Справа № 285/4722/14-а
провадження у справі № 2-а/0285/5/15
29 січня 2015 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючої - судді Заполовської Т. Г.
з участю секретаря Сарган О.А.
сторони по справі: позивач ОСОБА_1, її представник ОСОБА_2, відповідач Лось О.Й., його представники відповідача Летушев М.Ф., Рашин Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ФОП ОСОБА_1 до заступника начальника Новоград-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області Лося Олександра Йосиповича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
04.12.2014 року позивач звернулася до Новоград-Волинського міськрайонного суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просила скасувати постанову серії АА № 133096 від 20 листопада 2014 року про накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 136 грн. 00 коп., яка була винесена відповідачем.
Позов обгрунтувала тим, що під час винесення даної постанови відповідачем було допущено ряд порушень чинного законодавства України, в тому числі норм Податкового кодексу України, а тому оскаржувана постанова є необґрунтованою, такою, що не відповідає нормам КУпАП та винесеною з перевищенням компетенції суб'єкта владних повноважень.
Позивач та її представник в судовому засіданні позов підтримали, просили його задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представники відповідача позов не визнали, просили відмовити в його задоволенні.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, доповівши зміст заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Встановлено, що 20.11.2014 року відповідачем по справі, заступником начальника Новоград-Волинської ОДПІ Лось Олександром Йосиповичем, винесено постанову серія АА № 133096 (копія а.с. 6), якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 164-1 ч. 1 КУпАП і накладено на нех адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 136 грн. за неналежне ведення книги обліку доходів та витрат, в результаті чого завищено валові витрати, що призвело до заниження чистого оподатковуваного доходу та несплати податку на доходи фізичних осіб.
Дану постанову винесено на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 10/01-04/20/17-02140 від 20.11.2014 року, складеного головним державним ревізором інспектором Новоград-Волинської ОДПІ Рашиним Д.В.. (копія а.с. 5).
Вказаний протокол складений на підставі акту № 1453/01-208/9/17-02/47/3088714164 від 10.11.2014 року про результати планової виїзної документальної перевірки фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання законодавства щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період часу з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року, правильності нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період часу з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2013 року, виконання вимог валютного та іншого законодавства, за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року.
У відповідності до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Як встановлено судом, 05.12.2014 року позивач оскаржила акт № 1453/01-208/9/17-02/47/3088714164 до Головного управління Міндоходів у Житомирській області (а.с. 17-19). Розгляд даної скарги призначений на 04 лютого 2015 року, що підтверджується повідомленням Державної фіскальної служби України (а.с. 28).
Відповідно до ч. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Згідно ч. 56.3 ст. 56 Податкового кодексу України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу,що оскаржується.
Ч. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України вказує, що скарга, подана із отримання строків, визначених п. 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Таким чином, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення була винесена відповідачем передчасно, без врахування права позивача на оскарження акту перевірки до контролюючого органу вищого рівня, а тому знаходить адміністративний позов обґрунтованим та задовольняє його.
Керуючись ст. ст. 71, 158, 159, 160, 161, 163 Кодексу Адміністративного Судочинства України, ст. 56 Податкового Кодексу України, суд -
Позов задовольнити.
Постанову серії АА № 133096 від 20.11.2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-1 КУпАП - скасувати.
Рішення є остаточним та оскарженню не підлягає.
Головуюча Т.Г. Заполовська