Ухвала від 18.12.2014 по справі 826/19737/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

18 грудня 2014 року № 826/19737/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з адміністративним позовом

ОСОБА_1

до Головного спеціаліста - юристконсульта Шевченківського районного центру зайнятості Київського міського центру зайнятості Ясиньської Лесі Анатоліївни

провстановлення відсутності повноважень

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного спеціаліста - юрисконсульта Шевченківського районного центру зайнятості Київського міського центру зайнятості Ясиньської Лесі Анатоліївни про встановлення відсутності повноважень.

Згідно з частиною першою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно з частинами третьою та четвертою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); в інших випадках, встановлених законом.

Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України № К-36840/10 від 15.05.2013.

Дії відповідача на представництво в адміністративному процесі начальника відділу профорієнтаційної роботи Шевченківського районного центру зайнятості Ларіної Ірини Вікторівни за довіреністю № 08-1979, виданої 12.03.2012 директором Київського міського центру зайнятості В.Б. Сухомлиним вчинені нею не при здійсненні нею владних управлінських функцій, а у якості процесуальної дії з представництва прав та інтересів начальника відділу профорієнтаційної роботи Шевченківського районного центру зайнятості у суді в рамках адміністративної справи № 759/13032/14-а.

Відповідно до частин першої статті 127 Кодексу адміністративного судочинства України суд встановлює особи тих, хто прибув у судове засідання, а також перевіряє повноваження посадових і службових осіб, їхніх представників.

Отже, факт наявності у особи повноважень діяти від імені певної особи та бути представником в адміністративній справі є процесуальним обов'язком суду у проваджені якого знаходиться відповідна справа.

З огляду на викладене, враховуючи те, що дії відповідача на представництво в адміністративному процесі начальника відділу профорієнтаційної роботи Шевченківського районного центру зайнятості Ларіної Ірини Вікторівни за довіреністю № 08-1979, виданої 12.03.2012 директором Київського міського центру зайнятості В.Б. Сухомлиним вчинені нею не при здійсненні нею владних управлінських функцій, то відповідні правовідносини між позивачем та відповідачем щодо встановлення в останньої наявності повноважень діяти на представництво в адміністративному процесі начальника відділу профорієнтаційної роботи Шевченківського районного центру зайнятості Ларіної Ірини Вікторівни не є публічно - правовими з огляду на що дана справа не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.

Роз'яснити позивачу, що встановлення факту наявності повноважень на представництво в адміністративному процесі є процесуальним питанням, яке вирішує суд, що розглядає справу і питання щодо цього може бути включено до апеляційної або касаційної скарги на рішення суду, однак предметом окремого оскарження не можу бути.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного спеціаліста - юрисконсульта Шевченківського районного центру зайнятості Київського міського центру зайнятості Ясиньської Лесі Анатоліївни про встановлення відсутності повноважень.

3.Ухвалу надіслати позивачу.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Огурцов