Ухвала від 17.11.2014 по справі 2а-6/12,2295/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2014 року Справа № 175185/12

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого-судді Довга О.І.,

судді Ліщинський А.М.

судді Запотічний І.І.

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на постанову Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 18.09.2012р. по справі № 2-а - 09162295/2011 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації, Тлумацької районної державної адміністрації, Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, співвідповідача Головного Управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про стягнення грошових коштів в сумі 319 785 грн. 88 коп.,

ВСТАНОВИВ:

31.10.2011 року позивачі звернулися в суд з адміністративним позовом до відповідачів про стягнення з відповідачів грошових коштів, з тих підстав, що рішенням Тлумацького районного суду від 19.11.2009 року задоволено позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, Тлумацької районної державної адміністрації про визнання неправомірними дій та зобов'язання до вчинення дій і визнано неправомірними дії Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та Тлумацької районної державної адміністрації щодо віднесення їх сім'ї до II категорії постраждалих сімей внаслідок повені 23-27 липня 2008 р.; визнано неправомірним та скасовано рішення Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 08 серпня 2008 року «Про затвердження актів обстеження та дефектних актів громадян, будинки яких потребують капітального ремонту» в частині віднесення сім'ї ОСОБА_2 до другої категорії осіб постраждалих внаслідок стихійного лиха, що мало місце 23-27 липня 2008 року; зобов'язано Петрилівську сільську раду Тлумацького району Івано-Франківської області та Тлумацьку районну державну адміністрацію змінити категорію постраждалих внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року, до якої віднесена сім'я ОСОБА_2, віднести сім'ю ОСОБА_2 до першої категорії сімей постраждалих від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року та внести сім'ю ОСОБА_2 до списку громадян (сімей), які віднесені до першої категорії сімей постраждалих від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.

Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 18.09.2012 року в задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації, Тлумацької районної державної адміністрації, Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, співвідповідача Головного Управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про стягнення грошових коштів в сумі 319 785 грн. 88 коп. - відмовлено.

Не погодившись із постановою суду першої інстанції позивачі подали апеляційну скаргу. Вважають, що дане рішення не відповідає дійсним обставинам справи і вимогам закону, таким яке прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права. Зазначають, що судом першої інстанції взято до уваги лише твердження відповідачів щодо відсутності проведення таких виплат у зв'язку з врахуванням специфіки бюджетного законодавства та те, що такі виплати являлися цільовими коштами Державного бюджету України і порядок проведення таких виплат регламентується Постановою КМУ №689 від 02.08.2008 року «Про затвердження порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетом Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м.Чернівці для ліквідації наслідків стихійного лиха 23-27 липня 2008 року», що призвело до відмови в задоволенні позову. Просять скасувати рішення суду першої інстанції і постановити нове, яким задоволити позовні вимоги.

Суд відповідно до п.1 ч.1 ст. 197 КАС України розглядає справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржувану постанову слід залишити без змін.

Судом першої інстанції встановлено, що внаслідок стихійного лиха, яке мало місце 23-27 липня 2008 року, було пошкоджено житловий будинок АДРЕСА_1, який позивач ОСОБА_2 отримав у спадок після смерті ОСОБА_3

Відповідно до розпорядження голови Тлумацької районної державної адміністрації № 377 від 29.07.2008 року «Про виплату матеріальної грошової допомоги населенню району, яке постраждало від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року» сім'ю ОСОБА_2 віднесено до Списку постраждалих сімей внаслідок стихійного лиха, що мало місце 23-27 липня 2008 року другої категорії та виплачено грошову допомогу на загальну суму - 66 000 грн.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.08.2010 року позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Петрилівсько'і сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, Тлумацької районної державної адміністрації про визнання неправомірними дій та зобов'язання до вчинення дій задоволено повністю, визнано неправомірним та скасувано рішення Петрилівсько'і сільської ради від 08.08.2008 р. «Про затвердження актів обстеження та дефектних актів громадян, будинки яких потребують капітального ремонту» в частині віднесення їх до II категорії, зобов'язано відповідачів змінити категорію з II на 1 та внести їх до списку громадян (сімей), які віднесені до 1 категорії сімей постраждалих від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.

Рішенням Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 1449/10/9104 від 27.02.2011 року змінено ОСОБА_2 категорію сімей, постраждалих внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року, віднесено ОСОБА_2 до першої категорії сімей постраждалих внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року та внесено ОСОБА_2 до списку громадян (сімей), які віднесені до першої категорії.

Розпорядженням голови Тлумацької районної державної адміністрації від 06.06.2011 року № 369 ОСОБА_2 переведено із II категорії постраждалих сімей , в яких пошкоджений житловий будинок внаслідок стихії 23-27 липня 2008 року в І категорію постраждалих сімей, в яких житловий будинок зруйновано внаслідок стихії 23-27 липня 2008 року.

Відповідно до ст. 2 Бюджетного кодексу України Закон «Про державний бюджет України» - закон, який затверджує повноваження органів державної влади виконувати Державний бюджет України протягом бюджетного періоду.

Відповідно до ст. З Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, які складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається з 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Згідно із ч.5, 6 ст. 51 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть зобов'язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами; будь які зобов'язання взяті фізичними та юридичними особами за коштами Державного бюджету України без відповідних бюджетних асигнувань або ж перевищенням повноважень , встановлених цим кодексом та Законом «Про державний бюджет України», не вважаються бюджетними зобов'язаннями, витрати державного бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватись.

Виплати грошових допомог постраждалим внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року проводились відповідно до ст. 42-1 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» і відповідно до Постанови КМУ № 689 від 02.08.2008 року.

Після проведення виплат згідно із затвердженими списками постраждалих сімей

залишки коштів повернуті в Державний бюджет, а розрахункові рахунки закриті згідно із

встановленим законодавством порядком.

Державним бюджетом України на 2012 рік не передбачено наявність асигнувань для цілей виплати грошових допомог постраждалим внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року, а тому позовні вимоги в цій частині є безпідставними, так як суперечать бюджетному законодавству України.

З огляду на наведене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 18.09.2012р. по справі № 2-а - 09162295/2011 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Довга О.І.

Судді Запотічний І.І.

Ліщинський А.М.