Ухвала від 21.11.2014 по справі 19/5007/7-Б/12

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "21" листопада 2014 р. Справа № 19/5007/7-Б/12

За заявою Дочірнього підприємства - "Пересувна механізована колона" №156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд" ( м. Олевськ, Житомирська область)

До боржника Дочірнього підприємства - "Пересувна механізована колона" №156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд" ( м. Олевськ, Житомирська область)

про визнання банкрутом

Суддя Макаревич В.А.

В засіданні суду прийняли участь:

- від кредиторів:

Самохвалова О.А. за дов. № 2526/10 від 30.09.2013 ( представник Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській обсласті );

Скрит С.М. за дов. № 146/06 від 08.01.2014 ( представник УПФУ в Олевському районі Житомирської області);

- від боржника: не з"явились

Господарським судом Житомирської області розглядається справа про банкрутство ДП "Пересувна механізована колона" №156 ВАТ "Житомирводбуд".

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 09.04.2012 р. порушено провадження у справі №19/5007/7-Б/12 про банкрутство Дочірнього підприємства "Пересувна механізована колона" №156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд" (м. Олевськ Житомирської області) згідно п.5 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" (в редакції, чинній до 19.01.2013р.).

Постановою господарського суду Житомирської області від 06.11.2012 року визнано банкрутом Дочірнє підприємство "Пересувна механізована колона "№156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд"; відкрито ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором банкрута Вівсяника А.М.

З 19.01.2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI, яким внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XII.

Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2343-XII від 14 травня 1992 року із змінами та доповненнями, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Абзацом другим п.1-1 вищезазначених положень передбачено, що положення цього закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство , застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

З огляду на вищевикладене, при розгляді судом даної справи в частині продажу майна застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XIIї із змінами та доповненнями, в редакції, яка чинна з 19.01.2013.

Ухвалою суду від 28.10.2014 було, зокрема, проміжний звіт ліквідатора прийнято до відома та долучено до матеріалів справи; продовжено строк ліквідаційної процедури та строк повноважень ліквідатора Вівсяника А.М. з 12.10.2014 по 11.12.2014; відкладено розгляд заяви Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 1281/1/10 від 09.04.2014 про визнання поточних кредиторських вимог на загальну суму 12456,05 грн. та заяви №1555/10 від 26.05.2014 Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання поточних кредиторських вимог на суму 61679,79 грн. до наступного засідання суду; відкладено розгляд заяви УПФУ в Олевському районі Житомирської області про визнання поточних кредиторських вимог до боржника на загальну суму 236710,41 грн. до наступного засідання суду ; призначено наступне засідання для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури.

До господарського суду Житомирської області через загальний відділ надійшли наступні документи:

21.11.2014 від Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області надійшла заява № 5326 від 18.11.2014 про зменшення розміру грошових вимог до боржника Дочірнього підприємства - "Пересувна механізована колона" №156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд".

21.11.2014 від Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області надійшла заява № 3130/10 від 20.11.2014 про уточнення кредиторських вимог про стягнення боргу щодо сплати єдиного соціального внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування.у сумі 16921,29 8 грн.

Ліквідатор в судове засідання не з"явився, про причини не явки суд не повідомив.

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області було подано заяву про визнання поточних кредиторських вимог до боржника на загальну суму 236710,41 грн. (т.5 а.с. 191-221).

Крім того, 21.11.2014 від Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області надійшла заява № 5326/06 від 18.11.2014 про уточнення заявлених вимог.

Так, у заяві про уточнення заявлених вимог Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області просить визнати кредиторські вимоги до боржника в сумі 16 921,29 грн. ( 15 740,02 грн. - основний борг, 181,35 грн. - фінансові санкції, 999,92 грн. - пеня ).

Ліквідатор у судовому засіданні 28.10.2014 підтримав поданий ним відзив на заяву ( том 6 а.с. 17 - 18). Згідно наданого відзиву заявлені вимоги не визнає

В судовому засіданні представник кредитора Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області Скрит С.М. надав усні пояснення щодо заяви № 5326/06 від 18.11.2014 про зменшення розміру грошових вимог до боржника Дочірнього підприємства - "Пересувна механізована колона" №156 Відкритого акціонерного товариства "Житомирводбуд".

Крім того, представник УПФУ в Олевському районі Житомирської області Скрит С.М. та представник Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області Самохвалова О.А. повідомили суд, що на виконання вимог ухвали суду перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області Павлушенко І.М., головний державний ревізор-інспектор Олевського відділення Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській Котвицька В.К. провели звірку взаєморозрахунків станом на 18 листопада 2014 року, акт взаєморозрахунків було долучено до матеріалів справи разом із заявою Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 3130/10 від 20.11.2014 про уточнення кредиторських вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у сумі 16921,29 грн. Зазначили, що обидва кредитори УПФУ в Олевському районі Житомирської області та Лугинська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області у своїх заявах зазначили про одні й ті ж самі вимоги про стягнення боргу щодо сплати єдиного соціального внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування .у сумі 16921,29 грн. до банукрута за один і той же самий період.

Враховуючи усні пояснення представників кредиторів УПФУ в Олевському районі Житомирської області та Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, дослідивши матеріали справи, господарський суду приходить до висновку про необхідність відмовити у задоволенні вимог УПФУ в Олевському районі Житомирської області, з огляду на наступне.

Відповідно до абз. 6 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Обґрунтованість заявлених кредиторами грошових вимог до боржника, які є неоплаченими, має бути, перш за все, перевірена ліквідатором, який вправі заявити заперечення щодо цих вимог.

Остаточне рішення щодо заявлених вимог кредитора у ліквідаційній процедурі, приймає господарський суд, керуючись ст.ст.14, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 32 - 34,36 та 43 ГПК України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та п.1.1 ст. 1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 (забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску наразі є завданням саме центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує держану податкову і митну політику.

Відповідно до пп.19-1.1.22 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України здійснення погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів віднесено до функції контролюючих органів.

Згідно зі ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної держаної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, держану митну політику, забезпечує формування та реалізацію держаної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування право стягування з платників несплачені суми єдиного внеску мають органи доходів і зборів.

Отже, згідно з нормами Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» правом стягнення з платників несплачених сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на час розгляду справи органи Пенсійного фонду не наділені.

У зв'язку з тим, що адміністрування по єдиному соціальному внеску фактично з 01.10.2013 покладено на підрозділи Міністерства доходів і зборів України, якими також заявлені зазначені вимоги до банкрута, господарський суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні вимог кредитора Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі із врахуванням уточнених (зменшених) вимог на загальну суму 16 921,29 грн. ( 15 740,02 грн. - основний борг, 181,35 грн. - фінансові санкції, 999,92 грн. - пеня ).

Крім того, в судовому засіданні було продовжено розгляд заяви №1555/10 від 26.05.2014 Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання поточних кредиторських вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 61679,79 грн. ( а.с. 1-3 т. 7 ).

Ліквідатор у судовому засіданні 28.10.2014 вимоги даного кредитора не визнав, оскільки вважає, що дані вимоги заявлені поза межами відведеного строку.

Як вище зазначалось 21.11.2014 від Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області надійшла заява № 3130/10 від 20.11.2014 про уточнення кредиторських вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у сумі 16921,29 8 грн.

Представник Лугинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області надала пояснення щодо заяви № 3130/10 від 20.11.2014, зазначивши про уточнення - зменшення кредиторських вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування та просила визнати вимоги до банкрута у сумі 16921,29 грн.

Крім того, у матеріалах справи містяться копії постанов Житомирського окружного адміністративного суду про стягнення на користь кредитора Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування: від 14.12.2012 у справі №0670/7896/12 про стягнення на суму 4 806,38 грн. ; від 23.04.2013 у справі №806/1767/13-а про стягнення 3938,20 грн. ; від 19.03.2013 у справі № 806/1122/13-а про стягнення заборгованості у сумі 7164,65 грн.; від 26.12.2013 у справі №806/7082/13-а про стягнення 1012,06 грн. ( а.с.98-101 т. 7).

Заявлені вимоги по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування до банкрута у сумі 16921,29 8 грн. підтверджуються доказами, доданими до матеріалів справи: копіями звітів банкрута за червень - листопад 2012 року (том 5 а.с.194 - 216), рішенням №16 від 17.08.2012 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені (том 5 а.с.217), копіями постанов Житомирського окружного адміністративного суду про стягнення на користь кредитора Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі вимог по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування: від 14.12.2012 у справі №0670/7896/12 про стягнення на суму 4 806,38 грн. ; від 23.04.2013 у справі №806/1767/13-а про стягнення 3938,20 грн. ; від 19.03.2013 у справі № 806/1122/13-а про стягнення заборгованості у сумі 7164,65 грн.; від 26.12.2013 у справі №806/7082/13-а про стягнення 1012,06 грн. ( а.с.98-101 т. 7)..

З огляду на викладене, господарський суд задовольняє уточнені (зменшені) вимоги Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у сумі 16921,29 грн. (15 740,02 грн. - основний борг, 181,35 грн. - фінансові санкції, 999,92 грн. - пеня ) та зобов'язує ліквідатора 15 740,02 грн. основного боргу включити до другої черги реєстру, 181,35 грн. - фінансових санкцій, 999,92 грн. - пені до шостої черги реєстру.

Також, в судовому засіданні розглядалась заява Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 1281/1/10 від 09.04.2014 про визнання поточних кредиторських вимог на загальну суму 12456,05 грн. ( а.с. 189 т.6 ).

Представник кредитора в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги та надала пояснення щодо підстав заявлених вимог та доказів, які їх підтверджують.

Ліквідатором щодо даних вимог було висловлено у попередніх судових засіданнях заперечення , про що ним було надано відповідний відзив (а.с. 31 т.7).

Відповідно до поданої заяви вимоги кредитора Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до боржника складаються із : 4 116,00 грн. податкового зобов"язання по сплаті податку на додану вартість; 8232,05 грн. податкового зобов"язання по платі за землю; 108,00 грн. податкового зобов"язання по сплаті податку на прибуток .

Заявлені вимоги підтверджуються довідкою про суми податкового боргу платника податків ( з врахуванням сум пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу та розстрочених/відстрочених сум) (а.с. 190 т. 6 ); копій декларацій по ПДВ (а.с. 191-208 т.6); копії декларації з податку на прибуток підприємства (а.с. 209 т.6 );копії декларації з плати за землю (а.с. 210 т.6).

З огляду на викладене, господарський суд задовольняє заявлені вимоги Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області у сумі 12456,05 грн. та зобов'язує ліквідатора включити до третьої черги реєстру.

Крім того, господарський суд вважає за необхідне звернути увагу ліквідатора, що строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора закінчуються 11.12.2014, а тому, на засіданні комітету кредиторів необхідно розглянути питання щодо завершення ліквідаційної процедури або продовження строку ліквідаційної процедури та у разі наявності підстав для продовження строку ліквідаційної процедури надати відповідне клопотання (та протокол засідання комітету кредиторів) до суду.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури

Керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 22 - 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до набрання чинності Закону України від 22.12.2011 р. № 4212-VI, розділом IV, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212 - VI із змінами та доповненнями, чинній з 19.01.2013 року, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні вимог кредитора Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі із врахуванням уточнених (зменшених) вимог на загальну суму 16 921,29 грн. ( 15 740,02 грн. - основний борг, 181,35 грн. - фінансові санкції, 999,92 грн. - пеня ).

2. Задовольнити уточнені (зменшені) вимоги Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у сумі 16921,29 грн. (15 740,02 грн. - основний борг, 181,35 грн. - фінансові санкції, 999,92 грн. - пеня ) та зобов'язати ліквідатора 15740,02 грн. основного боргу включити до другої черги реєстру, 181,35 грн. - фінансових санкцій, 999,92 грн. - пені до шостої черги реєстру.

3. Задовольнити заявлені вимоги Лугинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області у сумі 12456,05 грн. та зобов'язати ліквідатора включити до третьої черги реєстру.

4. Призначити наступне засідання на "27" січня 2015 р. о 10:00 год. в приміщенні господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський 3/65, кім. №409.

5. Зобов'язати ліквідатора Вівсяника А.М.:

- надати звіт ліквідатора про проведену ним роботу за відповідний період, а також протокол засідання комітету кредиторів на якому розглядався звіт ліквідатора;

- надати докази реалізації майна боржника у встановленому Законом порядку та розподілу отриманих внаслідок реалізації коштів;

- докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування (зробити відповідні запити до реєструючих органів та надати відповіді на них);

- інформацію стосовно всього майна та активів банкрута (включаючи об'єкти нерухомості, земельні ділянки, транспортні засоби, агрегати, механізми тощо, рахунки в банках, частки у статутах інших товариств, акції інших підприємств тощо) у тому числі, відомості реєструючих органів (довідки ДАІ, Державної сільськогосподарської інспекції, Держгірпромнагляду, Державної митниці, інших реєструючих органів, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) щодо наявності/відсутності зареєстрованого за боржником рухомого та нерухомого майна, земельних ділянок, інших активів;

- докази відсутності у банкрута майна, яке є обтяженим, перебуває в іпотеці, заставі (витяг з реєстру обтяжень, іпотек, застав);

- інформацію відносно розрахункових рахунків банкрута, наявність на них коштів, закриття рахунуів тощо;

- відомості про користування печаткою, штампами банкрута;

- передачі до архівної установи документів, які підлягають тривалому зберіганню;

- докази наявності/відсутності виконавчих проваджень стосовно боржника на даний час:

- звіт про оплату послуг та витрат ліквідатора (які кошти від реалізації майна та у який період) було направлено на оплату послуг ліквідатора та окремо на витрати ліквідатора.

- на засіданні комітету кредиторів розглянути питання щодо завершення ліквідаційної процедури або продовження строку ліквідаційної процедури та у разі наявності підстав для продовження строку ліквідаційної процедури надати відповідне клопотання (та протокол засідання комітету кредиторів) до суду;

- у разі завершення ліквідаційної процедури банкрута подати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у відповідності до ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

6. Викликати у судове засідання ліквідатора, уповноважених представників кредиторів.

Суддя Макаревич В.А.

Список розсилки:

1 - до справи;

2 - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"- реком.

3 - ліквідатору Вівсянику А.М. - рек. (або під розписку в розносній книзі)

4 - УПФУ в Олевському районі (рек. )

5 -Олевський районний центр зайнятості

6 - Лугинська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області (рек. )

7 - ВВД ФССНВВ та ПЗ України у Олевському районі

8 - ОСОБА_10 - реком.