Постанова від 28.10.2014 по справі 607/14829/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.10.2014 Справа №607/14829/14-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі :

головуючого Грицака Р.М. з участю секретаря Палашовської У.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації (далі Управління) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів в сумі 11585,00 грн. В обґрунтування заявлених вимог вказує на те, що перевіркою проведеною Управлінням встановлено, що у зв'язку з поданням ОСОБА_2 недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її сім'ї, а саме наявність у власності її чоловіка ОСОБА_3 автомобіля марки BMW 318IS, 2000 р.в., відповідачу в період з березня 2014 року по червень 2014 року було надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в розмірі 11585,00 грн. Оскільки ОСОБА_2 добровільно кошти не повертає, просить стягнути з відповідача вищевказану суму коштів надмірно виплачених у вигляді державної соціальної допомоги.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав і мотивів викладених в позовній заяві та просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 будучи належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилась, не повідомивши суд про причини неявки. Приймаючи до уваги вимоги ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у її відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази та обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав:

28 березня 2014 року ОСОБА_2 (надалі - Відповідач) зверталась із заявою в Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації за призначенням їй державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї.

Згідно ч.1 ст.6 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" та п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" державна соціальна допомога призначається на шість місяців.

Згідно заяви ОСОБА_2 від 28 березня 2014 року Управлінням соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації була надана державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї відповідача на період з березня 2014 року по червень 2014 року в розмірі 11585,00 грн., що підтверджується довідкою №1148 від 01.09.2014 року.

В заяві про призначення всіх видів соціальної допомоги відповідач ставила свій підпис під попередженнями про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї та одночасно давала згоду на збір інформації про сім'ю та доходи, що необхідно для призначення соціальних допомог.

Згідно ст.13 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" зазначено, що контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та використання коштів Державного бюджету України, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах трудових відносин соціального захисту населення, безпосередньо та через керівника та уповноважених ним осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до п. 1 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року №1098, державні соціальні інспектори наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги, інших соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованого на цю мету.

Нормами п.27 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" передбачено, що контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.

В результаті проведеної перевірки відділом соціальних інспекторів управління соціальної політики Тернопільської міської ради було встановлено, що ОСОБА_2 подала неповну інформацію про майно, що перебуває у власності її сім'ї, а саме не вказала про наявність автомобіля марки BMW 318IS, 2000 р.в. д.н.з. НОМЕР_1.

Згідно облікових даних автоматизованого обліку АІС «Автомобіль» наданих відділом Державтоінспекції УМВСУ від 06.06.2014р. № 13/3974, за ОСОБА_2 зареєстровано автомобіль марки SKODA OCTAVIA, 2007 р.в., д.н.з. НОМЕР_2, та за ОСОБА_3 зареєстровано автомобіль марки BMW 318IS, 2000 р.в. д.н.з. НОМЕР_1.

Як вбачається з поданої 28.03.2014 року декларації про доходи та майновий стан, осіб які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, ОСОБА_2 вказала, що у власності її сім'ї перебуває лише автомобіль Шкода.

Відділ державних соціальних інспекторів управління провівши перевірку фактів по даній справі, надіслав повідомлення № 1/808/06/01-16 ОСОБА_2 про повернення до 17.07.2014 року надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям внаслідок неподання інформації про транспортні засоби, яке залишилося без відповідного реагування.

Згідно п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Відповідно до ст.26 "Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", затвердженого Постановою КМУ від 24.02.2003 р. № 250 покриття витрат на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів,

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідач незаконно отримала державні кошти в сумі 11585,00 грн., як допомогу малозабезпеченій сім'ї, а тому позов слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в сумі 11585,00 грн.

Керуючись ст. ст.11, 70, 71, 76, 128, 159-163, 167, 185, 186 КАС України, керуючись Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Cтягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 Тернопільського району Тернопільської області, ІПН НОМЕР_3) в користь Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації (р/р 35219034013410, ГУДКСУ в Тернопільській області, код 03195518, МФО 838012) надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в сумі 11585,00 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Р.М.Грицак