Ухвала від 26.01.2015 по справі 825/3190/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

26 січня 2015 року м. Київ Н/800/6/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Логвиненко А.О., розглянувши заяву Депутатської комісії з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та з питань реалізації державної політики у сфері господарської діяльності про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 23.10.2014р. у справі

за позовом Державної фінансової інспекції у Чернігівській області

до відповідача Щорської міської ради Чернігівської області

про зобов'язання вчинити дії , -

ВСТАНОВИВ:

Депутатська комісія з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та з питань реалізації державної політики у сфері господарської діяльності в особі ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулась до Вищого адміністративного суду України з заявою про перегляд постанови від 23.10.2014р.

Відповідно до частини 1 статті 246 КАС України особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.

Крім того, статтею 248 КАС України обумовлено, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі. У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд;

2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява;

4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;

5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;

6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.

Заява, підписана від імені Депутатської комісії з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та з питань реалізації державної політики у сфері господарської діяльності ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не відповідає вищенаведеним вимогам Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Сторонами у справі, що розглянута адміністративними судами, є Державна фінансова інспекція у Чернігівській області та Щорська міська рада Чернігівської області. Предметом адміністративного позову є зобов'язання відповідача виконати пункти 4,5,6,7,8 вимоги Державної фінансової інспекції.

При зверненні до суду з заявою про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 23.10.2014р. Депутатська комісія з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та з питань реалізації державної політики не навела підстав вважати, що судом вирішено питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки та не надала документів, які вповноважують депутатську комісію на участь в адміністративній справі в якості сторони у справі.

Заява про перегляд підписана особами, які всупереч вимог частини 3 статті 248 КАС України, не надали оформлений належним чином документ про свої повноваження на звернення до суду від імені депутатської комісії.

В порушення приписів пунктів 4,5 частини 2 статті 248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не зазначено обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи та обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.

Крім того, заявник помилково вважає себе звільненим від сплати судового збору на підставі пункту 7 статті 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки вказаним пунктом від сплати судового збору звільняються лише ті державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із позовом до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.

Відповідно до частини 3 статті 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно з частиною 3 статті 108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.

З огляду на викладене, заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених вище недоліків.

Керуючись статтями 108, 250 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву Депутатської комісії з питань законності, регламенту, депутатської діяльності та з питань реалізації державної політики у сфері господарської діяльності про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 23.10.2014р. залишити без руху для усунення недоліків заяви до 2.03.2015р.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.О. Логвиненко