Копія
Справа № 822/5522/14
про залишення позовної заяви без руху
29 грудня 2014 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області про встановлення відсутності компетенції, визнання дій протиправними та скасування приписів, -
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області, в якому просить: встановити відсутність компетенції (повноважень) відповідача на проведення перевірки стану додержання вимог земельного законодавства; визнати протиправними дії відповідача щодо складання акту перевірки № 4/330 від 09.12.2014 року; визнати протиправними дії відповідача щодо обстеження земельної ділянки та складання акту її обстеження № 4/519 від 09.12.2014 року; скасувати приписи про усунення порушень вимог земельного законодавства від 09.12.2014 року № 4/330 та № 4/331.
Згідно ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що до юрисдикції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 3 частини 2 вказаної статті встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Отже, як випливає з наведених норм КАС України, адміністративний позов може містити вимогу про встановлення компетенції, проте така вимога може мати місце у спорі між двома суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
З огляду на вищевикладене вбачається, що позивачем як фізичною особою заявлена вимога, яка за змістом не відповідає положенням статті 17 КАС України, а саме вимога про встановлення відсутності компетенції відповідача як суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На порушення вказаної норми позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно надати позовну заяву, процесуально обгрунтувавши в ній вимогу щодо встановлення відсутності компетенції відповідача, а також документ про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у відповідному розмірі згідно вимог Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, -
адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області про встановлення відсутності компетенції, визнання дій протиправними та скасування приписів, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 січня 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.Л. Польовий
"Згідно з оригіналом" Суддя О.Л. Польовий