Ухвала від 24.06.2009 по справі 2-а-3725/08/2/0170

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

24.06.2009 Справа № 2-а-3725/08/2/0170

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Горошко Н.П.,

суддів Єланської О.Е.

Омельченка В.А.

секретар судового засідання Колб Т.П.

сторони не з'явилися

розглянувши апеляційну скаргу Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Яковлєв С.В.) від 19.01.09 у справі № 2-а-3725/08/2

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Племінний завод "Славне" (вул. Леніна, 14, с.Славне, Роздольненський район, Автономна Республіка Крим, 96230)

до Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим (вул. Гагаріна, 18, смт.Первомайське, Первомайський район, Автономна Республіка Крим, 96300)

про скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.09 у справі № 2-а-3725/08/2 позов Відкритого акціонерного товариства "Племінний завод "Славне" до Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим про скасування рішення задоволено.

Скасовано податкове повідомлення-рішення Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим від 01.10.08 № 0000402301/1.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства "Племінний завод "Славне" 3,40грн. судового збору.

Не погодившись з рішенням суду, Державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим звернулася з апеляційною скаргою, вважає, що оскаржувана постанова ухвалена при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для розгляду справи, з порушенням норм матеріального права та просить її скасувати.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.03.2009 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2009 закінчено підготовку та призначено справу до апеляційного розгляду на 24.06.2009.

В судове засідання сторони не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія знаходить можливим апеляційний розгляд справи за відсутності нез'явившихся сторін, визнаючи достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.

Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи в межах апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Позивач - Відкрите акціонерне товариство "Племінний завод "Славне" звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим про скасування рішення Первомайської Міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим від 18.09.2008 № 2675/10/25-0 в частині застосування до позивача штрафних санкцій по податку на додану вартість у розмірі 28333,00грн.

Свої вимоги Відкрите акціонерне товариство "Племінний завод "Славне" мотивує тим, що воно є сільськогосподарським товаровиробником, а тому податок на додану вартість при реалізації продукції згідно з п. 11.29 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість»не сплачує. На думку позивача при викладенні висновків у акті перевірки № 485/23-1/00854204 від 05.08.2008 Первомайською Міжрайонною Державною податковою інспекцією Автономної Республіки Крим не з'ясовано обставини справи.

В уточнені позовних вимог позивач, просив скасувати податкове повідомлення - рішення № 000034201/0 від 11.08.2008.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем - Первомайською міжрайонною Державною податковою інспекцією Автономної Республіки Крим проведено виїзну планову комплексну документальну перевірку позивача - Відкритого акціонерного товариства "Племінний завод "Славне" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 по 31.03.2008.

Перевіркою виявлено порушення позивачем п.11.29, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», внаслідок чого у 2007 році занижена сума податкового зобов'язання на суму 28333,00грн. від проведеної переплати.

За результатами перевірки складено акт 05.08.2008 складено акт № 485/23-1/00854204.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідач 11.08.2008 прийняв податкове повідомлення -рішення № 0000342301/0 форма «Р», за яким за порушення п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.3.1 п. 7.3. ст. 7 , п.11.29. ст. 11 Закону України “Про податок на додану вартість»позивачу нараховане податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 28919,00грн., з яких 28749,00грн. -за основним платежем та 170,00грн. -штрафні санкції.

Зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржено позивачем до відповідача, який рішенням від 18.09.2008 скасував податкове повідомлення-рішення № 0000342301/0 від 11.08.2008 в частині 416,00грн. нарахування податку на додану вартість та 170,00грн. застосованої штрафної санкції та зобов'язав застосувати до позивача податкове повідомлення -рішення про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 28333,00грн.

На підставі акту перевірки від 05.08.2008 Первомайською міжрайонною Державною податковою інспекцією Автономної Республіки Крим прийнято податкове повідомлення -рішення від 01.10.2008 № 0000402301/1 форма «Р», згідно з яким за порушення п.п. 7.3.1 п. 7.3. ст. 7, п.11.29. ст. 11 Закону України “Про податок на додану вартість»до Відкритого акціонерного товариства "Племінний завод "Славне" застосовано штрафні санкції у сумі 28333,00грн.

Порядок обчислення та сплати податку визначений у ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість».

П.п. 7.7.1 п.7.7. ст. 7 зазначеного Закону передбачено, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

П. 11.29 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість»до 1 січня 2009 зупинена дія п.7.7 ст.7, п.10.1 та п.10.2 ст.10 даного Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовується ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 271 від 26.02.1999 встановлено Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини.

П. 2 цього Порядку передбачено, що його дія поширюється на сільськогосподарських товаровиробників незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які зареєстровані як платники податку на додану вартість і одержали від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік суму, що становить не менш як 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

П. 4 Порядку № 271від 26.02.1999 визначено, що на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Одночасно з декларацією з податку на додану вартість за відповідний звітний період сільськогосподарські товаровиробники подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації довідку про цільове використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період, форма та зміст якої визначається Державною податковою адміністрацією за погодженням із Міністерством аграрної політики. Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, тобто різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, перераховується сільськогосподарськими товаровиробниками з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету. Не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.

П. 5 вказаного Порядку встановлено, що кошти, перераховані сільськогосподарськими товаровиробниками на окремий рахунок, використовуються ними для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання кошти стягуються до державного бюджету в безспірному порядку.

Ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами. податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку , але не сплачене у встановлений строк, а також пеня , нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначає поняття штрафної санкції та порядок нарахування штрафних санкції за порушення податкового законодавства платником податків.

Судом першої інстанції встановлено, що у період, який перевірявся, позивач як сільськогосподарський товаровиробник, у повному обсязі виконував вимоги Порядку № 271, перераховував на спеціальний рахунок у повному обсязі суми податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, використовував їх в подальшому для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, що вбачається з акту перевірки № 485/23-1/00854204 від 05.08.2008.

Крім того, сума податку на додану вартість за червень 2008 року у сумі 28333,00грн. була перерахована позивачем на окремий рахунок згідно з Порядком № 271 та використана в подальшому для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, що не спростовано відповідачем.

Отже, суд першої інстанції правомірно зазначив, що матеріали справи свідчать про те, що висновки відповідача, викладені в акті № 485/23-1/00854204 від 05.08.2008 щодо порушення позивачем п. 11.29, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не відповідають чинному законодавству та обставинам справи та згідно Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” суми податку на додану вартість, використані сільськогосподарським товаровиробником у звітному періоді не для придбання ним матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, не є податковим зобов'язанням в розумінні вказаного Закону, внаслідок чого у податкового органу відсутні правові підстави для застосування до позивача штрафних санкцій за порушення норм п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" у розмірі 100 відсотків нібито несплаченої суми податку.

Ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлює, що за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків штрафні санкції та не передбачає накладення штрафної санкції на платника податків у разі невикористання ним коштів, перерахованих на окремий рахунок відповідно до Порядку № 271 від 26.02.1999 для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.

Беручи до уваги наведене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про задоволення позовних вимог в частині скасування податкового повідомлення -рішення відповідача від 01.10.2008 №0000402301/1.

Зважаючи на викладене, судова колегія вважає, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального і процесуального права та не вбачає підстав для її скасування.

Керуючись статтями 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Первомайської міжрайонної Державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.09 у справі № 2-а-3725/08/2 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення.

Головуючий суддя підпис Н.П.Горошко

Судді підпис О.Е.Єланська

підпис В.А.Омельченко

Повний текст судового рішення виготовлений 30 червня 2009 р.

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Н.П.Горошко