18 грудня 2014 року Справа № 810/6734/14
м. Київ
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Луценко К.Ю., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності
представники сторін у судове засідання не з'явились,
Суть спору: До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.
Сторони явку своїх представників у судове засідання 18.12.2014 року не забезпечили.
Позивач надав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - на адресу, зазначену у позовній заяві та у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 19376583, направлено судову повістку про виклик у судове засідання рекомендованим листом, яке повернулося з відміткою оператора поштового зв'язку «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, особа, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається такою, що належним чином повідомлена про час, дату та місце судового засідання.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у відсутність його представника не надсилав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані позивачем, суд
ОСОБА_1 зареєстрований у якості фізичної особи - підприємця 10.11.2011 року, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 19376583.
Згідно з довідкою Таращанського відділення Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області як платник податків та зборів фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) взятий на податковий облік 11.11.2011 року за № 11096.
Судом встановлено, що відповідач не подавав податкову звітність до Таращанського відділення Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області з 15.03.2012 року, про що свідчить довідка від 01.12.2014р. № 2896.
Суд зазначає, що правовий статус особи як платника податків визначається нормами спеціального законодавства, насамперед,Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс України).
Відповідно до п.п. 16.1.1 - 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний:
- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів тощо.
Так, податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом України строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст.49 Податкового кодексу України).
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст.49 Податкового кодексу України).
В той же час, контролюючі органи здійснюють контроль за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), контролюють своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів (пп.191.1.2 п.191.1 ст.19 Податкового кодексу України).
Згідно абз. 6 ч. 1 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV (зі змінами та доповненнями) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Також, абз. 4 ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" передбачено, що підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, у тому числі, неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Повноваження контролюючих органів щодо звернення до суду з позовною заявою про припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності передбачено пп.20.1.37 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, відповідно до якого контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відповідач згідно КАС України не надав доказів оформлення податкових декларацій, іншої звітності та відправлення цих матеріалів позивачу.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, поштовий індекс АДРЕСА_1).
3. Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кушнова А.О.