Постанова від 21.10.2014 по справі 607/16040/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.10.2014 Справа №607/16040/14-а

Тернопільський міськрайонний суд в складі:

головуючого - судді Сливки Л.М.,

за участі секретаря Борисевич І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 24 вересня 2014 року пред'явив до суду адміністративний позов до Управління Державтоінспекції УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови серії АА2 № 531068 від 17 вересня 2014 року інспектора вказаного органу, згідно якої його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 гривень.

Аргументуючи свої позовні вимоги ОСОБА_1 зазначив, що постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню оскільки , на відрізку дороги по якій він здійснював рух відсутній дорожній знак "В'їзд заборонений" , тому він не порушив вимог п.3.21 Правил дорожнього руху України , таким чином у його діях відсутній склад адмінпорушення.

Разом із тим , у судове засідання позивач ОСОБА_1 подав заяву згідно із якою просить заслухати справу за його відсутності, позовні вимоги задовольнити частково, не оспорюючи порушення ним Правил дорожнього руху України, просить обмежитись усним зауваженням, врахувавши те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності .

Представник відповідача Управління Державтоінспекції УМВС України в Тернопільській області у судовому засіданні не заперечила щодо часткового задоволення адміністративного позову ОСОБА_1

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов слід задовольнити частково виходячи з наступних міркувань:

як убачається із постанови у справі про адміністративне правопорушення серії АА2 № 531068 від 17 вересня 2014 року, громадянин ОСОБА_1 12 вересня 2014 року об 07 годині 30 хвилин, керуючи транспортним засобом марки "Вольксваген - Пасат" номерний знак НОМЕР_1 на автодорозі Зборів-Поморяни на території Зборівськогого району Тернопільської області порушив вимоги дорожнього знаку "В'їзд заборонено", п. 3.21 д) 1 Правил дорожнього руху України , вчинивши таким чином адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за що його було притягнено до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 225 гривень.

Наведені у постанові обставини підтверджені даними протоколу серії АА2 № 142962 від 17 вересня 2014 року про порушення ОСОБА_1 вимог п. 3.21 д) 1 Правил дорожнього руху України , за що ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

Позивачем у судовому засіданні фактичні обставини , наведені у постанові серії АА2 № 531068 від 17 вересня 2014 року в частині порушення ним вимог п. 3.21 д1 Правил дорожнього руху України не оспорювались.

Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, а скаргу або протест без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Приписами статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи вищенаведене, а також особу порушника, обставини, за яких було вчинено правопорушення, суд , вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст. ст. 2, 10, 11, 70, 71, 122, 158, 159-163, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 22, 122, 245, 251, ч. 1 ст. 254, 280, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Правилами дорожнього руху України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року ( з наступними змінами та доповненнями), суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Постанову у справі про адміністративне правопорушення серії АА2 № 531068 від 17 вересня 2014 року, про притягнення ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 225 гривень - скасувати.

Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення - провадженням закрити, у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення, оголосивши ОСОБА_1 усне зауваження.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Головуючий суддяЛ. М. Сливка