Постанова від 05.12.2014 по справі 826/17955/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

05 грудня 2014 року №826/17955/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Давиденко Л.В., розглянув у порядку письмового провадження

за позовомОСОБА_1

до третя особадепартаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація

провизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, третя особа Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач необґрунтовано відмовив ОСОБА_1 в отриманні дозволу на розміщення тимчасової споруди-кіоску з прийому склотари за адресою: АДРЕСА_1.

Представник третьої особи проти позову заперечив з підстав його необґрунтованості.

Справу №826/17955/14 розглянуто в письмовому провадженні згідно із приписами частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи не явку в судове засідання 03.12.2014 всіх осіб, які беруть участь у справі, відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, відсутність потреби заслухати свідка чи експерта.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із заявою від 07.10.2014 №923 на пайову участь до департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації щодо отримання дозволу на розміщення тимчасової споруди, а саме кіоску з прийому склотари за адресою: АДРЕСА_1.

Вказану заяву було подано позивачем в електронному вигляді через портал Містобудівного кадастру міста Києва за адресою www.ts.mldk.kga.gov.ua.

За результатами опрацювання заяви ОСОБА_1, відповідачем було відмовлено в задоволенні заяви з огляду на наявність обґрунтованих скарг громадян.

Позивач не погоджуючись з відмовою департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, звернувся до суду з даним позовом.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Розділом ІІ Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 24.02.2011 №56/5443 (далі-Порядок) встановлено порядок залучення і використання пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою.

Так, пунктом 2.8 Порядку встановлено, що заява та документи, що додаються до неї, подаються суб'єктом господарювання (безпосередньо керівником юридичної особи, фізичною особою - підприємцем) або уповноваженою ним особою у паперовому вигляді до відділу (центру) надання адміністративних послуг апарату відповідної районної в місті Києві державної адміністрації за місцем розташування об'єкта або в електронному вигляді через портал Містобудівного кадастру міста Києва за адресою www.ts.mldc.kga.gov.ua. Суб'єкт господарювання несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.

Пунктом 2.9 Порядку, за наявності всіх документів, передбачених пунктом 2.6 цього Порядку, а для засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі також за умови відповідності схемі розміщення та порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та погодженням Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департамент протягом чотирьох робочих днів:

здійснює геопросторове визначення місця розташування ТС, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства;

перевіряє місце розташування ТС, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на наявність заборон та обмежень;

перевіряє функціональне призначення (спеціалізацію) ТС, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства;

перевіряє наявність скарг від громадян щодо розміщення або функціонування ТС (у разі наявності такої інформації у Департаменті);

передає надані суб'єктом господарювання заяву та документи до відповідної районної в місті Києві державної адміністрації через портал Містобудівного кадастру міста Києва для отримання протягом чотирьох робочих днів аргументованих пропозицій щодо розміщення ТС.

Згідно пункту 2.10 Порядку, підстави для відмови в укладенні договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою за результатами розгляду документів:

місце розташування ТС потрапляє в межі півкола радіусом 20 м від площини дверей у напрямку евакуації з центром у середині дверної групи, яка включає всі двері з написом "Вхід" та "Вихід" на станціях метрополітену, або від центра площини краю останньої сходинки на виходах із підземних переходів, які не мають дверей;

місце розташування ТС потрапляє в зони обмежень, визначені Комплексною схемою (тільки при оформленні паспорта прив'язки ТС) або Комісією;

місце розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства не відповідає вимогам законодавчих актів України, державних будівельних норм та стандартів, потрапляє в зони обмежень, визначених Комплексною схемою або Комісією;

виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;

подання заявником неповного пакета документів.

Крім підстав для відмови в укладенні договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, передбачених абзацами другим - п'ятим цього пункту, підставами для відмови в укладенні договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою з власником ТС за результатами розгляду документів, передбачених пунктом 2.6 цього Порядку, є:

невідповідність заявленого місця розташування ТС фактичному;

відсутність ТС в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва;

наявність факту повторного встановлення (раніше демонтована ТС);

наявність обґрунтованих скарг громадян на функціонування або розміщення ТС.

Перелік підстав для відмови є вичерпним.

З матеріалів справи вбачається наявність скарги мешканців будинку АДРЕСА_1, якою останні просили перенести (закрити) пункт склопосуду, що розташований між будинками АДРЕСА_1.

Враховуючи, що Порядком визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва чітко визначені підстави для відмови щодо укладення договору відносно пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, зокрема наявність обґрунтованих скарг громадян на функціонування або розміщення ТС, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та чинним законодавством України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надане, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття такого рішення, а отже позовні вимоги про скасування зазначеного рішення є безпідставними, необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 14, 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

Керуючись статтями 69, 70, 71, та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.