Ухвала від 19.04.2012 по справі 9101/83223/2011

УХВАЛА

"19" квітня 2012 р. справа № 6-317/11

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Туркіної Л.П.

суддів: Малиш Н.І. Мельника В.В.

при секретарі судового засідання:

розглянувши клопотання Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області про поновлення строку апеляційного оскарження

ухвали: Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 04 квітня 2011 р. у справі № 6-317/11

за позовом: ОСОБА_1

до: Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області

про: зобов'язання здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни" ,

ВСТАНОВИВ:

04.04.2011 р. Нікопольським міськрайонним судом у Дніпропетровської області проголошено ухвалу у справі №6-317/11, якою роз'яснено постанову Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12 червня 2009 року.

Не погодившись із ухвалою суду, відповідач 22.04.2011 р. подав клопотання про поновлення строку звернення з апеляційною скаргою.

Клопотання про поновлення строку позивач мотивує тим, що ухвалу отримано ним лише 18.04.2011 р., у зв'язку з чим він не мав можливості вчасно звернутися до суду із апеляційною скаргою.

Представники сторін до суду не прибули. Про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання про поновлення строку не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України судом може бути поновлений пропущений процесуальний строк.

Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Оскільки судове рішення від 04 квітня 2011 р. було отримано відповідачем 18.04.2011р., перебіг строку подання апеляційної скарги у апелянта починається з 19 квітня 2011 р.

Враховуючи, що апеляційна скарга подана апелянтом у строк, передбачений ч. 3 ст. 186 КАС України, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що строк на апеляційне оскарження ухвали Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 04 квітня 2011 р. не є пропущеним.

Отже матеріали справи не містять доказів пропуску строку подання апеляційної скарги, а тому клопотання позивача не підлягає задоволенню, як таке, що суперечить нормам ст. ст. 102, 186 КАС України.

Керуючись ст. ст. 102, 186 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 04 квітня 2011 р. залишити без задоволення.

Ухвала не підлягає оскарженню відповідно до ст. 211 КАС України, як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі, та набирає законної сили з моменту проголошення.

Головуючий суддя Л.П. Туркіна

суддя В. В. Мельник

суддя

Головуючий: Л.П. Туркіна

Суддя: О.А. Проценко

Суддя: В.В. Мельник