ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" лютого 2015 р. Справа № 809/504/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мигалюка Ю.В.
секретаря Ткачук О.П.,
за участю сторін:
представника позивача: Попович О.В.,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 600 грн. -
Коломийська об'єднана державна податкова інспекція звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 600 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення законодавства при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та порушення порядку використання торгового патенту. Просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду за адресою, що вказана в даних ЄДРПОУ, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Правом на подання заперечення проти позову не скористався, заяв чи клопотань про відкладення справи або слухання справи без його участі суду не подав.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що за результатами проведеної Головним управлінням Міндоходів в Івано-Франківській області фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, було складено акт перевірки від 22.01.2014р. (а.с.6-8).
Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового» та ст..21-24 Кодексу законів про працю України, а саме: проведення розрахункової операції на суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документу встановленого взірця, незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів яка зазначена в денному звіті з РРО. Зайняття підприємницькою діяльністю без отримання відповідного торгового патенту та роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії.
Згідно п. 267.1. ст.267 ПК України, платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи -підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).
Відповідно до абз.2 п. 125.1. ст.125 ПК України податковими повідомленнями-рішеннями до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 598 грн. та 2 грн. Рішення не оскаржені та суми штрафу відповідачем не сплачені.
Відповідно до статті 15 Законом України «Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв га тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
У відповідності до статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ліцензією (спеціальний дозвіл) - є документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із видів діяльності протягом визначеного строку.
Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, застосування фінансових санкцій - штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Пунктом 12 статті 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 Закону N 265 передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою -суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскаїьний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.5 ст. 17 Закону №265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності., які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.
Відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані, однак не виконані (а.с.6-13).
За таких обставин позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 78253) в дохід бюджету штрафні санкції в сумі 600 грн. (шістсот гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 25.02.2015 року.
Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.