Справа № 372/901/15-а
Провадження 2-а-25/15
ухвала
02 березня 2015 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Потабенко Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Постійної діючої комісії Григорівської сільської ради Обухівського району Київської області з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології та збереження навколишнього середовищам про визнання не законним та скасування висновку виконавчого органу місцевого самоврядування та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач пред'явив адміністративний позов до відповідача про оскарження дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно п.7 ст.3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних, управлінських функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ст.5 ЗУ «Про місцеве самоврядування», система місцевого самоврядування включає:територіальну громаду;сільську, селищну, міську раду;сільського, селищного, міського голову;виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету. Згідно ч.1 ст.47 ЗУ «Про місцеве самоврядування», постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Таким чином, постійна комісія сільської ради не є суб'єктом владних повноважень, а є робочим органом ради і підзвітній йому.
Суд вважає, що позовна заява пред'явлена до особи, яка не є суб'єктом владних повноважень, інших підстав вважати наявною компетенцію адміністративного суду відносно цього спору також немає. Підстав для заміни відповідача, згідно ст.52 КАС України, суд не вбачає, оскільки не з'ясовано до якого органу місцевого самоврядування - суб'єкту владних повноважень позивач направляє вимоги.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, вважаю, що у відкритті провадження за цим адміністративним позовом слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2,17, 109, КАС України, суд -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Постійної діючої комісії Григорівської сільської ради Обухівського району Київської області з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології та збереження навколишнього середовищам про визнання не законним та скасування висновку виконавчого органу місцевого самоврядування та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Обухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали.
Суддя