Ухвала від 19.02.2015 по справі 812/4201/14

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

УХВАЛА

19.02.2015 Справа № 812/4201/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Мельникова Р.В.,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання Новопсковського районного центру зайнятості про поновлення провадження в адміністративній справі за позовом Новопсковського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Новопсковський районний центр зайнятості звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з клопотанням, у якому, у зв"язку зі здійсненням розгляду адміністративних справ, підсудних Луганському окружному адміністративному суду, Харківським окружним адміністративним судом, на підставі п.5 ст.156 КАС України заявник просить суд поновити провадження в адміністративній справі №812/4201/14 за позовом Новопсковського районного центру зайнятості про стягнення коштів в сумі 15695 грн. 83 коп. з ОСОБА_1.

Від Новопсковського районного центру зайнятості до суду надійшла заява про розгляд справи про поновлення провадження у справі без участі представника заявника.

У судове засідання сторони не прибули та своїх представників не направили, тому суд на підставі ч.6 ст.128 КАС України розглянув справу у письмовому провадженні.

Вирішуючи питання про наявність правових підстав для поновлення провадження в адміністративній справі, суд встановив наступне.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" від 12.08.2014 № 1632-VII у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечено розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - адміністративними судами, що визначаються головою Вищого адміністративного суду України.

Відповідно до ч. 4 ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" державна судова адміністрація України складає перелік місцевих та апеляційних судів, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції і в яких неможливо здійснювати правосуддя, та направляє відповідні подання до голів вищих спеціалізованих судів для прийняття рішень, передбачених частинами першою і другою статті 1 цього Закону.

Згідно з п.1 розпорядження Вищого адміністративного суду України від 02.09.2014р. №193 встановлено, що розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції, здійснюється такими судами, а саме: Харківським окружним адміністративним судом - адміністративних справ, підсудних Луганському окружному адміністративному суду.

З тих же підстав встановлюється підсудність справ, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих у районі проведення антитерористичної операції, та які повинні передаватись до визначених Законом України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" судів.

Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих в районі проведення антитерористичної операції, в разі неможливості здійснювати правосуддя передаються судам відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження головою відповідного вищого спеціалізованого суду.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" у разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

З роз'яснень Вищого адміністративного суду України, які містяться в листі від 03.11.2014 №1493/2/2/14-14 (п.3) вбачається, що вказаною нормою Закону передбачено групу документів і матеріалів, підсудність розгляду яких здійснюється відповідно до зазначених правил. Визначення підсудності їх розгляду залежить від такого :

- ці документи і матеріали стосуються (є похідними) справ, розгляд яких не закінчено і які неможливо передати до суду відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності;

- таких документів і матеріалів повинно бути достатньо для ухвалення відповідного судового рішення. Якщо під час розгляду цих документів і матеріалів, з урахуванням інших доказів у справі, суд, встановивши, що їх недостатньо для ухвалення відповідного судового рішення, повинен закрити таке провадження і роз'яснити особам, які беруть участь у справі, право на повторне звернення за наявності необхідних документів, яких було б достатньо для ухвалення відповідного судового рішення, або зажадати відновлення роботи суду, в провадженні якого перебуває нерозглянута справа, стосовно якої подано недостатньо документів і матеріалів.

Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду від 01.07.2014 (номер рішення 39523329) відкрито провадження в адміністративній справі №812/4201/14 за адміністративним позовом Новопсковського районного центру зайнятості про стягнення незаконно отриманої допомоги у розмірі 15695,83грн.

Інші судові рішення у справі №812/4201/14 у Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.

Згідно з ч. 5 ст. 156 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження.

Суд зазначає, що заявником до клопотання про поновлення провадження у справі №812/4201/14 не додано жодного документа, зокрема таких документів, що підтверджували б зупинення провадження у цій адміністративній справі та те, що відпали обставини, які були підставою для зупинення провадження.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що на даний час недостатньо матеріалів для прийняття ухвали про поновлення провадження у справі, у зв"язку з чим у задоволенні клопотання про поновлення провадження у справі належить відмовити.

Керуючись ст.ст. 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Новопсковського районного центру зайнятості про поновлення провадження в адміністративній справі №812/4201/14 за позовом Новопсковського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів.

Роз'яснити Новопсковському районному центру зайнятості те, що він має право на повторне звернення за наявності необхідних документів, яких було б достатньо для ухвалення відповідного судового рішення, або право звернутись до суду, у провадженні якого перебуває нерозглянута справа, стосовно якої подано недостатньо документів і матеріалів, після відновлення роботи такого суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Р.В. Мельников