Ухвала від 11.12.2014 по справі 465/8356/13а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2014 р. Справа № 876/5648/14

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Клюби В. В.

суддів: Кухтея Р. В., Левицької Н. Г.

з участю: секретаря судового засідання Сідельник Г. М.

представника особи, яка подала

апеляційну скаргу (відповідача) Процюк О. Б.

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові апеляційну скаргу Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на постанову Франківського районного суду міста Львова від 24 грудня 2013 року по справі №465/8356/13а за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Управління соціального захисту Львівської міської ради про визнання неправомірною відмови в наданні субсидії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася до Франківського районного суду міста Львова з адміністративним позовом до Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Управління соціального захисту Львівської міської ради і просила визнати дії щодо відмови у призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг неправомірними та зобов'язати призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг з липня 2013 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 25 липня 2013 року нею було подано до Франківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради документи, що підтверджують право на призначення субсидії на наступний період. За результатами розгляду поданих документів, 01 серпня 2013 року нею отримано поштою лист Франківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 29 липня 2013 року №2605/11 - 4012, яким повідомлено, що її сім'я не має права на призначення субсидії. Також було отримано повідомлення про відмову в наданні субсидії №10002314 (№2764 від 30 липня2013), в якому зазначено, що субсидію не призначено з таких підстав: «згідно з пп. 1 п.5 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій».

Постановою Франківського районного суду міста Львова від 24 грудня 2013 року позов задоволено: визнано дії щодо відмови у призначенні ОСОБА_3 субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг неправомірними; зобов'язано Франківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Управління соціального захисту Львівської міської ради призначити ОСОБА_3 субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг на наступний період - із липня 2013 року.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав до Львівського апеляційного адміністративного суду на вказану постанову суду першої інстанції апеляційну скаргу, в якій з посиланням на порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

Також, обгрунтовуючи доводи апеляційної скарги, посилається на п. 5.1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, відповідно до якого субсидія не призначається, якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які, зокрема, не працювали протягом трьох місяців, що передуюють місяцю звернення за призначенням субсидії, крім громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько - консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку. Оскільки ОСОБА_3 не подала до Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради медичного висновку лікарсько - консультативної комісії, у призначенні житлової субсидії їй відмовлено правомірно.

В судовому засіданні представник особи, яка подала апеляційну скаргу (відповідача) підтримала обставини, викладені на обґрунтування доводів апеляційної скарги і вважає, що постанова суду першої інстанції із зазначених підстав підлягає скасуванню, у зв'язку з чим у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Представник позивача не погодився з апеляційною скаргою відповідача і вважає, що викладені у ній обставини та доводи не дають підстав для скасування постанови суду першої інстанції, а тому просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги.

Вислухавши доповідь судді - доповідача, доводи представника особи, яка подала апеляційну скаргу (відповідача) та представника позивача, перевіривши і обговоривши доводи апеляційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Постановляючи оскаржуване судове рішення та умотивовуючи свої висновки, суд першої інстанції виходив із тих обставин, що позивач перебуває трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «Львівське регіональне підприємство по туризму «Галінтур» та на даний час знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до 11 лютого 2014 року, що підтверджується наказом №2 від 11 лютого 2013 та копією трудової книжки позивача, тому посилання відповідача на п.5.1 Положення про порядок призначення субсидій є безпідставним.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується із такими висновками суду першої інстанції з урахуванням наступного.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач являється власником та проживає у квартирі АДРЕСА_1. Квартира складається з трьох житлових кімнат загальною площею 66,30 метра квадратного В цій квартирі позивач проживає разом з своїми малолітніми дітьми - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.

За зверненням позивача до Франківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, протягом 2011 - 2012 років та січня - червня 2013 року була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг.

25 липня 2013 року позивачем було особисто подано до Франківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради документи, що підтверджують право на призначення субсидії на наступний період, зокрема, довідку про доходи та заяву, в якій підтверджується відсутність змін у складі зареєстрованих та у характеристиці житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії. Додатково на вимогу працівників Франківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради було подано копію наказу Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівське регіональне підприємство по туризму «Галінтур» №2 від 11 лютого 2013, згідно якого позивач із 11 лютого 2013 року перебуває у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до 11 лютого 2014 року. Відпустка надана на підставі статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України «Про відпустки». Однак, позивачем отримано повідомлення про відмову у наданні субсидії №10002314 (№2764 від 30 липня 2013 №2605/11-4012), згідно якого повідомлено, що її сім'я не має права на призначення субсидії.

Даючи правову оцінку оскаржуваному судовому рішенню та доводам особи, яка подала апеляційну скаргу, колегія суддів апеляційного суду звертає увагу на таке.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21 жовтня 1995 року №848, право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відповідно до п. 4 цього Положення, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово - комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи із 21 метра квадратного на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 метра квадратного на всіх зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Відповідно до пп.1 п.5 Положення, субсидія не призначається, якщо: у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно - технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми - інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80 - річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

Відповідно до абзацу 1 ст.12 Положення, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного за попередній календарний рік.

Відповідно до абзацу 8 ст.12 цього Положення, якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) є громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою чи організацією або займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, або зареєстровані в службі зайнятості як такі, що шукають роботу, або не перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою чи організацією, але мають право на отримання субсидії і подають довідки до органів праці та соціального захисту населення про відсутність доходів за будь - який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний доход, або місячний доход яких менший від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, в розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива за кожний такий місяць включається місячний доход на рівні неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, а також ту обставину, що позивач перебуває у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «Львівське регіональне підприємство по туризму «Галінтур» та на даний час знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до 11 лютого 2014 року, посилання відповідача на пп.1 п.5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як на підставу відмови в призначенні субсидії, є безпідставним.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим, тобто ухваленим відповідно до норм матеріального права з дотриманням процесуальних норм, та на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин справи.

Колегія суддів апеляційного суду з урахуванням встановлених судом обставин справи та доказів, вважає, що суд першої інстанції дотримався зазначених вимог.

Згідно ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Виходячи із змісту вищевказаних статей Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів апеляційного суду вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Тому, підстав для скасування постанови суду першої інстанції і відповідно - до задоволення апеляційної скарги апеляційний суд не вбачає.

Керуючись ст. ст. 159, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Франківського районного суду міста Львова від 24 грудня 2013 року по справі №465/8356/13а за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Франківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Управління соціального захисту Львівської міської ради про визнання неправомірною відмови в наданні субсидії - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили, а у випадку складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України - у цей же строк з дня складення ухвали суду в повному обсязі безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В. В. Клюба

Судді: Р. В. Кухтей

Н. Г. Левицька

Ухвалу в повному обсязі складено 16 грудня 2014 року.