11 листопада 2014 рокум. Ужгород№ 807/3306/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.
Позовні вимоги обґрунтовують тим, що відповідач починаючи з 2010 року і до моменту подання позовної заяви не подає органам державної податкової служби декларації, фінансову звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушило положення Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16), що згідно з абз.3 ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" №755-IV від 15.05.2003 року є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Представник позивача однією з позовних вимог просив суд розглядати справу без його участі.
Відповідач про відкриття провадження у даній справи повідомлявся судом належним чином за адресою вказаною в позовній заяві, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, а відтак на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про судове провадження у даній справі.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення підприємницької діяльності за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом.
Відтак, ухвалою суду від 24 жовтня 2014 року, у відповідності до ст. 183 - 2 КАС України, судом прийнято рішення про проведення розгляду адміністративної справи за позовом Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується довідкою від 23.07.2004 року № 2320-19 (а.с.7) фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку у Ужгородській об'єднаній ДПІ ГУ Міндоходів в Закарпатській області. Місцезнаходженням Відповідача є - АДРЕСА_1, код - НОМЕР_1.
Позивачем подано докази, що всупереч пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України відповідач більше року не подає до державних податкових органів та інших державних органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), що підтверджує довідка Ужгородської ОДПІ від 23.09.2014 року № 3505/17-1/35 (а.с.8), та у відповідача відсутня заборгованість перед бюджетом по податках і зборах (обов'язкових платежах),про що свідчить довідка від 24.09.2014 року № 3560/10/07-14-25-18 (а.с.9)
Відповідно до статті 67 пункту 67.2 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців.
У відповідності до абз.3 ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, в тому числі, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З огляду на вищенаведене, позовні вимоги Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Закарпатської області є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 256 КАС України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 94, 160, 163, 183 - 2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задоволити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код - НОМЕР_1).
3. Допустити негайне виконання постанови.
4. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
5. Надіслати Реєстраційній службі Ужгородського міськрайонного управління юстиції в Закарпатській області копію даної постанови після набрання такою законної сили.
6. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяЮ.Ю. Дору