ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви
19 грудня 2014 року813/8616/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою виконавчого комітету Бориславської міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови, -
встановила:
виконавчий комітет Бориславської міської ради звернувся до Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови відповідача від 27.11.2014 року ВП № 44067106 про накладення штрафу.
Зазначена постанова була прийнята при примусовому виконанні виконавчого листа, виданого згідно рішення Бориславського міського суду № 2/438/50/2014 від 19.06.2014 року, яким зобов'язано виконавчий комітет Бориславської міської ради Львівської області надати сім'ї в складі трьох чоловік: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 квартиру, що відповідає вимогам ст. 50 Житлового кодексу України.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій та бездіяльності органів державної виконавчої служби визначаються ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, в ч. 1 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
З наведеного вбачається, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 17 Закону України "Про виконавче провадження", крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.
Згідно з ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
В розумінні п. 2 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами. Таким чином, вказана адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
За змістом п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Отже, суд приходить до висновку, що дана справа не належить до розгляду в даному адміністративному суді, оскільки нормами КАС України допускається, а Законом України "Про виконавче провадження" передбачено інший порядок судового оскарження учасниками виконавчого провадження (крім державного виконавця). Тому такий спір, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 108 КАС України, належить до розгляду судом, який видав виконавчий документ.
Повертаючи позовну заяву з доданими до неї матеріалами, суд роз'яснює, що з таким позовом викоавчому комітету Бориславської міської ради слід звернутися до Бориславського міського суду Львівської області, оскільки саме ним було видано виконавчий документ - виконавчий лист - примусове виконання якого зумовило звернення позивача за захистом свого порушеного, на його думку, права, до суду.
Керуючись ст.ст. 18, 108, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
позовну заяву виконавчого комітету Бориславської міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови повернути позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.