Ухвала від 12.11.2014 по справі 0670/8220/11

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Романченко Є.Ю.

Суддя-доповідач:Хаюк С.М.

УХВАЛА

іменем України

"12" листопада 2014 р. Справа № 0670/8220/11

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Хаюка С.М.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Моніча Б.С.,

при секретарі Лялевич С.С. ,

за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Управління державної казначейської служби України у Володарсько-Волинському районі на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "30" вересня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Совкувейт ЛТД" до Виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення ,

ВСТАНОВИВ:

Управління Державної Казначейської служби України у Володарсько - Волинському районі Житомирської області звернулося до суду із заявою, в якій просить змінити спосіб і порядок виконання судового рішення, а саме: здійснити стягнення коштів в сумі 387,55 грн. шляхом їх безспірного списання із відповідного рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача, яким по справі являється Виконавча дирекція Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 30.09.2014 року у задоволенні заяви Управління Державної Казначейської служби України у Володарсько - Волинському районі Житомирської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення від 18.03.2014 відмовлено.

Не погоджуючись з даною ухвалою управління ДКС України у Володарсько-Волинському районі звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову , якою задовольнити заяву .

Представник ТОВ "Совкувейт ЛТД" апеляційну скаргу не визнав , надав письмові заперечення в яких просить залишити апеляційну скаргу без задоволення.

Представник Виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності апеляційну скаргу не визнав.

Представник апелянта в судове засідання не з"явився.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18 березня 2014 року Вищим адміністративним судом України постановлено додаткову постанову в справі № К/9991/17210/12, якою заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Совкувейт ЛТД" про прийняття додаткового судового рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Совкувейт ЛТД" до Виконавчої дирекції Житомирського обласного Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення задоволено, стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Совкувейт ЛТД" судові витрати у сумі 387,55 грн. Постанова суду набрала законної сили.

З метою виконання судового рішення Товариством з обмеженою відповідальністю "Совкувейт ЛТД" на виконання до Управління Державної Казначейської служби України у Володарсько - Волинському районі Житомирської області було направлено додаткову постанову Вищого адміністративного суду України від 18.03.2014, а не виконавчий лист за цим судовим рішенням.

Відмовляючи у задоволені заяви , суд першої інстанції виходив з того , що відсутність виконавчого документа виключає можливість розгляду судом питання щодо необхідності зміни способу і порядку виконання судового рішення, на виконання якого такий виконавчий документ міг бути виданий. Для зміни, встановлення порядку та способу виконання судового рішення мають бути обставини, які роблять його виконання неможливим.

Управлінням Державної Казначейської служби України у Володарсько - Волинському районі Житомирської області достатніх та належних доказів наявності виняткових обставин, які б зумовлювали можливість зміни способу виконання судового рішення наведено не було та до суду не надано.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Частиною 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (зі змінами та доповненнями), надалі - Порядок.

Згідно зі пунктом 3 Порядку, рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

У відповідності до приписів 5 Порядку під час виконання виконавчих документів органи Казначейства мають право, зокрема, звертатися у передбачених законом випадках до органу, який видав виконавчий документ, щодо роз'яснення рішення про стягнення коштів, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання такого рішення, а також відстрочку та/або розстрочку його виконання.

Виконавчі документи - оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження" (п. 2 Порядку).

Відповідно до ч. 1 ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист.

Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Совкувейт ЛТД" із заявою про видачу виконавчого листа на виконання постанови суду від 18.03.2014року на зверталось, доказів отримання такого виконавчого листа представником позивача не надано.

Колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що відсутність виконавчого документа виключає можливість розгляду судом питання щодо необхідності зміни способу і порядку виконання судового рішення, на виконання якого такий виконавчий документ міг бути виданий.

Крім того, для зміни, встановлення порядку та способу виконання судового рішення мають бути обставини, які роблять його виконання неможливим.

Управлінням Державної Казначейської служби України у Володарсько - Волинському районі Житомирської області достатніх та належних доказів наявності виняткових обставин, які б зумовлювали можливість зміни способу виконання судового рішення наведено не було та до суду не надано.

Посилання заявника на листа Вищого адміністративного суду України від 21.11.2011 № 2135/11/13-11 є безпідставним, так як цей лист мав лише інформаційний характер і був відкликаний Вищим адміністративним судом України листом від 16.07.2014 N 945/11/14-14.

Колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції, дослідивши в судовому засіданні надані сторонами по справі докази, обґрунтовано відмовив у задоволені заяви.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому її потрібно залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 199, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління державної казначейської служби України у Володарсько-Волинському районі залишити без задоволення, а ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "30" вересня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя С.М.Хаюк

судді: І.Ф.Бондарчук

Б.С. Моніч

Повний текст cудового рішення виготовлено 12.11.2014 року

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю " Совкувейт ЛТД" вул.Пушкіна, 2 А,смт.Нова Борова,Володарсько - Волинський район, Житомирська облас,12114

3- відповідачу/відповідачам: Виконавча дирекція Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вул.Перемоги, 7,м.Житомир,10014

4 - Управління державної казначейської служби України у Володарсько-Волинському районі - вул.К.Маркса,6, смт.Володарськ-Волинський 12101,

- ,