Ухвала від 16.12.2014 по справі 700/1142/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 700/1142/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Добриднюк Н.О. Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.

УХВАЛА

Іменем України

16 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Грищенко Т.М.,

суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,

при секретарі Киш С.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області на постанову Лисянського районного суду Черкаської області від 11 листопада 2014 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області про визнання неправомірними дій, зобов'язання донарахування та виплати недоплачених сум пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області, в якому просив визнати незаконними дії Управління пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області щодо відмови провести обрахунок йому пенсії з урахуванням сум виплаченої йому матеріальної допомоги та індексації, відображених у довідках Лисянської районної ради № 330 від 27.12.2010, №437/03-19 від 03.10.2014 р. Просить зобов'язати Управління пенсійного фонду України у Лисянському районі Черкаської області провести обрахунок йому пенсії із урахуванням сум виплаченої йому матеріальної допомоги та індексації, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2010 року, з часу первинного звернення за пенсією з 28.12.2010 року та подальшої її виплати.

Постановою Лисянського районного суду Черкаської області від 11 листопада 2014 року адміністративний позов задоволено: визнано відмову Управління пенсійного фонду в Лисянському райні Черкаської області щодо проведення обрахунку пенсії ОСОБА_2 без урахування сум виплаченої йому матеріальної допомоги та індексації протиправною; зобов'язано Управління пенсійного фонду в Лисянському районі Черкаської області здійснити перерахунок ОСОБА_2 пенсію державного службовця з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації починаючи з 27 квітня 2014 року; залишено без розгляду частину позову, щодо вимог за період з 12 грудня 2010 року та по 26 квітня 2014 року.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції залишенню без змін, виходячи з наступного.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області безпідставно відмовило позивачу в проведенні перерахунку та виплат пенсії у відповідності із Законом України «Про державну службу».

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що з ОСОБА_2 з 28 грудня 2010 р. перебуває на обліку та отримує у відповідача, Управління пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області, пенсію по інвалідності, яка йому була нарахована як державному службовцю, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_1 від 27.11.2002 року.

При визначенні позивачу розміру пенсії відповідачем не було враховано матеріальну допомогу та індексацію, яка виплачувались позивачу, і з якої було нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач звернувся до відповідача із листом від 06.10.2014 року з проханням заново обрахувати розмір її пенсії з врахуванням матеріальної допомоги.

Однак, Управління пенсійного фонду в Лисянському районі Черкаської області листом № 2932/04 від 20.10.2014 року повідомило йому, що при розрахунку розміру йому пенсії не було враховано виплачені йому матеріальні допомоги та індексація, оскільки вони не є складовою заробітної плати державного службовця.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія Київського апеляційного адміністративного суду зазначає наступне.

Згідно ч. 2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 цього Закону, перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Згідно положень ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок

Згідно ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З урахуванням наведеного, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області - залишити без задоволення.

Постанову Лисянського районного суду Черкаської області від 11 листопада 2014 р. - залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Т.М.Грищенко

Судді І.О.Лічевецький

В.Е.Мацедонська

Головуючий суддя Грищенко Т.М.

Судді: Лічевецький І.О.

Мацедонська В.Е.