24 листопада 2014 р. Справа №804/18042/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» про застосування заходів реагування та зобов'язання вчинити певні дії, -
4 листопада 2014 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор», у якій просить:
- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» (код ЄДРПОУ 30921733) за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Шосейна, буд. 1, до повного усунення порушень;
- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель та споруд Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» (код ЄДРПОУ 30921733) за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Шосейна, буд. 1, до повного усунення порушень;
- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» (код ЄДРПОУ 30921733) зупинити експлуатацію будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Шосейна, буд. 1, до повного усунення порушень.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2014 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
В обґрунтування позову зазначено, що проведеною перевіркою встановлені порушення, які в ході перевірки та у встановлений строк усунені не були, у зв'язку із чим вжиття заявлених заходів реагування є повністю обґрунтованим, а подальша робота підприємства із виявленими порушеннями пожежної безпеки створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» подані суду заперечення на позовну заяву, у яких відповідач просив у задоволенні позову відмовити, зазначив, що: жодних правових підстав для проведення перевірки не було; перевірку було проведено із порушенням вимог чинного законодавства без присутності керівника підприємства, та без виходу перевіряючого на підприємство відповідача; про проведення перевірки позивач дізнався при отриманні поштою акту перевірки; на виконання акту від 03.11.2014 року №215 відповідачем усунуто значну кількість порушень.
17 та 19 листопада 2014 року позивач надав додаткові пояснення, у яких зазначив наступне:
- обставини, які стали підставою для звернення до адміністративного суду із даним позовом не перестали існувати та не усунуті. Фактично після подачі адміністративного позову про застосування заходів реагування відповідачем не було вжито достатніх заходів, щодо усунення всіх порушень пожежної безпеки що створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- Головне управління правомірно звернулось до адміністративного суду з позовом про вжиття судом заходів реагування, а не із позовом про підтвердження обґрунтованості вжиття відповідним розпорядчим документом заходів реагування, оскільки Головним управлінням розпорядчий документ про зупинення експлуатації будівель та споруд підприємства на підставі акту перевірки від 03.11.2014 року №215 не приймався;
- саме акт перевірки від 03.11.2014 року №215 є належним доказом виявлених порушень вимог законодавства та саме зазначений акт перевірки єь підставою для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг;
- зауваження або заперечення до проведеного планового заходу та складеного Акту з боку суб'єкта господарювання не надходили;
- керівництву неодноразово надавались обов'язкові для виконання письмові вимоги щодо усунення порушень вимог законодавства приписом від 30.05.2014 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту на підставі акту перевірки №102, встановлено терміни усунення порушень до 30.06.2014 року. Керівництво відповідача погодилось з виявленими порушеннями та строками їх усунення, зазначеними в приписі від 30.05.2014 року та не оскаржувало їх у визначений законодавством термін;
- за результатами позапланової перевірки та складеного акту від 03.11.2014 року №215 керівництву суб'єкта господарювання припис не надавався. Чинне законодавство не пов'язує звернення контролюючого органу до адміністративного суду з наявністю або відсутністю приписів про усунення порушення, оскільки таке звернення здійснюється на підставі акту перевірки, яким були встановлені такі порушення. Припис за своєю природою є інформативно-попереджувальним документом, який не містить санкції щодо суб'єкта господарювання, а тому не може обмежувати контролюючий орган в звернені до суду щодо повного або часткового припинення діяльності підприємства;
- порушення, зазначені в акті перевірки від 03.11.2014 року №215 свідчать, що на об'єкті відповідача можливі умови для виникнення небезпечних факторів, що впливають на людей і матеріальні цінності, та несуть реальну загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- слідчий органу досудового розслідування уповноважений призначати перевірки у порядку, визначеному законом.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що у період з 21.10.2014 року по 03.11.2014 року відповідно до наказу від 17.06.2014 року №440, посвідчення на перевірку від 21.10.2014 року №285 проведено позапланову перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» (код 30921733), за результатами якої складений акт від 03.11.2014 року №215.
Перевірка була проведена головним інспектором ВДНК Новомосковського МРУ ГУ ДСНС у Дніпропетровській області майором служби ЦЗ Дудкою Віталієм Васильовичем за участю директора ТОВ «Орільський об'єднаний елеватор» Мірошник Світлани Михайлівни.
Перевірено комплекс будівель ТОВ «Орільський об'єднаний елеватор», розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Шосейна, буд. 1, що складається з: адміністративної будівлі, зерноскладів елеватора, зерноскладів поточної лінії, будівлі лабораторії, зерносушарки, будівлі вісової елеватора, будівлі вісової поточної лінії.
Ступінь ризику суб'єкта господарювання з урахуванням значення прийнятного ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки - високий.
Актом перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» від 03.11.2014 року №215 встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 року №126, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 року за №1480/10009 (далі - НАПБ А 01.001-2004), Національного стандарту України «Улаштування блисковкозахисту будівель і споруд», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від 27.06.2008 року №269 (далі - ДСТУ Б В.2.5-38:2008), Державних будівельних норм України «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту», затверджених наказом Мінрегіонбуду України від 22.12.2010 № 537 (далі - ДБН В.2.5-56:2010), Державних будівельних норм України «Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 03.12.2002 року №88 (далі - ДБН В.1.1-7-2002*), а саме:
1) отвори у протипожежних стінах, перегородках та перекриттях не обладнані захисними пристроями (протипожежні двері) проти поширення вогню та продуктів горіння, які відповідають вимогам норм в приміщеннях елеватора (пункт 4.2.4 НАБ А.01.001-2004);
2) з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не виконано за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (гвинтових, болтових тощо) в будівлі вісової елеватора (пункт 5.1.7 НАПБ А.01.001-2004);
3) не проведено паспортизацію блискавкозахисту на території всього комплексу (пункт 5.1.36 НАПБ А.01.001-2004, пункт 9.2.7 ДСТУ Б В.2.5-38:2008);
4) приміщення будівель зерноскладів елеватора, поточної лінії, лабораторії не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією (пункт 6.1.2 НАПБ А.01.001-2004, додаток В, таблиця В1, пункти 15.4; 15.1 ДБН В.2.5-56-2010);
5) дерев'яні конструкції в складах елеватора №2, 4, 7, 9, 10; поточної лінії №1, 5, 6, адмінбудівлі не піддано вогнезахисній обробці (пункт 4.2.6 НАПБ А.01.001-2004);
6) допускається оздоблення стін на шляхах евакуації з горючих матеріалів в адміністративній будівлі (пункт 4.3.11 НАПБ А.01.001-2004, пункт 2.14 ДБН В. 1.1-7-2002*);
7) працюючий персонал не забезпечений засобами радіаційного та хімічного захисту в повному обсязі (п.4.3; ПТБ; Порядку забезпечення).
З акту перевірки від 03.11.2014 року №215 вбачається, що він підписаний лише з боку посадової особи органу ДСНС України, будь-яких відміток, як того вимагають норми діючого законодавства, про відмову представника відповідача підписати відповідний акт перевіряючими не вчинено.
З матеріалів справи вбачається направлення акту перевірки на адресу ТОВ «Орільський об'єднаний елеватор» рекомендованим листом з повідомленням 03.11.2014 року.
Позивач зазначає, що подальша робота Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» із виявленими перевіркою порушеннями пожежної безпеки створює загрозу життю та/або здоров'ю людей, зокрема:
- при відсутності захисту будівлі від прямих ударів блискавки та захисту від вторинних дій блискавки у випадку удару блискавки в будівельні конструкції виникає небезпечне іскріння, полум'я та електричний струм, що виник у результаті виносу високої напруги на струмопровідні частини конструкцій, апаратів, агрегатів, сприяє виникненню пожежі з її небезпечними факторами та розповсюдженням їх до шляхів евакуації та місць перебування людей, та створює загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- при порушенні виконання монтажу проводів і кабелів, тобто не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (гвинтових, болтових тощо), призводить до аварійної експлуатації освітлювальної та силової електромережі та зниження її технічних характеристик, яке призводить до виникнення пожежі та впливу небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур), та створює загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- при оздобленні стін, стелі, підлоги на шляху евакуації матеріалами з вищою пожежною небезпекою ніж нормовані може призвести до легкого займання, швидкого горіння, з високою димоутворювальною здатністю та за токсичністю продуктів горіння - надзвичайно небезпечними, що в свою чергу перешкоджає евакуації людей, сприяє затору людського потоку та збільшення часу евакуації, збільшує час впливу небезпечних факторів пожежі на людину та створює загрозу життю та/або здоров'ю людей в будівлі;
- відсутність вогнезахисної обробки конструктивних елементів будівлі або невідповідність стану вогнезахисної обробки, під впливом небезпечних факторів пожежі, призводить до її руйнування, поширення пожежі зі збільшенням продуктів горіння, чадного газу та впливу підвищених температур та їх розповсюдження до шляхів евакуації, що унеможливить евакуацію людей з будівлі;
- при відсутності протипожежних дверей (люків, клапанів, вікон) з нормованою межею вогнестійкості або їх не відповідності можливі втрата цілісності та втрата теплоізолювальної спроможності даної перешкоди, що підвищує вплив небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур), унеможливлює евакуацію людей з будівлі та послідуючим отруєнням чадним газом та продуктами горіння та створює загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- відсутність автоматичної системи пожежної сигналізації та системи оповіщення призведе до пізнього виявлення пожежі та оповіщення людей, які перебувають у будівлі, в зв'язку з чим первинні засоби пожежогасіння будуть не ефективними, продукти горіння та чадний газ унеможливлять своєчасну та безпечну евакуацію людей з будівлі та призведуть до отруєння людей що перебуватимуть у ній, гасіння пожежі здійсниться лише після прибуття пожежних підрозділів з необхідними засобами гасіння.
Судом встановлено, та підтверджено матеріалами справи, що припис про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту за результатами проведеної перевірки не складався.
Вирішуючи питання про необхідність вжиття заявлених заходів реагування у розглянутому випадку, суд виходить із наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон №877) державний нагляд (контроль) це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно частини 5 статті 4 Закону №877 повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
У відповідності до частини 6 статті 7 Закону №877 за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).
Частиною 7 цієї статті встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в результаті якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Згідно із частиною 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Виключний перелік підстав для зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, що здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду, перелічені в статті 70 Кодексу цивільного захисту України, серед них:
- недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
- порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
- нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
- невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
- неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання.
Згідно із пунктами 1.4, 2.5, 2.6, 3.10, 3.15 Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України, затвердженого наказом МНС України від 25.05.2012 року №863 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 червня 2012 року за №1054/21336 акт перевірки додержання (виконання) суб'єктом господарювання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту це документ, який складається посадовою особою органу Держтехногенбезпеки України за результатами планової або позапланової перевірки суб'єкта господарювання у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
Для здійснення планової або позапланової перевірки суб'єктів господарювання орган Держтехногенбезпеки України видає наказ про проведення перевірки.
З наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 17.10.2014 року №440 «Про проведення позапланової перевірки» вбачається винесення такого наказу на підставі постанов від 09.10.2014 року про призначення позапланових перевірок слідчого в ОВС слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області юриста І класу Чернорота А.Ю.
На підставі наказу оформляється посвідчення на проведення перевірки, що підписується керівником або уповноваженою ним особою відповідного органу Держтехногенбезпеки України та реєструється у Журналі реєстрації посвідчень на проведення перевірки. Підпис посадової особи Держтехногенбезпеки України скріплюється гербовою печаткою органу Держтехногенбезпеки України.
За результатами проведеної перевірки суб'єкта господарювання посадовою особою органу Держтехногенбезпеки України складається акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб згідно з уніфікованою формою.
На підставі акта перевірки або довідки про результати перевірки органу влади, якщо під час здійснення перевірки суб'єкта господарювання або органу влади виявлено порушення вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, протягом п'яти днів з дня її завершення складається припис про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту.
Судом не беруться до уваги твердження відповідача про неправомірність проведеної перевірки, та складення за наслідками такої перевірки акту, оскільки відповідачу перед проведенням перевірки були надані наказ та направлення, відповідач не заперечував проти проведення перевірки, та допустив перевіряючих до її проведення. Також відповідач зазначив про вжиття заходів з усунення встановлених порушень, що підтверджує погодження відповідача із положеннями акту перевірки.
Крім того, суд не вважає обґрунтованими доводи відповідача про відмову в задоволенні позову у зв'язку із фактом існування на території України військової збройної агресії іноземної держави та стратегічним призначенням підприємства, оскільки такі обставини не можуть бути підставою для відмови у задоволенні позову.
Поряд з цим суд зазначає наступне.
До матеріалів справи долучений лист ТОВ «Орільський об'єднаний елеватор» від 10.11.2014 року за вих. №357, яким відповідач направив на адресу Новомосковського МРУ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області повідомлення про розроблення плану заходів по усуненню порушень вимог законодавства, виявлених актом перевірки від 03.11.2014 року №215, згідно якого вирішено:
1. Встановити протипожежні двері в місцях транспортування зерна, термін виконання - 01.12.2014 року.
2. Виконати з'єднання та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування та паяння в будівлі вісової елеватора, термін виконання - негайно. Виконано.
3. Заключити договір на виконання паспортизації блискавко захисту, термін виконання - 20.11.2014 року.
4. Заключити договір на виконання робіт по відновленню та модернізації пожежної сигналізації в зерноскладах елеватора та поточної дільниці, термін виконання - 26.12.2014 року.
5. Внести в план по вогнезахисній обробці дерев'яних конструкцій складів №2, 4, 7, 9, 10 елеватора та №1, 5, 6 поточної лінії, адмінбудівлі на 2015 рік в зв'язку з неможливістю виконання даного виду робіт на теперішній час (наявність зерна в складах), термін виконання - 2015 рік.
6. Оздоблення стін на шляхах евакуації в адмінбудівлі (1-ий поверх) виконати негорючими матеріалами, термін виконання - 01.12.2014 року. Виконано.
7. Працюючий персонал забезпечити засобами радіаційного та хімічного захисту, термін виконання - 20.11.2014 року.
Суд зазначає, що захід реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо виявлені допущенні порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Позивачем не подані суду докази складання відносно відповідача припису, протоколу чи розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, виявлені під час його перевірки та зафіксовані в акті перевірки від 03.11.2014 року №215 чи застосування до відповідача інших заходів реагування, що свідчить про неповну реалізацію позивачем належним чином наданих йому законом повноважень.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи та зазначено вище, виявлені позивачем порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, зафіксовані в акті перевірки від 03.11.2014 року №215 частково виконані, щодо решти відповідачем чітко заплановані заходи із встановленими термінами для їх усунення.
Порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, Кодексом цивільного захисту України не визначено, отже, віднесення до зазначеної категорії є оцінкою суб'єкта владних повноважень, а тому, в кожному окремому випадку суб'єкт владних повноважень має визначати чи створюють виявлені порушення загрозу життю та здоров'ю людей у взаємозв'язку із встановленими обставинами, що мають значення для вирішення даного питання.
Надаючи оцінку доводам та вимогам позивача про зупинення роботи підприємства, повного зупинення експлуатації будівель та споруд суд дійшов висновку про відсутність підстав для застосування заявлених заходів, з огляду на їх виключність та крайність, фактичне усунення частини допущених порушень, оскільки решта не усунених на час винесення рішень порушень не надає достатніх та беззаперечних підстав для вжиття заявлених заходів.
Також не підлягають задоволенню вимоги позивача про зобов'язання відповідача зупинити експлуатацію будівель та споруд з огляду на відсутність у позивача повноважень на заявлення вказаних позовних вимог.
На думку суду повне зупинення роботи підприємства та зупинення експлуатації будівель та споруд не буде відповідати основним засадам дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване рішення суб'єкта владних повноважень, що визначено пунктом 8 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність беззаперечних підстав для застосування до відповідача заходів реагування у вигляді повного зупинення його роботи та відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орільський об'єднаний елеватор» про застосування заходів реагування та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя І.О. Верба