Окрема ухвала від 05.12.2014 по справі 691/1640/14-а

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/1640/14-а

провадження № 2-а/691/99/14

ОКРЕМА УХВАЛА

05 грудня 2014 року м. Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді Подороги Л.В., при секретарі Шаповал Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городище справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Постановою Городищенського райсуду Черкаської області від 05.12.2014 року, частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1: визнано неправомірною відмову Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язано Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати за роботу на державній службі, у встановленому розмірі при виході на пенсію - 80 % від сум заробітної плати, починаючи з 12.05.2014 року; позовні вимоги про перерахунок та виплату пенсії, за період з 28.03.2012 року по 11.05.2014 року - залишено без розгляду.

Під час судового розгляду справи було встановлено, що Верховний Суд України неодноразово вирішував питання про усунення розбіжностей у застосуванні ст.ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», зокрема, у постанові від 20.02.2012 року справа № 21-430а11, постанові від 14.05.2013 року справа № 21-125а13, постанові від 28.05.2012 року справа № 21-97а13, постанові від 06.11.2013 року справа № 21-350а13, постанові від 04.03.2014 року справа № 21-14а14.

У силу приписів ч. 1 ст. 244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Не зважаючи на це, службові особи Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області, всупереч висновкам Верховного Суду України, що відображені у відповідних постановах, протизаконно відмовили ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати за роботу на державній службі, починаючи з 12.05.2014 року.

Частина 2 статті 244-2 КАС України визначає, що невиконання судових рішень, тягне за собою відповідальність, установлену законом.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 244-2, 166 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повідомити прокурора Городищенського району Черкаської області про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності службових осіб Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області за невиконання судових рішень Верховного Суду України, що виразилося у відмові в перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати за роботу на державній службі, починаючи з 12.05.2014 року.

Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.

Суддя Л. В. Подорога