було встановлено, що розміри пенсій з урахуванням підвищень, встановлених пунктом 1 цієї постанови не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ від 07.11.2007 року № 1294.

Щодо позовної вимоги про перерахунок пенсії з урахуванням премії у розмірі 90 %, колегія суддів зазначає наступне.

Так, накази Міністра оборони України щодо преміювання військовослужбовців видаються кожного року на виконання Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік і поширюються тільки на працівників Міністерства оборони України, а не на осіб звільнених з військової служби, та яким уже призначена пенсія.

Такі накази є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів, та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії, оскільки ними визначається бюджетна політика Міністерства оборони України на відповідний рік, виходячи з наявного фонду грошового бюджетного забезпечення. Такі накази (згідно з преамбулами Наказів № 50, 165, 240) приймаються з метою організації виконання Закону України "Про Державний бюджет" на відповідний рік і забезпечення виконання поставлених перед Збройними Силами України завдань, ефективного та економічного використання бюджетних коштів, своєчасного забезпечення військовослужбовців і працівників належними видами грошового та матеріально-технічного забезпечення, а не для перерахунку пенсії.

Характер та умови преміювання згідно наказів Міністра оборони України не є додатковим видом грошового забезпечення, що дає підстави для перерахунку пенсії відповідно до ч. З ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Крім того, з питання врахування премій при перерахунку пенсій Верховним Судом України висловлена однозначна позиція. Так, наприклад, в постанові Верховного Суду України від 26.02.2013, визначено, що накази Міністра оборони України про встановлення премій на відповідні роки не можуть бути підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч. З ст. 63 Закону № 2262, оскільки такі премії мають тимчасовий характер.

Отже, встановлення таких премій не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Стосовно періоду, з якого суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги позивача, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Колегія суддів відзначає, що даною статтею визначаються строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом з метою досягнення юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними. Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з позовом 12.11.14 року із вимогами щодо захисту його порушених прав.

Отже, враховуючи дату звернення позивача до суду, шестимісячний строк на звернення до суду з позовом та період за який позивач просить суд захистити його права, колегія суддів приходить до висновку, суд першої інстанції правильно визначив дату перерахунку та виплати пенсії.

Відповідно до ч.1 ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.01.2015 року прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, є законною та обґрунтованою та скасуванню не підлягає, є законною та обґрунтованою та скасуванню не підлягає.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області залишити без задоволення.

Постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.01.2015р. по справі № 592/11792/14-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя

(підпис)ОСОБА_2

Судді(підпис)

(підпис)

ОСОБА_3

ОСОБА_4