Ухвала від 18.02.2015 по справі 819/2701/14-а

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

18 лютого 2015 року№ 876/1946/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ільчишин Н.В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Держземагенства у Тернопільській області на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.12.2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИЛА :

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.12.2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу відмовлено в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.

На ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.12.2014 року подано 03.02.2015 року апеляційну скаргу.

Перевіривши матеріали справи, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду виходячи з наступного.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 185 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

Відповідно до п.4 ст. 160 КАС України, окремим документом викладаються ухвали з питань, зокрема, закриття провадження у справі, залишення позовної заяви без розгляду.

Однак, Кодекс адміністративного судочинства України не містить норми, яка б передбачала можливість оскарження в апеляційному порядку ухвали про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.

Отже, ухвала про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, ухвала Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.12.2014 року про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі, на яку подано апеляційну скаргу, в апеляційному порядку не оскаржується, а тому у відкритті апеляційного провадження слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 160, 165, 189, 212, 254 КАС України, суддя -

УХВАЛИЛА :

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Держземагенства у Тернопільській області на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.12.2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.

Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, направити копію ухвали.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя: Н.В. Ільчишин