20 січня 2015 року м. Київ В/800/113/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Цвіркуна Ю.І. - суддя-доповідач,
Бившевої Л.І., Костенка М.І., Лосєва А.М., Федорова М.О.,
розглянувши заяву Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції
Головного управління Міндоходів у Сумській області
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10.11.2014 року у справі №2а-1870/7400/11
за позовом Державного підприємства Міністерства оборони України «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон»
до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області
про скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Конотопська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Сумській області звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10.11.2014 року у справі №2а-1870/7400/11, якою касаційну скаргу Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області Державної податкової служби залишено без задоволення, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 18.01.2012 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2012 року у справі №2а-1870/7400/11 - без змін.
У заяві про перегляд судового рішення заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, а саме п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України, п. 185.1 ст. 185, п.п. 198.3, п.198.6 ст. 198, п.п. 200.1, 200.4 ст. 200, п.п. 201.1, 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України.
Як приклад неоднакового застосування одних і тих самих правових норм, заявник вказує і додає ухвалу Вищого адміністративного суду України від 24.04.2014 року №К/800/29370/13 та від 06.02.2014 року №К/9991/87558/11.
Відповідно до частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Згідно із статтею 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; 3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У судових рішеннях, на які посилається заявник, відсутнє різне правозастосування в подібних правовідносинах, яке відповідно до статті 237 КАС України може бути підставою для перегляду судових рішень в адміністративній справі Верховним Судом України.
Подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи (пункт 4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №2 «Про судову практику застосування статей 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України»).
Однак, як вбачається зі змісту поданих судових рішень, правовідносини у справі, щодо якої подано заяву про перегляд, та справах, на які посилається заявник в обґрунтування неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права судом касаційної інстанції, не є подібними.
Оскільки чинне законодавство підставою для подання заяви про перегляд судових рішень та допуску адміністративної справи для перегляду Верховним Судом України визначає різне застосування судом (судами) касаційної інстанції норм матеріального права в подібних правовідносинах, колегія суддів дійшла висновку про відмову в допуску даної справи до провадження.
Керуючись статтями 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відмовити Конотопській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області в допуску до перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 10.11.2014 року у справі №2а-1870/7400/11.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та не може бути оскаржена.
Судді Ю.І.Цвіркун
Л.І.Бившева
М.І.Костенко
А.М.Лосєв
М.О. Федоров