ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
19 грудня 2014 року № 826/14507/14
Окружний адміністративний суд міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-а у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом ОСОБА_1
до Київської міської ради
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: 1) Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація,
2) Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),
3) Публічне акціонерне товариство "Трест" Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього,
4) Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Девелопмент"
про визнання протиправним та скасування рішення,
Позовні вимоги заявлені про визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради від 22.02.07 р. №241/902 "Про передачу відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2".
ОСОБА_1 в обгрунтування заявлених вимог зазначає, що він мешкає у АДРЕСА_1, неподалік від АДРЕСА_2. На початку 2014 р. за адресою АДРЕСА_2 розпочалося будівництво житлових будинків, що викликало негативну реакцію мешканців району, оскільки будівництво почалося на території "Парку культури та відпочинку "Відрадний".
У відповідь на звернення позивача до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві щодо вказаної ситуації позивачу листом від 30.04.14 р. №7/26-52/3004/10 повідомлено про неможливість проведення перевірки за відсутності відповідальних осіб на місці будівництва.
Щодо початку виконання будівельних робіт із будівництва "Житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2" замовником будівництва - ТОВ "Укрбуд Девелопмент" зареєстровано декларацію від 22.08.13 р. №КВ 083132340519.
Отримавши інформацію про прийняття Київською міською радою рішення від 22.02.07 р. №241/902 "Про передачу відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2" та ознайомившись з його змістом, позивач вважає його незаконним з огляду на наступне.
Передача земельної ділянки за вказаним рішенням в оренду відбулося на порушення ч. 5 ст. 116, ст. 141 Земельного кодексу України, оскільки не вирішено питання про припинення користування земельною ділянкою. Передача земельної ділянки відбулася за відсутності висновку державної землевпорядної експертизи на порушення Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", а також на порушення Законів України "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій" щодо врахування громадських і приватних інтересів під час планування і забудови територій, інформування через засоби масової інформації про плани перспективного розвитку територій, участі громадськості в обговоренні містобудівної документації.
Також позивач посилається на ту обставину, що на розгляд Київської міської ради було надано погоджений в 2007 р. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1, 05 га, тоді як згідно оскаржуваного рішення затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0, 77 га, тоді як погоджувальні документи не переоформлювалися.
Відповідач - Київська міська рада - проти задоволення позовних вимог заперечив з огляду на те, що передана у користування спірним рішенням земельна ділянка була попередньо вилучена у користувача - Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації згідно листа від 20.03.05 р. №1848/01; також розпорядженням Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації від 08.02.07 р. №206 погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2; листом від 20.02.07 р. №629/01 надано згоду на припинення права користування частиною земельної ділянки та надання її в оренду товариству. За таких обставин твердження позивача про відсутність попереднього вилучення земельної ділянки не відповідає дійсності.
Також відповідач зазначає, що не відповідає дійсності твердження позивача про відсутність висновку державної експертизи землевпорядної документації, оскільки відповідний висновок від 15.02.07 р. №61/09-07 міститься у матеріалах проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
3-я особа - Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація пояснень по суті позову не надала.
3-я особа - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проти задоволення позовних вимог заперечила, підтримавши позицію відповідача та зазначила, що розмір земельної ділянки згідно проекту землеустрою та оскаржуваного рішення відрізняється, оскільки відповідно до листа Управління охорони навколишнього природного середовища від 07.02.07 р. №071/04-4-22/594 частина земельної ділянки площею 0, 15 га відповідно до переліку зелених зон Програми комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затвердженої рішенням Київської міської ради від 19.07.05 р. №806/3381, визначена як Парк культури і відпочинку "Відрадний", у зв'язку з чим до проекту землеустрою внесено зміни, а саме: вилучено земельну ділянку, яка відноситься до зеленої зони.
3-і особи - Публічне акціонерне товариство трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього та Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Девелопмент" проти позовних вимог заперечили, посилаючись на повне дотримання Київською міською радою процедури розгляду та прийняття рішення щодо відведення земельної ділянки та наявність усіх передбачених законодавством погоджень.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Рішенням Київської міської ради від 22.02.07 р. №241/902 "Про передачу відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2" -
припинено Солом'янській районній в м. Києві державній адміністрації право користування частиною земельної ділянки площею 0, 77 га, відведеної відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих від 15.05.72 р. №656 "Про відведення земельної ділянки виконкому Жовтневої райради депутатів трудящих під будівництво будинків піонерів Жовтневого району за рахунок залучених коштів підприємств і організацій регіону" (лист-згода від 10.03.05 р. №1848/01), та віднесено її до земель запасу житлової та громадської забудови;
затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2;
передано відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього за умови виконання п. 4 цього рішення у короткострокову оренду на 3 роки земельну ділянку загальною площею 0, 77 га для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2 за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови.
Рішенням Київської міської ради від 22.05.13 р. №489/9546 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.02.07 р. №241/902 "Про передачу відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2" внесено зміни до рішення в частині строку оренди земельної ділянки, строк оренди визначено у 10 років.
Згідно з ч. 1-5 ст. 123 Земельного кодексу України (в редакції станом на час прийняття оскаржуваного рішення) надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.
Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.
До клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали, передбачені частиною п'ятнадцятою статті 151 цього Кодексу документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування.
Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
В даному випадку Відкритим акціонерним товариством трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього 27.04.04 р. подано до Київської міської ради клопотання в порядку статей 123, 124 Земельного кодексу України про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки по АДРЕСА_2 орієнтовним розміром 1, 1 га з цільовим призначенням - житлові будинки з вбудовано-прибудованими приміщеннями для користування на умовах оренди терміном на три роки.
12.01.05 р. Київський міський голова надав згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки згідно вказаного клопотання.
Проект землеустрою розроблений Приватним підприємством "У.К.Р.-ГЕО" та переданий на погодження уповноваженим органам згідно вимог ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України.
Згідно ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Згідно ст. 141 Земельного кодексу України підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою.
Згідно ст. 142 Земельного кодексу України припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.
Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації.
Згідно рішення виконкому Київської міської ради депутатів трудящих від 15.05.72 р. №665 "Про відведення земельної ділянки виконкому Жовтневої райради депутатів трудящих під будівництво будинку піонерів Жовтневого району за рахунок залучених коштів підприємств і організацій району" відведено земельну ділянку площею біля 2, 8 га по АДРЕСА_3 на вказані цілі.
Станом на 2007 р. будівництво на вказаній земельній ділянці не було здійснене (розташований недобудований будинок піонерів згідно інформації листа Управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - лист №071/04-4-22/594 від 07.02.07 р.)
Листом Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації від 10.03.05 р. №1848/01 погоджено відведення земельної ділянки на АДРЕСА_2; розпорядженням Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації від 08.02.07 р. №206 погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2 загальною площею 1, 0452 га; листом Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації від 20.02.07 р. №1629/01, як правонаступником Жовтневої райради народних депутатів, надано згоду на припинення права користування частиною земельної ділянки та надання її в оренду товариству.
Таким чином, на виконання вимог статей 141, 142 Земельного кодексу України попередній землекористувач - Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація, як правонаступник Жовтневої райради народних депутатів, надав згоду на припинення користування земельною ділянкою, а Київська міська рада, як власник земельної ділянки, прийняв рішення про припинення Солом'янській районній в м. Києві державній адміністрації права користування частиною земельної ділянки площею 0, 77 га, відведеної відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих від 15.05.72 р. №656 "Про відведення земельної ділянки виконкому Жовтневої райради депутатів трудящих під будівництво будинків піонерів Жовтневого району за рахунок залучених коштів підприємств і організацій регіону" (лист-згода від 10.03.05 р. №1848/01), та віднесено її до земель запасу житлової та громадської забудови (п. 1 рішення Київської міської ради від 22.02.07 р. №241/902 "Про передачу відкритому акціонерному товариству тресту "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього земельної ділянки для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на АДРЕСА_2").
Крім отримання згоди землекористувача, в даному випадку проект землеустрою погоджений:
Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА - висновок №09-1083 від 12.02.07 р., лист №19-1108 від 13.02.07 р.;
Київською міською санепідемстанцією Міністерства охорони здоров'я України - повторний висновок №252-А від 20.02.07 р. щодо вибору (відведення) земельної ділянки під забудову (попередньо висновком №228 від 15.02.07 р. проект землеустрою не погоджений в частині площі 0, 15 га, яка належить Парку культури і відпочинку "Відрадний");
Управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - лист №071/04-4-22/594 від 07.02.07 р., лист №05-09/9987 від 12.12.07 р. (погоджено проект землеустрою орієнтовною площею 0,9 га - за умови вилучення із території Парку культури і відпочинку "Відрадний");
Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві Міністерства екології та природних ресурсів листом від 22.03.05 р. №08-8-18/1287 погоджено акт обстеження №20 від 07.02.05 р. КП УЗН Солом'янського району;
Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА - лист №797 від 08.02.07 р.;
Головним управлінням земельних ресурсів КМДА (площею 0, 77 га) та Київським міським головним управлінням земельних ресурсів Держкомзему - висновок від 15.02.07 р. №06-03-4/264.
Згідно ст. 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (в редакції станом на час прийняття оскаржуваного рішення) обов'язковій державній експертизі підлягали, в тому числі, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок; проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань.
Тобто, в даному випадку проект рішення Київської міської ради підлягав обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, що і було дотримано, оскільки в матеріалах проекту землеустрою міститься висновок державної експертизи землевпорядної документації від 15.02.07 р. №61/09-07, згідно якого проект землеустрою оцінено позитивно та погоджується після виконання зауважень, викладених у п. 10 висновку.
Згідно статей 28, 30 Закону замовники та розробники державної експертизи зобов'язані виконувати вимоги висновків державної експертизи.
Згідно ст. 35 Закону, якщо об'єкт державної експертизи підготовлений згідно з вимогами законодавства, встановленими стандартами, нормами і правилами, то він позитивно оцінюється та погоджується. У разі необхідності погодження може обумовлюватися певними умовами щодо додаткового опрацювання окремих питань та внесення коректив, виконання яких не потребує суттєвих доробок.
Позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в даному випадку дотримано вимоги законодавства щодо отримання позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації.
Таким чином, при прийнятті оскаржуваного рішення дотримано вимоги ст. 123 Земельного кодексу України та отримано всі необхідні висновки та погодження щодо відведення земельної ділянки.
Окремо щодо викладених у позовній заяві зауважень суд зазначає наступне.
Згідно наданих матеріалів проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під час розробки проекту було з'ясовано, що частина земельної ділянки, щодо якої подано клопотання в порядку статей 123, 124 Земельного кодексу України, відноситься до земель зеленої зони м. Києва.
Так, частина земельної ділянки орієнтовною площею 0, 15 га (з загальної площі 1, 1 га згідно клопотання від 27.04.04 р.) відповідно до переліку зелених зон Програми комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затвердженої рішенням Київської міської ради від 19.07.05 р. №806/3381, визначена як Парк культури і відпочинку "Відрадний", у зв'язку з чим до проекту землеустрою внесено зміни, а саме: вилучено земельну ділянку, яка відноситься до зеленої зони, та відповідно зменшено розмір земельної ділянки до 0, 77 га згідно остаточного рішення.
За таких обставин посилання позивача на здійснення будівництва на території "Парку культури та відпочинку "Відрадний" не може бути прийняте до уваги, оскільки частина земель Парку вилучена з проекту землеустрою ще на стадії його розробки.
Окремо суд зазначає наступне.
Якщо у позивача або у інших зацікавлених осіб є підстави для висновку про те, що забудовником фактично використовується під забудову територія зеленої зони - "Парку культури та відпочинку "Відрадний" - це може бути підставою для звернення до органів архітектурно-будівельного контролю та вжиття відповідних заходів реагування, проте, це не стосується відповідності законодавству оскаржуваного рішення, оскільки рішення не передбачає відведення території Парку під забудову.
Згідно клопотання Відкритого акціонерного товариства трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Завгороднього від 27.04.04 р. в порядку статей 123, 124 Земельного кодексу України про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки по АДРЕСА_2 зазначено орієнтовний розмір земельної ділянки 1, 1 га, і вказаний розмір залишався орієнтовним до завершення процедури погодження проекту землеустрою та прийняття рішення про відведення земельної ділянки, в якому зазначено вже не орієнтовний, а точний розмір земельної ділянки - 0, 77 га (менше від первісно заявленого).
Вказане не є порушенням вимог законодавства, оскільки до прийняття рішення про відведення земельної ділянки її розмір не може бути точно визначений, а в процесі розробки і погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки її первісно заявлений орієнтовний розмір може змінюватися.
За таких обставин посилання позивача на необхідність отримання висновків і погоджень саме щодо остаточного розміру земельної ділянки та неможливість врахування погоджувальних документів щодо заявленого у клопотанні розміру 1, 1 га, не може бути визнане обґрунтованим.
Відповідні твердження позивача могли б свідчити про порушення вимог законодавства у випадку прийняття Київською міською радою рішення про відведення земельної ділянки у розмірі, більшому, ніж визначено проектом землеустрою та отриманими погодженнями, тоді як в даному випадку остаточний розмір земельної ділянки, навпаки, є меншим.
Згідно ст. 1 Закону України "Про планування і забудову територій" (в редакції станом на час прийняття оскаржуваного рішення) містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій.
До містобудівної документації відносяться схема планування території, генеральний план населеного пункту, детальний план території, визначення яких наведене в ст. 1 Закону.
Згідно ст. 2 Закону основними завданнями планування і забудови територій є, в тому числі, визначення, вилучення (викуп) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб на основі містобудівної документації в межах, визначених законом.
Згідно ст. 3 Закону рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
Рішення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, прийняті в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими для суб'єктів містобудування.
Згідно ст. 10 Закону планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.
Згідно змісту Закону не передбачено вимог про обов'язкову наявність прийнятих та затверджених рішеннями відповідних органів всіх перерахованих у ст. 1 Закону документів, що відносяться до містобудівної документації, тоді як аналіз статей 3, 10 Закону дають підстави для висновку про те, що рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються на підставі тієї містобудівної документації, яка існує станом на час прийняття відповідного рішення.
Правила забудови м. Києва, затверджені рішенням Київської міської ради від 27.01.05 р. №11/2587 (чинні станом на час прийняття оскаржуваного рішення), прийняті на виконання вказаного Закону згідно преамбули Правил забудови, і в них дублюються ті самі обмеження, що містяться в Законі.
Згідно п. 1.2.1 Правил забудови містобудівна документація - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюються планування, забудова та інше використання територій: генеральний план розвитку м. Києва та приміської зони до 2020 р., схеми планування територій адміністративних районів м. Києва, детальні плани територій, проекти розподілу територій, галузеві схеми, плани зонування, інша містобудівна документація, що розробляється за рішенням Київради.
Згідно п. 2.1.1 Правил забудови планування, забудова, реконструкція, інше використання територій та окремих земельних ділянок в м. Києві здійснюються відповідно до законодавства та Генерального плану розвитку м. Києва до 2020 р., затвердженого рішенням Київради від 28.03.02 №370/1804, а також іншої затвердженої містобудівної та проектно-кошторисної документації з дотриманням державних норм, стандартів та цих Правил.
Відповідно, якщо інша містобудівна документація не затверджена, вона не може використовуватись при прийнятті рішень щодо використання територій та окремих земельних ділянок в м. Києві.
Для забезпечення реалізації Генерального плану м. Києва та проекту планування приміської зони на період до 2020 року Київською міською радою прийнято рішення від 15.04.04 р. №158/1368 «Про затвердження Програми розроблення містобудівної документації в м. Києві на період 2004-2006 роки» (чинне станом на 22.02.07 р.), згідно пунктами 6, 7 якого -
при вирішенні в установленому порядку питань щодо розміщення об'єктів будівництва та іншого використання територій, зокрема, погодження місць розташування об'єктів, відведення земельних ділянок Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (КМДА), Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), районним у м. Києві державним адміністраціям забезпечити врахування цих питань у розроблюваній містобудівній документації;
розроблення містобудівної документації не може бути підставою для відмови у розгляді в установленому порядку та підготовці відповідних висновків щодо погодження проектів відведення земельних ділянок, розміщених на території, для якої виконується містобудівна документація.
Судом з'ясовано, що станом на час прийняття оскаржуваного рішення крім Генерального плану м. Києва та проекту планування приміської зони на період до 2020 року іншої містобудівної документації згідно п. 2 Переліку містобудівної документації, що розробляється у м. Києві у 2004-2006 р. (Солом'янський район), не розроблено і не затверджено.
Таким чином, при прийнятті оскаржуваного рішення Київська міська рада керувалася виключно Генеральним планом м. Києва та проектом планування приміської зони на період до 2020 р., затвердженого рішенням Київради від 28.03.02 №370/1804.
Згідно п. 2.1.10 Правил забудови розміщення об'єктів будівництва в кварталах (мікрорайонах) існуючої забудови здійснюється за рахунок вільних територій, які визначаються на підставі проекту реконструкції та проекту розподілу території кварталу (мікрорайону).
Оскільки проект реконструкції та проект розподілу території кварталу (мікрорайону) не існували станом на 22.02.07р., вони і не могли використовуватися під час прийняття оскаржуваного рішення.
Земельна ділянка по АДРЕСА_2 була вільна від забудови, відносилася до земель міської забудови за своїм призначенням, і відсутність проекту реконструкції та проекту розподілу території кварталу (мікрорайону) не можуть бути підставою для висновку про відсутність у Київської міської ради права розглядати питання про виділення земельних ділянок під забудову.
Згідно п. 2.1.11 Правил забудови у разі прийняття рішення про розроблення схеми планування території, іншої містобудівної документації з планування окремої території відповідна районна в м. Києві державна адміністрація інформує через засоби масової інформації про розроблення містобудівної документації відповідно до статті 18 Закону України "Про планування і забудову територій".
Порядок проведення громадського обговорення містобудівної документації та інформування населення у випадках, визначених законодавством, урахування законних інтересів власників і користувачів земельних ділянок, будівель і споруд, що оточують місце будівництва, встановлюється рішеннями Київради.
Вказаний пункт визначає обов'язок інформування населення щодо розроблення схеми планування території, іншої містобудівної документації з планування окремої території. Оскільки вказана містобудівна документація не була розроблена станом на 22.02.07 р., то вказане положення не могло бути порушене відповідачем або іншими особами.
Згідно ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.
В даному випадку у суду відсутні підстави для висновку про порушення Київською міською радою, як суб'єктом владних повноважень, вказаних принципів під час прийняття оскаржуваного рішення.
На підставі вищенаведеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева