Ухвала від 19.02.2015 по справі 161/6058/14-а

Справа№ 161/6058/14-а

Номер провадження: 2-ар/161/2/15

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 19 лютого 2015 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Пушкарчук В.П.,

при секретарі - Акайомовій Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

29 січня 2015 року до суду звернувся головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області із заявою про роз'яснення постанови Луцького міськрайонного суду від 22 травня 2014 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії.

Заяву державний виконавець обґрунтовує тим, що 22 травня 2014 року постановою Луцького міськрайонного суду адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Вирішено: визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку стосовно не включення ОСОБА_1 до складових заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутових питань, грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків - неправомірними; зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку здійснити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця з урахуванням розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, визначених у довідці про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” з 04.03.2014 року, з урахуванням виплачених сум; в задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

20.11.2014 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області відкрито виконавче провадження ВП № 45526940.

При виконання постанови суду виникли труднощі в тлумаченні резолютивної частини постанови.

У зв'язку з наведеним заявник просив роз'яснити постанову в частині уточнення відсотку розміру вказаних доплат відповідно до виконавчого листа Луцького міськрайонного суду № 2а-161/268/14 від 22.05.2014 року.

Сторони в судове засідання не з'явились, хоча про час та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином.

Відповідно до положень частини 3 статті 170 КАС України, неявка осіб, які брали участь у справі, не перешкоджає розгляду заяви про роз'яснення рішення суду.

Дослідивши матеріали адміністративної справи № 161/6058/14-а провадження № 2а/161/268/14, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень частини 1 статті 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Відповідно до положень частини 1 статті 34 ЗУ “Про виконавче провадження”, у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення є незрозумілою, державний виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення відповідного рішення.

Приймаючи постанову про зобов'язання Управління пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії згідно ст. 37 Закону України “Про державну службу” із заробітної плати з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) з 04 березня 2014 року з урахуванням виплачених сум, суд мав на увазі те, що відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу”, в редакції, що діяла на день призначення пенсії (редакція від 01.01.2008 року), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1% заробітку, але не більше 90% заробітної плати. Враховуючи, що стаж роботи ОСОБА_1 пенсію призначено в розмірі 85% заробітної плати.

Враховуючи наведені обставини суд приходить до висновку, що заяву Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області слід задовольнити.

Керуючись ст. 170 КАС України, ст. 37 Закону України “Про державну службу”, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - задовольнити.

Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в м. Луцьку, що при проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 слід застосувати ст. 37 Закону України “Про державну службу” в редакції від 04.10.2006 року, що діяла на день призначення пенсії, тобто в розмірі 85 відсотків заробітної плати з урахуванням виплачених сум.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Луцького міськрайонного суду В.П. Пушкарчук