ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про передачу адміністративної справи за підсудністю
12 листопада 2014 року №813/6676/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого-судді Сасевича О.М.
за участю секретаря судового засідання Чижук М.М.,
позивача Цимбора О.Й.
представника позивача Зеліско Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові клопотання представника позивача про передачу справи за підсудністю в адміністративній справі за позовом начальника управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області Цимбора Олега Йосифовича до Відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області про скасування постанови про накладення штрафу від 19.08.2014 року ВП №32427396,-
начальник управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області Цимбор Олег Йосифович звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу від 19.08.2014 року ВП №32427396.
Ухвалою судді від 30.09.2014 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків.
У зв'язку із виконанням позивачем вимог зазначеної вище ухвали, ухвалою судді від 13 жовтня 2014 відкрито провадження у справі №813/6676/14.
У судовому засіданні 12.11.2014 року представником позивача було заявлено усне клопотання про передачу адміністративної справи №813/6676/14 до іншого адміністративного суду, а саме до Буського районного суду Львівської області, за підсудністю.
Судом було поставлено на обговорення клопотання представника позивача.
Позивач та представник позивача заявлене останнім клопотання підтримали.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений своєчасно та належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Розглянувши клопотання представника позивача, заслухавши думку позивача і представника позивача з приводу передачі адміністративної справи до іншого адміністративного суду, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Як вбачається із матеріалів справи, на виконанні у Відділі державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області знаходиться виконавче провадження (ВП №3242396) з примусового виконання виконавчого листа №2а-2084 у справі №2а-2239/11, виданого 20.04.2012 року Буським районним судом Львівської області про зобов'язання управління Пенсійного фонду України у Буському районі Львівської області виплатити ОСОБА_4 суму проіндексованої пенсії у зв'язку з зростанням індексу споживчих цін в Україні з березня 2008 року до січня 2010 року і суму компенсації за несвоєчасну виплату проіндексованої пенсії.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту - КАС України) встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг - віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Згідно із п.5 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
В силу частини 6 статті 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Частиною 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 12.09.2014 року №10 «Про внесення доповнення до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», зі змінами та доповненнями, внесеними згідно з постановами Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року №5, від 14 вересня 2012 року №10 та від 30 вересня 2013 року №14» передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним також предметно підсудні адміністративні справи з приводу оскарження постанов державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу в ході виконання ними ухвалених цими судами рішень (п.5 ч.1 ст.18 КАС України).
Вищенаведене вказує на те, що рішення (в тому числі про накладення штрафу), дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ.
Водночас, згідно з ч.1 ст.21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року №2453-VІ, місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
В розумінні п.2 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
Таким чином, вказана адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Тож, враховуючи викладене, суд вважає, що вказану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства в місцевому районному суді як адміністративному суді, тобто даний спір не є предметно підсудним Львівському окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним, який видав виконавчий документ, а саме - Буському районному суду Львівської області.
Згідно п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду у разі, якщо після відкриття провадження у справі встановлено, що провадження відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч.1 ст.19 КАС України).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача слід задовольнити, а справу передати для розгляду по суті до Буського районного суду Львівської області.
Відповідно до частин 7, 8 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст.3, 18, 22, 160, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника позивача задовольнити.
Передати адміністративну справу за позовом начальника управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області Цимбора Олега Йосифовича до Відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області про скасування постанови про накладення штрафу від 19.08.2014 року ВП №32427396 для розгляду до Буського районного суду Львівської області (80500, Львівська область, місто Буськ, вулиця Паркова, 14).
Ухвала Львівського окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сасевич О.М.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 17 листопада 2014 року.