Ухвала від 26.11.2014 по справі 760/25783/14-а

Справа № 2-а-1075/14

760/25783/14-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2014 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лозинська М.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 про поновлення строку на сплату штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 25 листопада 2014 року звернувся в суд з зазначеним вище адміністративним позовом.

Розглянувши матеріали заяви, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст.ст.105,106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст.106 КАС у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Проте, всупереч вищевказаним вимогам, позивачем не додержано вимоги щодо змісту та форми адміністративного позову.

Відповідно до ч. 4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Таким чином, позовні вимоги потрібно викласти у відповідності до вищезазначених норм, а саме: зазначити п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України щодо скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Крім того, відповідно до вимог ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження» до компетенції державного виконавця належить накладення та звільнення від штрафних санкцій, у разі пропущення строку добровільної сплати штрафу за адміністративне правопорушення.

Так, ОСОБА_1 слід подати докази, що підтверджують відмову державного виконавця поновити строк для добровільної сплати штрафу за адміністративне правопорушення, та докази, які містять протиправність дій державного виконавця і порушують права позивача.

Згідно з ст. 108 КАСУ суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, способи їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, суд вважає, за доцільне надати строк для усунення недоліків, а позовну заяву залишити без руху.

Адміністративний позов в новій редакції , який буде усувати недоліки , вказані в ухвалі слід подати у кількості, яка відповідає учасникам процесу.

Керуючись ст.106,108, 165 КАСУ ,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 про поновлення строку на сплату штрафу - залишити без руху.

Надати строк позивачу для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання копії ухвали, інакше заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя