Ухвала від 25.11.2014 по справі 810/473/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

25 листопада 2014 року м. Київ К/800/59988/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,

перевіривши касаційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області

на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28.02.2013 р.

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2014 р.

у справі № 810/473/13-а

за позовом приватного підприємства «Укрхарчпромсировина»

до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Бориспільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Київській області звернулась до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28.02.2013 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2014 р. у справі № 810/473/13-а.

Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Як встановлено суддею-доповідачем, долучений скаржником до касаційної скарги документ про повноваження представника Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області - ОСОБА_1, оформлений з порушенням вимог ч. 3 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема не засвідчений печаткою. При цьому, із зазначеної копії довіреності вбачається, що остання видана та підписана В.о. начальника Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області - Л.М. Фесун, копії наказу про призначення якої також не долучено.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Частиною 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2014 р. виготовлена у повному обсязі 24.07.2014 р., тоді як касаційну скаргу було подано скаржником до суду касаційної інстанції 21.11.2014 р., тобто із пропуском строку, встановленого ч. 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Скаржник, порушуючи питання про поновлення процесуального строку касаційного оскарження, зазначає, що звертався з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України в межах строку для подання касаційної скарги, однак ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29.09.2014 р. касаційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28.02.2013 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2014 р. у справі № 810/473/13-а повернуто скаржнику. При цьому, зазначає, що відповідального працівника, який супроводжував та здійснював оскарження рішень у даній справі, притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а тому вважає наведену причину пропуску строку поважною.

Однак, названа причина не вказує на поважність пропуску податковим органом строку касаційного оскарження, з урахуванням того, що притягнення працівника державного органу до дисциплінарної відповідальності не повинно впливати на належне виконання покладених на нього функцій. При цьому, скаржником не наведено жодних обґрунтувань та доказів щодо неможливості оскарження зазначених рішень з моменту отримання ухвали Вищого адміністративного суду України від 29.09.2014 р. про повернення касаційної скарги скаржнику.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених ст. 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відтак, скаржнику слід надати суду касаційної інстанції належні докази та обґрунтування причин неможливості оскарження зазначених рішень судів першої та апеляційної інстанції з моменту отримання ухвали Вищого адміністративного суду України від 29.09.2014 р. про повернення касаційної скарги скаржнику, з огляду на які скаржником дотримано строк на касаційне оскарження, визначений ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень ч. 5 ст. 254 цього Кодексу, або ж докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження зазначених рішень.

Згідно ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Виходячи з наведеного та відповідно до приписів ч. 4 ст. 214 КАС України, касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення вказаних недоліків у строк протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали про залишення касаційної скарги без руху.

Керуючись ст. 108, ст.ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області залишити без руху.

2. Встановити Бориспільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області строк для усунення недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.

3. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.О. Бухтіярова