Харківський апеляційний адміністративний суд
17 лютого 2015 р. Справа № 577/6015/14-а
Головуючий 1 інстанції: Разумова І.Є.
Доповідач: Водолажська Н.С.
Колегія суддів у складі:
Головуючий суддя Водолажська Н.С.,
Суддя Філатов Ю.М., Суддя Бенедик А.П.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі на постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.2015р. по справі № 577/6015/14-а
за позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області
про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, зобов'язання призначити пенсію із зниженням пенсійного віку,
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Конотопського міськрайонного суду Сумської області з адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірним рішення УПФ України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області щодо відмови йому у призначенні пенсії із заниженням пенсійного віку та зобов'язати УПФ України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області призначити позивачу пенсію із заниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 27.06.14 р.
Постановою Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а позов був задоволений: визнані протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії, державної пенсії за віком відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років; визнано протиправним та скасоване рішення комісії з призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, пенсії відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі вчинити дії щодо призначення ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, державної пенсії за віком відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років, починаючи з 27.06.14 р.
Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а та прийняти нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Позивач подав письмові заперечення на апеляційну скаргу, де наполягає на законності судового рішення та просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши постанову суду першої інстанції, дослідивши доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, колегія суддів дійшла висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач народився 01.01.62 р. і йому 01.01.14 р. виповнилося 52 роки, у зв'язку з цим він звернувся до управління ПФУ в м. Конотопі та Конотопському районі із заявою від 27.06.14 р. про призначення йому пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії. Рішенням комісії з призначення пенсій Управління ПФУ в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Також в рішенні суду першої інстанції зазначено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 25.02.93 р. Вказане посвідчення перереєстроване у встановленому законодавством України порядку (а.с. 16), є дійсним, проти чого не заперечувала представник відповідача в ході розгляду справи в суді першої інстанції.
Не погодившись з відмовою відповідача у призначенні пенсії за віком відповідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», позивач звернувся до суду першої інстанції із вищевказаними позовними вимогами.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов до висновку, що позивачем станом на 27.06.14 р. були надані визначені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.05 р., необхідні документи на підтвердження того, що він брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працював на території радіоактивного забруднення у зоні відчуження Чорнобильської АЕС у 1987 р. не менше 14 календарних днів, а тому він мав право на призначення йому пенсії відповідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років.
З матеріалів справи вбачається, що згідно трудової книжки ОСОБА_1 з 09.07.84 р. він працював у Конотопському вагоноремонтному заводі (а.с. 5, 6). З довідки архівного відділу Конотопського міськвиконкому вбачається, що в книгах з особового складу працівників Конотопського вагоноремонтного заводу за 1987 р. наявні такі дані про відрядження ОСОБА_1 : відповідно наказу від 12.01.87 р. № 7 позивач з 13.01.87 р. звільнений для проходження військових зборів строком на 180 діб з оплатою за положенням, що підтверджується копією наказу (а.с. 8, 9). Також у військовому квитку позивача міститься запис за підписом начальника штабу в/ч НОМЕР_2 про те, що з 15.01.87 р. по 24.04.87 р. ОСОБА_1 виконував службові обов'язки по ліквідації наслідків аварії в ЗПР Чорнобильської АЕС, які згідно постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.86 р. № 665-195 зараховуються до трудового стажу та стажу, що дає право на пільгову пенсію за списком № 1 - трикратному розмірі. Користується всіма пільгами згідно із зазначеними в постанові (а.с. 10). Відповідно архівної довідки галузевого державного архіву Міністерства оборони України позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 15.01.87 р. по 23.04.87 р. Дні виїзду в зони (об'єкти, населені пункти) не відображені. Отримав дозу опромінення 211 рентген, про що зазначено і в картці обліку доз радіоактивного опромінювання (а.с. 12, 13). Крім того, позивачу була оголошена подяка в/ч 21151 від 23.04.87 р., в якій зазначено, що ОСОБА_1 вніс достойний внесок у справу ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с. 38).
Підставою для відмови позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» слугував висновок відповідача про те, що у наданій до Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області архівній довідці № 179/1/7265 від 30.05.14 р., яка видана Галузевим державним архівом МО України, дні виїзду в зону відчуження (на об'єкти, населені пункти) не відображені.
Колегія суддів зазначає, що відповідно ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Відповідно ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або надається їм право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Відповідно ч. 3 ст. 65 вказаного Закону посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом. Згідно ст. 15 цього Закону довідки про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення є лише підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
З огляду на вищезазначені норми Закону, єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Колегія суддів зазначає, що учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи згідно ст. 65 Закону за поданням районних державних адміністрацій Міністерством у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС України, Радою Міністрів АРК, державними адміністраціями областей, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями видаються посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Зазначені посвідчення є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами.
Відповідно ст. 9 вищенаведеного Закону особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи-громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а в ст. 10 зазначено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 р. на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно п. 2 ст. 14 Закону учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеними до 2 категорії, є особи, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 01.07.86 р. - незалежно від кількості робочих днів; з 01.07.86 р. по 31.12.86 р. - не менше 5 календарних днів; у 1987 р. - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 р. із зони відчуження (в т.ч. особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
Згідно п. 3 постанови КМУ N 501 від 25.08.92 р. «Про Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а потім і п. 3 постанови КМУ N 51 від 20.01.97 р. «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.86 р. - незалежно від кількості робочих днів, з 01.07.86 р. до 31.12.86 р. - не менше 5, а у 87 р. - не менше 14 календарних днів, віднесеним до категорії 2, видаються посвідчення синього кольору серія А; при цьому у посвідченні на правій стороні по діагоналі зліва направо ставиться штамп фарбою червоного кольору «Перереєстровано» і на вільному місці виконується запис про дату перереєстрації.
Як вбачається з матеріалів справи та це не заперечувалося відповідачем по справі, позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням серії НОМЕР_1 , виданого 25.02.93 р. та перереєстрованого 26.06.97 р.
Відповідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому, згідно ч. 3 ст. 55 Закону призначення та виплата пенсій, особам які мають право на її отримання із зменшенням пенсійного віку, провадиться відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Відповідно ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, має загальний стаж роботи більше 15 років, досяг віку 52 роки, що з урахуванням зменшення пенсійного віку, може надаватись пенсія. Згідно підп. «ґ» п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» документами, які засвідчують особливий статус особи є: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях № 122 від 09.03.88 р., або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначені період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
Колегія суддів зазначає, що надання інших документів при зверненні за призначенням пенсії з вище зазначених підстав законодавством не передбачено. При цьому згідно п. 38 Порядку - орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.
Відповідно абз. 4 ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями. Основним документом, що визначає час виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження є довідка ф. 122, затверджена постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань № 122 від 09.03.88 р., що видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, установами, організаціями, у складі яких працівник безпосередньо виконував роботи з ліквідації аварії. У разі неможливості подання довідки за формою ф. 122 для призначення пенсії на пільгових умовах надаються інші (первині) документи передбачені постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.05 р., що підтверджують період роботи в зоні відчуження, зокрема, довідки військової установи або довідки архівної установи.
В п. 20 Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ № 637 від 12.08.93 р., встановлено, що підтвердження трудового стажу у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Колегія суддів зазначає, що факт приймання позивачем участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 15.01.87 р. по 23.04.86 р. підтверджується наявними в матеріалах справи довідками, а невідображення в цих довідках днів виїзду в зону відчуження (при наявності відповідного посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС) не може слугувати підставою для обмеження пенсійних прав позивача.
При цьому безпідставним є посилання апелянта на ту обставину, що зобов'язавши Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі вчинити дії щодо призначення ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, державної пенсії за віком відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років, починаючи з 27.06.14 р., суд перебрав на себе функції органу пенсійного забезпечення, оскільки, резолютивна частині тексту постанови не містить висновку суду щодо зобов'язання призначити позивачу пенсію. При цьому необхідно зазначити, що зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії не є тотожними зобов'язанню призначити пенсію.
Наведені вище обставини стали підставою для висновку суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог в цій частині. Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції в цій частині, оскільки доводи апеляційної скарги його не спростовують.
Разом з тим, колегія суддів зазначає, що постановою Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а визнано протиправним та скасовано рішення комісії з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, пенсії відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років. При цьому необхідно зазначити, що в матеріалах справи відсутнє рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. про відмову у призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, пенсії відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років, а міститься лише акт перевірки факту роботи від 06.08.14 р. (номер акту з долученої до матеріалів справи копії встановити неможливо) та у вказаному акті відсутнє посилання на висновок відповідача про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років (а.с. 39-40).
Натомість, про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років позивач дізнався з листа-відповіді № 13442/05-09 від 15.08.14 р. Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області, де вказано, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про призначенні пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у призначенні такої пенсії позивачу відмовлено.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутнє рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. про відмову у призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р. 2 категорії, пенсії відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років, у суду першої інстанції не було підстав для ухвалення рішення про його скасування.
Судом першої інстанції не було враховано вищенаведеної обставини, а тому колегія суддів дійшла до висновку, що постанова Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а підлягає зміні, шляхом виключення з резолютивної частини тексту постанови третього абзацу.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 197, 198, 200, 201, 205, 207, 209, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі Сумської області на постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а - залишити без задоволення.
Постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а змінити, шляхом виключення з резолютивної частини тексту постанови абзацу третього наступного змісту: «Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі та Конотопському районі від 06.08.14 р. щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії пенсії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 8 років.».
В іншій частині постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 08.01.15 р. по справі № 577/6015/14-а - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя (підпис)Водолажська Н.С.
Судді(підпис) (підпис) Філатов Ю.М. Бенедик А.П.