23 грудня 2010 року Справа № 2а-10652/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову
за заявою ОСОБА_1
до Запорізької міської ради
про зобов'язання вчинити певні дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про зобов'язання розглянути на черговій сесії проект рішення про затвердження проекту землеустрою і передачу позивачу у власність земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000:06:018:0022) по АДРЕСА_1 площею 0,0953га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та прийняти відповідне рішення.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.2 ст.2 КАС України).
Правила предметної підсудності визначені в ст.18 КАС України.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (ч.1 ст.18 КАС України).
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (ч.2 ст.18 КАС України).
Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача (ч.3 ст.18 КАС України).
Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
З адміністративного позову вбачається, що сторонами у справі є ОСОБА_1 та Запорізька міська рада, яка є органом місцевого самоврядування.
Отже, в даному випадку спір виник між фізичною особою з одного боку та органом місцевого самоврядування з іншого, а тому його належить розглядати в місцевому загальному суді як адміністративному суді, відповідно до ч.1 ст.18 КАС України.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України суддя повертає позовну заяву, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 позов пред'явлено до органу місцевого самоврядування, яким є Запорізька міська рада, суддя приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про зобов'язання розглянути на черговій сесії проект рішення про затвердження проекту землеустрою і передачу позивачу у власність земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000:06:018:0022) по АДРЕСА_1 площею 0,0953га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та прийняти відповідне рішення - повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя (підпис) О.О. Прасов
Ухвала не набрала законної сили.
Суддя О.О. Прасов