Справа: № 361/6990/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Петришин Н.М. Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
Іменем України
26 листопада 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіПетрика І.Й.
СуддівКлючковича В.Ю.,
Собківа Я.М.,
При секретарі:Валяєвій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі Київської області на постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 19 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі Київської області про перерахунок пенсії,-
ОСОБА_5 пред'явила позов до Управління пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі Київської області, в якому просить визнати дії відповідача щодо проведення розрахунку пенсії без урахування сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових умов та сум індексації заробітної плати протиправними та зобов'язати відповідача здійснити розрахунок пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально побутових питань та сум індексації заробітної плати.
Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 19 вересня 2014 року позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким у задоволені позовних вимог позивачу відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_5 перебуває на обліку в Управлінні ПФУ у м. Броварах та Броварському районі Київської області, а з 23.10.2009 року отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».
У лютому 2014 року ОСОБА_5 звернулася до управління ПФУ із заявою про проведення перерахунку її пенсії, врахувавши у заробітну плату для обчислення пенсії індексацію, матеріальну допомогу на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
Листом від 20.02.2014 року № 45/Ю-01 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку та роз'яснено, що пенсія призначена відповідно до вимог діючого законодавства.
Згідно довідок від 18.02.2014 року за № 01-12/675 та № 01-12/676, виданих Управлінням соціального захисту населення Броварської міської ради про складові заробітної плати ОСОБА_5 (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» дані, наведені у колонці «Інші виплати» та розшифровка цих виплат засвідчують ту обставину, що за період із 2005 р. по 2009 рік ОСОБА_5 виплачено: 6793,97 грн. - матеріальна допомога на оздоровлення, 5491,69 грн. - матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, 1293,43 грн. - сума індексації заробітної плати, а також те, що на всі виплати, включені у довідку, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу», в редакції яка діяла на час оформлення пенсії, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з ч. 2 ст. 33 того ж Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
У відповідності зі ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до ч. 1 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Згідно з ст. 2 ЗУ «Про оплату праці» та Наказу Державного комітету статистики України № 5 «Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати» від 13 січня 2004 року структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати, у тому числі, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру.
Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. У відповідності з нормою цієї статті Кодексу суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
В постанові Верховного Суду України від 28 травня 2013 року у справі № 21-97а13 викладена наступна правова позиція: отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 41, 160, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі Київської області на постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 19 вересня 2014 року залишити без задоволення.
Постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 19 вересня 2014 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Петрик І.Й.
Судді: Ключкович В.Ю.
Собків Я.М.
.
Головуючий суддя Петрик І.Й.
Судді: Ключкович В.Ю.
Собків Я.М.