Ухвала від 10.03.2015 по справі 328/4563/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" березня 2015 р.справа № 328/4563/14-а(2-а/328/5/15)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Коршуна А.О.

суддів: Чередниченко В.Є. Панченко О.М.

розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області

на постанову: Токмацького районного суду Запорізької області від 03.02.2015р. у справі №328/4563/14-а (2-а/328/5/15)

за позовом: ОСОБА_1

до: Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області

про: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

26.12.2014р. ОСОБА_1 звернувся до Токмацького районного суду Запорізької області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області (далі - УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії /а.с. 2-5/.

Ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 29.12.2014р. відкрито провадження в даній адміністративній справі за вищезазначеною позовною заявою та справа призначена до судового розгляду /а.с. 13/.

Позивач, посилаючись у позовній заяві на те, що відповідно до розпорядження начальника УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області №135022 від 11.09.2014р. позивачу було здійснено перерахунок пенсії за віком, при здійсненні якого були допущені вимоги ст.ст. 24, 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», просив суд визнати дії відповідача по використанню нулів замість заробітної плати за 2004 рік протиправними, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за віком з урахуванням терміну знаходження на обліку в Токмацькому міжрайонному центру зайнятості з 01.01.2004р. по 27.09.2004р. включно без врахування заробітної плати за цей період, що виставлена нулями, з моменту призначення її та виплатою різниці.

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 03.02.2015р. у справі №328/4563/14-а (2-а/328/5/15) адміністративний позов задоволено, визнано протиправними дії відповідача по використанню нулів замість заробітної плати за 2004р. при розрахунку заробітної плати позивача; зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком позивачу з урахуванням терміну знаходження на обліку в Токмацькому міжрайонному центрі зайнятості з 01.01.2004р. по 27.09.2004р. включно без врахування заробітної плати за цей період, що виставлена нулями, з моменту призначення, з урахуванням різниці, яка була виплачена /а.с. 30-31/.

Відповідач - УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу /а.с. 33-34/, у якій посилаючись на те, що судом першої інстанції під час розгляду справи не було з'ясовано усі фактичні обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, що призвело до ухвалення судом першої інстанції рішення у даній справі з порушенням норм чинного матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції від 03.02.2015р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні заявлених позивачем позовних вимог.

Дана адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до ст. 197 КАС України в порядку письмового провадження.

Перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Під час розгляду даної адміністративної справи судом встановлено, що з 04.09.2010р. ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФУ в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області та отримує пенсію за віком /а.с. 9/.

З ксерокопії трудової книжки вбачається, що ОСОБА_1 з 22.12.2003 року по 27.09.2004 року перебував на обліку в Токмацькому міськрайонному центрі зайнятості та отримував допомогу по безробіттю /а.с. 11/.

Відповідно до довідки про заробітну плату ОСОБА_1, до розрахунку пенсії включений період його перебування на обліку в Токмацькому міськрайонному центрі зайнятості населення, але розмір заробітної плати за цей період визначений як « 0».

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 15.06.2011р. у справі №2-а-3116/11 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, зобов'язано УПФУ в м. Токмак та Токмацькому районі Запорізької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за віком з урахуванням терміну знаходження на обліку в Токмацькому міжрайонному центрі зайнятості з 02.02.2006р. по 31.12.2006р., з 04.01.2008р. по 31.10.2008р., з 10.12.2008р. по 30.11.2009р., з 02.03.2010р. по 03.09.2010р., без врахування заробітної плати, що виставлена нулями.

Вищевказана постанова набрала законної сили та була виконана відповідачем /а.с. 24/.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Відповідно до ст.24 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

При нарахуванні пенсії позивача, за період з 01.01.2004 року по 27.09.2004 року - час перебування позивача на обліку в центрі зайнятості, відповідач визначив йому заробітну плату в розмірі 0 грн., що призвело до зменшення нарахованої пенсії.

Враховуючи вищенаведені обставини та норми чинного законодавства, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийняв законне рішення про задоволення позовних вимог, і зробив обґрунтований висновок про те, що строк звернення до адміністративного суду позивачем не пропущено, оскільки про порушення своїх прав він дізнався з розрахунку заробітної плати, який був доданий до листа УПФУ в м. Токмак та Токмацькому районі Запорізької області №5361-09 від 19.09.2014р..

Доводи апеляційної скарги зводяться до переоцінки доказів, які були досліджені судом першої інстанції під час розгляду даної адміністративної справи і незгоди з висновками суду з оцінки обставин у справі, а також помилкового тлумачення заявником апеляційної скарги норм матеріального права і не можуть бути підставою для скасування постанову суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 183-2, 196,198,200,205,206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області - залишити без задоволення.

Постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 03.02.2015р. у справі №328/4563/14-а (2-а/328/5/15) - залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: А.О. Коршун

Суддя: В.Є. Чередниченко

Суддя: О.М. Панченко