Ухвала від 11.12.2014 по справі 2а-3517/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

11 грудня 2014 року м. Київ К/800/63268/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., розглянувши касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Василькові та Васильківському районі Київської області на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Василькові та Васильківському районі Київської області про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вищого адміністративного суду України надійшла вищевказана касаційна скарга.

У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

Як вбачається зі змісту касаційної скарги та доданих до неї документів, оскаржувана Київського апеляційного адміністративного суду постановлена суддею одноособово 26 жовтня 2012 року.

За правилами частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

У відповідності з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Згідно з положеннями частини 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Таким чином, виходячи з приписів вищевказаних норм процесуального права, перебіг строку касаційного оскарження, у даному випадку, розпочався 27 жовтня 2012 року.

Разом з тим, з касаційною скаргою відповідач звернувся лише 8 грудня 2014 року, тобто з пропуском строку, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України, а також після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.

Згідно вимог абзацу 3 частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, незалежно від поважності причини пропуску строку касаційного оскарження суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у разі, якщо касаційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.

Таким чином, у відкритті касаційного провадження слід відмовити, на підставі абзацу 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, а матеріали касаційної скарги повернути скаржнику.

Керуючись статтею 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

У відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Василькові та Васильківському районі Київської області про зобов'язання вчинити певні дії, за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у м. Василькові та Васильківському районі Київської області на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2012 року, відмовити.

Матеріали касаційної скарги повернути скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного

суду України М.І. Мойсюк