Ухвала від 03.11.2014 по справі 361/6523/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 361/6523/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Пухна О.М. Суддя-доповідач: Бабенко К.А

УХВАЛА

Іменем України

03 листопада 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Собківа Я.М., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у м. Броварах та Броварському районі Київської області на Постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 17 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України у м. Броварах та Броварському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Главою 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості провадження окремих категорій адміністративних справ. Зокрема, частиною першою ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, яка є імперативною нормою встановлюється перелік адміністративних справ щодо яких обов'язково застосовується скорочене провадження. Проте, частиною другою цієї статті, передбачається можливість розгляду в скороченому провадженні за умови, що вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб. Тобто, лише у випадку залучення до участі у справі третіх осіб адміністративна справа не може бути розглянута в скороченому провадженні.

Крім того, зазначені у частині першій ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи щодо яких застосовується скорочене провадження, можуть бути розглянуті не у скороченому провадженні у випадку, передбаченому частиною четвертою ст.183-2 цього Кодексу з обов'язковим постановленням відповідної ухвали.

При відкритті провадження в адміністративних справах за позовними вимогами, зазначеними у частині першій ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суди першої інстанції мають зазначати, що саме скорочене провадження відкривається в адміністративній справі, а постанови суду першої інстанції за результатом розгляду таких справ мають містити виключно відомості, зазначені у частині шостій цієї статті.

Тому порушення судом першої інстанції особливості провадження справи, а саме, розгляд її не у скороченому провадженні, не є перешкодою для апеляційного її розгляду в порядку письмового провадження, в зв'язку з чим і оскарження постанови суду першої інстанції здійснюється в порядку, передбаченому частинами восьмою-десятою ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 17 вересня 2014 року позов задоволено частково.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій Управління Пенсійного фонду України у м. Броварах та Броварському районі Київської області просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, відноситься до 1 категорії, також є інвалідом ІІ групи із захворюванням, пов'язаним з наслідками Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідними посвідченнями, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с.6-7).

Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 21 березня 2014 року, що набрала законної сили 05 червня 2014 року, у справі №361/1029/14-а за позовом Позивача до Броварського МВ (з обслуговування міста Бровари та Броварського району) ГУ МВС України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії позов задоволено; визнано дії Броварського МВ (з обслуговування міста Бровари та Броварського району) ГУ МВС України в Київській області щодо надання ОСОБА_3 довідки про заробітну плату у третій зоні небезпечності (зоні відчуження) м.Прип'ять по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 26 по 29 квітня 1986 року за №78 від 06 серпня 2010 року без включення одноразової грошової допомоги в розмірі 660 крб., заробітної плати в розмірі 150 крб. 53 коп. з урахування коефіцієнта 5 (п'ять) протиправними; зобов'язано Броварський МВ (з обслуговування міста Бровари та Броварського району) ГУ МВС України в Київській області включити у довідку про заробітну плату ОСОБА_3 за період з 26 по 29 квітня 1986 року на підставі розпорядження Ради Міністрів СРСР №964-рс від 17 травня 1986 року, за роботу у третій зоні небезпечності (зоні відчуження) м.Прип'ять по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС одноразову грошову винагороду в розмірі 660 крб., заробітну плату в розмірі 150 крб. 53 коп. з урахуванням коефіцієнта 5 (п'ять) і надати довідку з урахуванням зазначених виплат. Як встановлено у зазначеній Постанові, у період з 26 по 29 квітня 1986 року Позивач проходив службу на посаді слідчого у Броварському МВ ГУМВС України в Київської області, брав участь у заходах з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у м. Прип'ять.

Крім того, як вбачається з Довідки №Г-640 від 16 липня 2014 року Броварським МВ ГУМВС України в Київській області з обслуговування м. Бровари та Броварського району (надалі - Довідка), копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с.8), за роботу в населеному пункті м. Прип'ять з 26 по 29 квітня 1986 року Позивачу виплачено заробітну плату в сумі 152 крб. 53 коп., з урахуванням коефіцієнта 4 (чотири) відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7; посадовий оклад Позивача у зазначений вище період становив 100 крб., оклад за спеціальним званням - 120 крб., вислуга років - 22 крб. Всього грошове утримання позивача складало 242 крб..

Відповідно до вимог частини першої ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Позивач 16 липня 2014 року звернувся до Відповідача із Заявою (вх. №246/Г-01) (а.с.9) щодо перерахунку розміру пенсії з урахуванням зазначеної Довідки.

Листом Відповідача від 29 липня 2014 року №246/Г-1, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.10), Позивачу повідомлено, що пенсію йому призначено відповідно до вимог діючого законодавства, а підстави для її перерахунку відсутні.

Згідно з п.1 Розпорядження Кабінету Міністрів України «[Про дозвіл МВС перерахувати грошове утримання колишніх співробітників апарату МВС - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС]» від 25 листопада 1993 року №1006-р, з метою соціального захисту колишніх співробітників апарату МВС - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до першої категорії, а також тих, які отримали в 1986-1987 роках дозу опромінення в 25 бер і більше, дозволити МВС перерахувати їх грошове утримання за період роботи в зоні відчуження із розрахунку посадових окладів і окладів за спеціальними званнями, що діяли в період роботи в зоні Чорнобильської АЕС, у кратних розмірах відповідно до зон небезпечності, де вони несли службу. Перерахунок провести в межах фонду заробітної плати МВС.

Відповідно до п.1 Розпорядження Ради Міністрів СРСР «Про виділення Міненерго СРСР додаткового фонду заробітної плати» від 17 травня 1986 року №964-рс, у тих випадках, коли працівник отримує граничну допустиму дозу радіації, йому виплачується одноразова винагорода. Особам офіцерського і начальницького складу органів внутрішніх справ така винагорода виплачується в розмірі трьох місячних окладів грошового утримання за посадою і спеціальному званню.

Згідно з п.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року №1210, пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Крім того, колегія суддів не погоджується з Відповідачем із тим, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, тому, як про порушення своїх прав він дізнався 29 липня 2014 року - дати відмови йому Відповідачем у перерахунку пенсії, адміністративний позов ним подано 13.08.2014 року, що підтверджується вхідним штампом суду першої інстанції на позовній заяві (а.с.1), тобто в межах встановленого частиною другою ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України шестимісячного строку для його подачі.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Згідно з частиною десятою статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Керуючись частиною десятою статті 183-2, ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Броварах та Броварському районі Київської області залишити без задоволення, а Постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 17 вересня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В. В.

Собків Я.М.

.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Кузьменко В. В.

Собків Я.М.