25 лютого 2015 року м. Київ К/800/7893/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Кочан В.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на додаткову постанову Полтавського районного суду Полтавської області від 08.12.2014р. та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,
Поставною Полтавського районного суду Полтавської області від 11.08.2014р. позов задоволено частково. Зобов'язано відповідача провести позивачу нарахування та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбаченої ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з урахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, починаючи з 22.01.2014р. та до змін в законодавстві з урахуванням проведених виплат. В решті позову відмовлено.
Додатковою постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 08.12.2014р., залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015р., заяву позивача про прийняття додаткового рішення задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області подати звіт до суду першої інстанції про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання законної сили постановою суду.
У касаційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області посилається на незаконність та необґрунтованість прийнятих судами рішень, просить додаткову постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати та відмовити в задоволенні заяви.
Відповідно до положень п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, ця касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить переконливих доводів, які б давали підстави вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на додаткову постанову Полтавського районного суду Полтавської області від 08.12.2014р. та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.
Матеріали касаційної скарги повернути особі, яка подала касаційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і не підлягає оскарженню.
Суддя В.М. Кочан