Ухвала від 20.11.2014 по справі 808/8134/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

20 листопада 2014 року Справа № 808/8134/14 м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Юридичної особи у відповідності до законодавства Болгарії - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО) до Східної митниці Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, та дотримання строку звернення до адміністративного суду із цим позовом,

ВСТАНОВИВ:

18.11.2014 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Юридичної особи у відповідності до законодавства Болгарії - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО) (далі - позивач) до Східної митниці Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить: визнати протиправними дії відповідача з оформлення в митному режимі - «транзит» транспортного засобу марки «Мерседес» 2001 року випуску, кузов WDB 2032061F113815, який на праві власності належить нерезиденту - «ЕКАС» ЕООО, зареєстрованому на території Республіки Болгарія; зобов'язати відповідача здійснити оформлення транспортного засобу марки «Мерседес» 2001 року випуску, кузов WDB 2032061F113815, який на праві власності належить нерезиденту - «ЕКАС» ЕООО, зареєстрованому на території Республіки Болгарія, в митному режимі - тимчасове ввезення, із застосуванням пільги щодо тимчасового ввезення відповідно до норм Стамбульської конвенції.

Крім того, позивач просить визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду із цим позовом.

За приписами п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Строк звернення до суду із позовами з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби та наслідки пропущення строків звернення до суду врегульовано ст.ст. 99, 100, 181 КАС України.

За приписами ч.ч. 1 та 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В даному випадку позивач оскаржує дії відповідача, які були вчинені 30.03.2014 (дата оформлення митної декларації).

Суд зазначає, що з доданих до позову документів та позову вбачається, що ОСОБА_2 - особа, яка декларувала зазначений вище автомобіль 30.03.2014, є одночасно директором позивача (довіреність від підприємства підписана цією особою із зазначенням її посади).

Отже, 30.03.2014 позивач в особі його уповноваженого представника достовірно знав про вчинення відповідачем оскаржуваних дій, а відтак, з 30.03.2014 почався перебіг строку звернення до адміністративного суду із даним позовом.

Судом встановлено, що шестимісячний строк для звернення до суду із цим позовом сплив 01.10.2014.

Відповідно до відтиску поштового штемпеля, наявного на поштовому конверті, який містив позов із доданими до нього документами, позов був надісланий на адресу суду 14.11.2014.

На підставі викладеного суддя приходить до висновку, що позивач звернувся до адміністративного суду із пропуском строку для звернення до суду, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.

Позивач у позову не зазначає жодної причини пропуску ним строку звернення до адміністративного суду.

Судом з позовної заяви та доданих до неї матеріалів поважних причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду не встановлено.

Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

За приписами ч. 4 ст. 102 КАС України правила даної статті не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, відтак, не знаходить підстав для поновлення такого строку.

Відтак, за відсутності поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, адміністративний позов Юридичної особи у відповідності до законодавства Болгарії - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО) до Східної митниці Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії повинен бути залишеним без розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 100, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов позову Юридичної особи у відповідності до законодавства Болгарії - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО) до Східної митниці Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Роз'яснити Юридичній особі у відповідності до законодавства Болгарії - Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО), що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду вона має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Копію ухвали надіслати Юридичній особі у відповідності до законодавства Болгарії - Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКАС» («ЕКАС» ЕООО) на адресу для листування, зазначену в позові.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Кисіль