Ухвала від 04.02.2015 по справі 372/5356/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 372/5356/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Мора О.М. Суддя-доповідач: Твердохліб В.А.

УХВАЛА

Іменем України

04 лютого 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Твердохліб В.А.,

суддів Троян Н.М., Костюк Л.О.,

за участю секретаря Погребняк М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві (без фіксування технічними засобами) апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області на постанову Обухівського районного суду Київської області від 20 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - Позивач) звернулася до Обухівського районного суду Київської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області (далі - Відповідач) про визнання неправомірним рішення про відмову в перерахунку пенсії, визнання права на пільгу, передбачену ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по обчисленню стажу за роботу в інфекційному закладі - бактеріологічній лабораторії ДЗ «Обухівська районна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України за період з 28.06.1970 року по 31.12.2003 року в подвійному розмірі, зобов»язання здійснити обчислення стажу за роботу у вказаній установі за період з 28.06.1970 року по 31.12.2003 року в подвійному розмірі та провести відповідний перерахунок з 28.11.2004 року.

Постановою Обухівського районного суду Київської області від 20 листопада 2014 року адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправними дії щодо відмови зарахувати до страхового стажу в подвійному розмірі період роботи лаборантом-бактеріологом та лікарем-бактеріологом в бактеріологічній лабораторії ДЗ «Обухівська районна санітарна - епідеміологічна станція» МОЗ України з 28.06.1970 року по 31.12.2003 року, зобов'язання зарахувати стаж роботи лаборантом-бактеріологом та лікарем-бактеріологом в бактеріологічній лабораторії в інфекційному закладі ДЗ «Обухівська районна санітарна - епідеміологічна станція» МОЗ України з 28.06.1970 року по 31.12.2003 року включно, в подвійному розмірі та провести перерахунок пенсії з 29.04.2014 року, відповідно ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та виплачувати таку пенсію з 29.04.2014 року.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті.

Відповідно ч.6 ст.12 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Особи, які беруть участь у справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, однак в судове засідання не з»явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов»язкова, колегія суддів відповідно ч.4 ст.196 КАС України визнала можливим проводити розгляд апеляційної скарги за відсутності сторін та їх представників.

Згідно ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Позивач з 28.06.1970 року працювала на посаді лаборанта-бактеріолога, а з 01.07.1994 року по 29.12.2012 року - на посаді лікаря-бактеріолога епідеміологічного відділу ДЗ «Обухівська районна санітарно-епідеміологічна станція».

З 28.11.2004 року Позивач перебуває на обліку у Відповідача та отримує пенсію за віком відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

05.08.2014 року Позивач звернулася до Відповідача із заявою про обчислення її трудового стажу у подвійному розмірі.

Листом Відповідача від 02.10.2014 року №55/н-04 Позивачу в зарахуванні до трудового стажу в подвійному розмірі періодів роботи лаборантом-бактеріологом та лікарем-бактеріологом бактеріологічної лабораторії ДЗ «Обухівська районна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України відмовлено.

Наказом МОЗ України від 19.07.1995 року №133 затверджено Перелік особливо небезпечних, інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійство збудників цих хвороб.

Відповідно п.3 Положення про державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 року №1218, основними завданнями державної санітарно-епідеміологічної служби України, зокрема, є визначення першочергових заходів щодо профілактики інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання

шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України відповідно до покладених на неї завдань, серед іншого, проводить аналіз та оцінку ризику для здоров'я і життя людини, обґрунтування заходів з управління ризиком, державну санітарно-епідеміологічну експертизу, обстеження, розслідування, лабораторні та інструментальні дослідження і випробування, а також

санітарну, гігієнічну, токсикологічну, епідеміологічну та інші види оцінки середовища життєдіяльності людини, об'єктів господарської та інших видів діяльності, продукції, робіт, послуг, проектної документації і видає висновок щодо їх відповідності вимогам санітарних норм; забезпечує охорону території України від занесення та поширення особливо небезпечних (у тому числі карантинних) і небезпечних інфекційних хвороб, здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд і контроль в пунктах пропуску через державний кордон (п.4 вказаного Положення).

Згідно свідоцтва про атестацію вимірювальної лабораторії від 15.04.2013 року №060/13 бактеріологічна лабораторія відділу дослідження біологічних факторів Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» відповідає критеріям атестації і атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров»я.

Як вбачається з роз»яснень Заступника Головного державного санітарного лікаря України Міністерства охорони здоров»я України Григоренко А.А., під терміном «інфекційний заклад (відділення)» слід розуміти заклад (відділення), де надають медичну допомогу хворим на інфекційні хвороби (тобто інфекційна лікарня або інфекційне відділення, протитуберкульозний заклад, або відділення тощо), або працюють з матеріалам, який містить або потенційно інфікований збудниками інфекційних хвороб (тобто - бактеріологічна лабораторія).

Працівники бактеріологічних лабораторій закладів державної санітарно-епідеміологічної служби всіх рівнів управління при виконанні завдань, визначних постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.1999 року №1109, в межах своїх посадових інструкцій, постійно працюють з матеріалом, потенційно інфікованим збудниками інфекційних хвороб, а також з живими збудниками інфекційних хвороб.

Згідно листа Міністерства охорони здоров»я України від 04.09.2014 року №100109/25843 заклади охорони здоров»я або їх відділення, які призначені для лікування особливо небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини, перелік які затверджено наказом Міністерства охорони здоров»я України від 19.07.1995 року №133, і є інфекційними.

Інструкція по санітарно-епідеміологічному режиму і охороні праці персоналу інфекційних лікарень (відділень), затверджена наказом МОЗ СРСР №916 від 04.08.1983 року, що діє на території України згідно вказівки МОЗ України №165 від 28.05.1996 року, призначена для головних лікарів і персоналу інфекційних лікарень і інфекційних відділень, а також для працівників санітарно-епідеміологічних та дезінфекційних станцій, та містить ідентичні вимоги і норми щодо режиму та охорони праці працівників інфекційних лікарень (відділень), бактеріологічних і вірусологічних лабораторій інфекційних лікарень та бактеріологічних лабораторій, що обслуговують інфекційні відділення лікарень.

Згідно довідки ДЗ «Обухівська районна санітарно-епідеміологічна станція» №191 від 04.07.2014 року Позивач виконує роботи, пов'язані з відбором та лабораторними дослідженнями біологічного матеріалу від хворих на особливо небезпечні інфекційні захворювання.

Статтею 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції Закону від 10.07.2003 року) встановлено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, і інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

За визначенням ст.3 Основ законодавства України про охорону здоров'я заклад охорони здоров'я - це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основним завданням яких є забезпечення медичного обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників; медична допомога - діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами; медичне обслуговування - діяльність закладів охорони здоров'я та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері

охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою.

З огляду на вказане, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про протиправність відмови Відповідача в зарахуванні Позивачу в подвійному розмірі періодів роботи на посадах лаборанта-бактеріолога та лікаря-бактеріолога в бактеріологічній лабораторії епідеміологічного відділу ДЗ «Обухівська районна санітарно-епідеміологічна станція».

За правилами ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач із даним адміністративним позовом звернулася до суду 29.10.2014 року, а тому судом першої інстанції обґрунтовано задоволено позовні вимоги щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в межах шестимісячного строку звернення - з 29.04.2014 року.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 201, 202 КАС України.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області залишити без задоволення, а постанову Обухівського районного суду Київської області від 20 листопада 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Твердохліб В.А.

Судді Троян Н.М.

Костюк Л.О.

Ухвала складена в повному обсязі 05 лютого 2015 року.

.

Головуючий суддя Твердохліб В.А.

Судді: Троян Н.М.

Костюк Л.О.