79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
04.02.15 Справа № 926/1475/14
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого судді Кузя В.Л.
суддів Галушко Н.А. Орищин Г.В.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги від 23.12.14 Фізичної особи-підприємця Істенюка Івана Дмитровича, м. Чернівці
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 12.12.14
у справі № 926/1475/14
за позовом Прокурора м. Чернівці, м. Чернівці
до відповідача -1 Чернівецької міської ради, м. Чернівці
до відповідача -2 Фізичної особи-підприємця Істенюка Івана Дмитровича, м. Чернівці
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача -
Карча Борис Георгійович;
Грезлюк Паунел Несторович;
Дуган Елеонора Іванівна;
Базік Тетяна Петрівна;
Українець Владислав Миколайович;
Баранецький Іван Федорович;
Верега Дмитро Ілліч;
Кулікова Ольга Дмитрівна;
Періус Олег Ігорович;
Мойсик Нестер Кас'янович;
Гамаль Володимир Павлович;
Коновальчук Олег Вікторович.
про визнання незаконним та скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання договору недійсним та повернення земельної ділянки площею 0,0108 га
за участі представників :
прокурор - Макогон Ю.І. (посвідчення № 020325 від 06.09.13);
від відповідача 1 - Юзьків М.І. - представник (довіреність № 01/02-18/603 від 02.06.14);
від відповідача 2 - не з'явився;
від третьої особи - Тарновецький В.І. - представник.
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 12.12.14 у справі № 926/1475/14 позов задоволено частково, визнано незаконним пункт 1.4 рішення 24 сесії Чернівецької міської ради VІ скликання «Про надання підприємцям дозволу на реконструкцію, складання проектів відведення земельних ділянок та внесення змін до деяких рішень з цих питань» № 525 від 31.05.12 в частині надання дозволу фізичній особі - підприємцю Істенюку Івану Дмитровичу на складання проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0120 га на умовах договору земельного сервітуту для обслуговування прибудови на вул. Шкільній, 1 в м. Чернівцях; визнано незаконним пункт 6.1 рішення 27 сесії Чернівецької міської ради VІ скликання «Про встановлення земельних сервітутів на земельні ділянки та внесення змін до рішень міської ради з цих питань» від 30.08.12 № 599 яким фізичній особі - підприємцю Істенюку Івану Дмитровичу затверджено проект відведення для встановлення меж частини земельної ділянки за адресою: м. Чернівці, вул. Шкільна, 1, площею 0,0108 га для укладання договору особистого платного земельного сервітуту для здійснення та обслуговування прибудови терміном на 5 років; визнано недійсним договір встановлення земельного сервітуту від 28.09.12 № 74 укладений між Чернівецькою міською радою та фізичною особою - підприємцем Істенюком Іваном Дмитровичем; зобов'язано фізичну особу - підприємця Істенюка Івана Дмитровича повернути Чернівецькій міській раді земельну ділянку площею 0,0108 га по вул. Шкільній, 1 у місті Чернівцях, вартістю 265758,84 грн., кадастровий номер 7310136600:06:004:0094. В решті позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням місцевого господарського суду, відповідач-2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Чернівецької області від 12.12.14 у справі № 926/1475/14 та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 12.01.15 апеляційну скаргу у справі № 926/1475/14 прийнято до провадження, справу призначено до розгляду на 04.02.15.
Перед початком судового засідання на адресу Львівського апеляційного господарського суду надійшло клопотання (у вигляді факсограми) від уповноваженого представника скаржника про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю з'явитися у судове засідання.
У судовому засіданні прокурор та представники відповідача-1 та третіх осіб навели свої доводи та міркування, викладені відповідно у відзиві на апеляційну скаргу та у запереченнях на апеляційну скаргу.
Заслухавши пояснення прокурора та представників відповідача-1 та третіх осіб, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, забезпечуючи принцип рівності сторін та змагальності учасників судового процесу, судова колегія вважає за доцільне задоволити клопотання скаржника та відкласти розгляд апеляційної скарги.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, Львівський апеляційний господарський суд:
1. Відкласти розгляд апеляційної скарги на 04.03.15 о 11 год. 00 хв.
2. Відповідачу-1 подати суду відзив на апеляційну скаргу.
Головуючий суддя Кузь В.Л.
суддя Галушко Н.А.
суддя Орищин Г.В.