Ухвала від 01.12.2014 по справі 826/9388/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/9388/14 Головуючий у 1-й інстанції: Катющенко В.П. Суддя-доповідач: Бабенко К.А

УХВАЛА

Іменем України

01 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Степанюка А.Г., Шурка О.І., секретаря Чепурко Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 серпня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Київської міської ради, Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Відповідача - Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання дій чи бездіяльності незаконними, визнання незаконним (нечинним) Рішення в частині, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 серпня 2014 року у задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення Позивача та представника Третьої особи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (надалі - Закон України № 1952-IV), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Згідно з частиною п'ятою ст. 3 Закону України № 1952-IV, державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості надходження заяв.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (надалі - Закон України № 280/97-ВР), підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Як правильно зазначено судом першої інстанції, Рішенням Київської міської ради від 02 грудня 2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» затверджено перелік об'єктів права комунальної власності територіальної громади міста Києва згідно з додатками 1-10 до цього Рішення.

А як вбачається з додатків 1-10 до цього Рішення, 31/100 частина житлового будинку АДРЕСА_1 до комунальної власності територіальної громади міста Києва не передавалась, в зв'язку з чим, зазначеним Рішенням права Позивача не порушено.

Розпорядженням Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації «Про визнання жилого будинку АДРЕСА_1 непридатним для проживання» від 20 липня 2004 року № 1215 жилий будинок АДРЕСА_1, 37/100 частини якого на праві власності належить Позивачу, визнано непридатним для проживання; зобов'язано Управління житлово-комунального господарства підготувати пропозиції до Київської міської державної адміністрації щодо подальшого використання жилого будинку АДРЕСА_1, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.72).

Заявою на ім'я Голови Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації від 02 серпня 2007 року, засвідченої нотаріально (Т.1, а.с.108), зокрема Позивачем, надано згоду на передачу належної йому на праві приватної власності частини жилого будинку, при умові одержання нового житла у межах встановленої норми жилої площі.

Згідно з частиною другою ст. 41 Закону України № 280/97-ВР, районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомим майном та іншими об'єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами.

Відповідно до частини першої ст. 50 Закону України № 280/97-ВР, жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічних вимогам.

Рішенням Святошинської районної у місті Києві ради «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади Святошинського району міста Києва 31/100 частини приватного житлового будинку» від 19 червня 2008 року №229, копія якого також наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.126), прийнято до комунальної власності територіальної громади Святошинського району міста Києва 31/100 частину приватного житлового будинку АДРЕСА_1, яка належить Позивачу на підставі Рішення Ленінградського районного суду м. Києва від 24.05.1991 року; доручено Виконавчому органу Святошинської районної у м. Києві ради (Святошинській районній у місті Києві державній адміністрації) здійснити прийняття 31/100 частини приватного житлового будинку до комунальної власності територіальної громади Святошинського району міста Києва та передачу на баланс Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Святошинського району міста Києва, разом з Позивачем звернутись до КП «Київське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна» про анулювання установчих документів та внесення відповідних змін до державного реєстру прав на нерухоме майно.

На виконання вищевказаного Рішення, Листом Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна від 28.07.2008 року (за вих. № 25739) (Т.1, а.с.14) повідомлено Святошинську районну у місті Києві державну адміністрацію про здійснення відповідного запису в книзі реєстрації БТІ.

Рішенням Апеляційного суду м. Києва від 24 червня 2008 року у цивільній справі № 22-5671/08 зобов'язано Київську міську державну адміністрацію та Святошинську районну у м. Києві державну адміністрацію надати Позивачу на одну особу однокімнатну квартиру у зв'язку з відселенням його з аварійного будинку АДРЕСА_1.

Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією Позивачу видано Ордер на жиле приміщення від 14 жовтня 2010 року № 02789 серії Б, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с. 147), на право зайняття жилого приміщення жилою площею 12,8 кв.м., яке складається з однієї кімнати в ізольованій квартирі за адресою: АДРЕСА_2.

Комісією в складі заступника начальника відділу перепланувань КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району» Калайда Д.М., головного інженера КП «Мостицький» Дроздова В.Г., лікаря ВКГ санепідемстанції Подільського району м. Києва ОСОБА_5., майстра тех. дільниці ОСОБА_6 та робітника з комплексного прибирання ОСОБА_4 по запиту прокуратури Подільського району м. Києва № 2755 від 16.11.2010 року проведено обстеження санітарного стану квартири АДРЕСА_2 за результатами якого складено Акт від 17 листопада 2010 року, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.149). При обстеженні встановлено, що квартира АДРЕСА_2 однокімнатна, розташована на другому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку в складі: житлової кімнати, кухні, коридору, санвузла і відповідає п. 2.22 ДБН В.2.2.-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», обладнана домофоном, знаходиться в задовільному санітарному та технічному стані, але потребує чергового поточного ремонту. До будинку підведені інженерні комунікаційні мережі водопостачання, каналізація та опалення.

Постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішення Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві «Про закінчення виконавчого провадження» від 08 листопада 2010 року ВП № 8608326, копія якого також наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.151), виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-401/2008, виданого 16.07.2008 Святошинським районним судом м. Києва щодо зобов'язання Київської міської державної адміністрації та Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації надати Позивачу на одну особу однокімнатну квартиру у зв'язку з відселенням його з аварійного будинку АДРЕСА_1, закінчено.

Постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішення Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві «Про відновлення виконавчого провадження» від 14 жовтня 2011 року ВП №8608326 (Т.1, а.с.162), у зв'язку зі скасуванням Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 03 серпня 2011 року у справі № 4с-60/11зазначеної Постанови, виконавче провадження відновлено.

Постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішення Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві «Про закінчення виконавчого провадження» від 18 вересня 2012 року ВП №8608326 (Т.1, а.с.163) виконавче провадження закінчено.

Згідно з частиною другою ст. 34 Житлового кодексу Української РСР від 30.06.1983 № 5464-X (надалі - Житловий кодекс), потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, зокрема, які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам.

Відповідно до ст. 47 Житлового кодексу, норма жилої площі в Українській РСР встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу.

Згідно з частиною першою статті 48 Житлового жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі, але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України.

Відповідно до п. 53 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затвердженою Постановою Ради міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР» від 11 грудня 1984 р. № 470, жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. Жиле приміщення може бути надано з перевищенням указаного вище максимального розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру), або у випадках, указаних в абзаці першому пункту 52 і абзацах першому та другому пункту 67 цих Правил. Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів спільно з радами профспілок виходячи з даних статистичної звітності.

Пунктом 3 Постанови Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів і Президії Київської міськради профспілок «Про порядок застосування в м. Києві Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР1» від 15 липня 1985 року № 582, встановлено, що жилі приміщення у м. Києві надаються громадянам у межах 13,65 кв. м жилої площі, але не більше однієї кімнати на одну особу і не менш, як 9 кв. м жилої площі та, виходячи з даних статистичної звітності, визначено рівень середньої забезпеченості громадян у м. Києві жилою площею 9,0 кв. м на одну особу.

Згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 серпня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено у повному обсязі 08.12.2014 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Степанюк А.Г.

Шурко О.І.

.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Степанюк А.Г.

Шурко О.І.