ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відмову у відкритті провадження
"16" січня 2015 р. Справа № 809/211/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., перевіривши матеріали адміністративного
позову Приватного акціонерного товариства "Івано-Франківськторф"
до Державного підприємства "Івано-Франківський науково-дослідний інститут землеустрою"
про зобов"язання вчинити певні дії,-
15.01.2015 року Приватне акціонерне товариство "Івано-Франківськторф" звернулося до суду з позовом до Державного підприємства "Івано-Франківський науково-дослідний інститут землеустрою" про зобов"язання вчинити певні дії, а саме: зобов'язати відповідача зробити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з врахуванням коефіцієнта Кл.
Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та її вимог, предметом спору є оскарження розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки Державного підприємства "Івано-Франківський науково-дослідний інститут землеустрою".
Таким чином, позовні вимоги Приватного підприємства "Івано-Франківськторф" не пов'язані з оскарженням рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, а тому зазначений спір між сторонами не є адміністративним.
Відповідно до ст.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Таким чином, позивач не позбавлений можливості звернутися до господарського суду з відповідним позовом в порядку ГПК України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із п.3 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі. Відтак, позивачу слід повернути сплачений судовий збір в розмірі 73,08 грн.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Відмовити Приватному акціонерному товариству "Івано-Франківськторф" у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Державного підприємства "Івано-Франківський науково-дослідний інститут землеустрою" про зобов"язання вчинити певні дії.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити Приватному акціонерному товариству "Івано-Франківськторф", що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Повернути Приватному акціонерному товариству "Івано-Франківськторф" (код ЄДРПОУ 05489158) сплачений судовий збір відповідно до квитанції 1Р15153 від 15.01.2015 року Відділення Івано-Франківського регіонального управління ПАТ "Полтава-банк" в розмірі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лучко О.О.