Ухвала від 20.02.2015 по справі 686/19693/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

20 лютого 2015 року м. Київ К/800/7274/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши дотримання ст. ст. 17, 20, 210, 211, 212 КАС України та відповідність вимогам ст. 213 КАС України касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 жовтня 2014 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИЛА:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на вказані судові рішення.

Згідно ч.2 ст.212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Враховуючи приписи ст.ст.212, 254 КАС України, перебіг строку на касаційне оскарження ухвали суду апеляційної інстанції, постановленої в письмовому провадженні, починається по закінченню п'яти днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

Оскаржувана ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду постановлена в письмовому провадженні 15 січня 2015 року; касаційну ж скаргу відповідачем подано 17 лютого 2015 року (згідно дати штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті).

Відповідач не порушує питання про поновлення пропущеного строку касаційного оскарження рішення суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, з наданням тридцятиденного строку з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху для звернення до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів касаційної скарги, остання подана та підписана особою, яка діє на підставі довіреності. В свою чергу, вказана довіреність підписана виконуючим обов'язки начальника управління, проте, документів в підтвердження його повноважень матеріали касаційної скарги, всупереч приписам ст. 58 КАС України, не містять.

Крім того, згідно із актом Вищого адміністративного суду України №141227015 від 19.02.2015 р. встановлено відсутність в доданих до касаційної скарги матеріалах копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції, хоча в переліку додатків до останньої вказано її наявність.

Згідно із ч.3 ст.214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.213 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу, які передбачають, у такому випадку, залишення останньої без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 213, 214 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 жовтня 2014 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії - залишити без руху.

Відповідачем протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали усунути зазначені недоліки та роз'яснити, що у випадку їх невиконання у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С.