Справа: № 2-а-541/11/1026 Головуючий у 1-й інстанції: Кравець О.А. Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
Іменем України
17 грудня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чаку Є.В.,
суддів: Файдюка В.В., Старової Н.Е.
за участю секретаря Муханькової Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву управління Пенсійного Фонду України у Тетіївському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного Фонду України у Тетіївському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної допомоги дітям війни, -
ОСОБА_2 (далі - Позивач) звернулася до Тетіївського районного суду Київської області з позовом до управління Пенсійного Фонду України у Тетіївському районі Київської області (далі - Заявник) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії відповідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.01.2006 року по 31.12.2010 року.
Постановою Тетіївського районного суду Київської області від 16 березня 2011 року позов задоволено частково.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року постанову Тетіївського районного суду Київської області від 16 березня 2010 року змінено.
В лютому 2012 року відповідач подав заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що заява про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно ст. 246 КАС України особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
Так, в обґрунтування заяви про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року, заявник посилається на те, що 19.06.2011 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, що у 2011 році положення ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
06.07.2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету».
Рішенням Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року №20-рп/2011 вищевказані норми визнані конституційними.
Отже, на думку заявника, при вирішенні вказаної справи суд повинен був застосовувати положення постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітям війни.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, зокрема, є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Отже, за змістом наведеної норми процесуального права, до нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору. Необхідними ознаками нововиявлених обставин є, по-перше, їх наявність на час розгляду справи, а по-друге, це те, що такі обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.
Не можуть бути визнані нововиявленими нові, тобто такі, що виникли чи змінилися після постановлення рішення, обставини, а також обставини, які могли бути встановлені у ході судового розгляду справи.
З огляду на вказане, колегія суддів дійшла висновку про те, що вищевказані нормативно-правові акти не є підставою для перегляду постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року, оскільки прийняті та набули чинності вже після ухвалення вказаного судового рішення, а тому за своєю суттю не є нововиявленими обставинами в розумінні ст. 245 КАС України.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що заява управління Пенсійного Фонду України у Тетіївському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 158, 160, 245, 253, 211, 254 КАС України, суд,
В задоволенні заяви управління Пенсійного Фонду України у Тетіївському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2011 року відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя
Судді
Головуючий суддя Чаку Є.В.
Судді: Файдюк В.В.
Старова Н.Е.