Ухвала від 10.11.2014 по справі 133/2954/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 133/2954/14

Головуючий у 1-й інстанції: Воронюк В.А.

Суддя-доповідач: Біла Л.М.

10 листопада 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Білої Л.М.

суддів: Гонтарука В. М. Матохнюка Д.Б.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Козятин та Козятинському районі на постанову Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Козятині та Козятинському районі Вінницької області про перерахунок пенсії ,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Козятині та Козятинському районі Вінницької області. Просив визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати відповідача перевести йому пенсію із пенсії по інвалідності для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на пенсію за віком із зниженням пенсійного віку на 8 років згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22 квітня 2014 року.

Постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 вересня 2014 року позов задоволено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій просить розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, надав суду заяву в якій просить розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції необхідно залишити без змін, з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, позивач в період з 01.08.1987 року по 16.08.1987 року працював у зоні відчуження та отримував заробітну плату в сумі 610,88 грн. з урахуванням коефіцієнта 2 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 року №207-7.

ОСОБА_1 відпрацював в 30-кілометровій зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 01.09.1987 року по 15.09.1987 року на ст.Зимовище, що є зоною відчуження.

ОСОБА_1 отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (І категорії), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , яке в подальшому було переатестоване.

Позивач перебував на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Козятині та Козятинському районі Вінницької області та одержував пенсію по інвалідності.

22 квітня 2014 року позивач звернувся до Управлінні Пенсійного фонду України в м.Козятині та Козятинському районі Вінницької області із заявою про переведення його з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом від 28.08.2014 №1146/06-38/02-10 Управління Пенсійного фонду України в м.Козятині та Козятинському районі Вінницької області відмовило позивачу в призначені пенсії із зменшенням пенсійного віку на 8 років з посиланням на те, що в наданій ксерокопії табеля робочого часу за серпень 1987 року зазначено, що він перебував з 1 по 16 серпня 1987 року на реконструкції дільниці Чернігів - Янів ст. Іолча та ст. Зимовище. Із цих населених пунктів до зони відчуження відноситься лише ст. Янів та ст. Зимовище, в якому із цих населених пунктів і скільки днів він перебував не зазначено. ( а.с.9).

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем повністю доведено обґрунтованість заявлених вимог.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Право призначення пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи регулюються законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно зі ст.10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", особам, які працювали або проживали на території радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів. Вказаним особам, пенсійний вік знижується на 8 років.

Постановою правління Пенсійного фонду України затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 22-1).

Пунктом 7 Порядку визначений перелік документів, які долучаються до заяви про призначення пенсії, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Як слідує з матеріалів справи, позивач подав до управління ПФУ в м. Козятин та Козятинському районі, всі необхідні документи для призначення йому пенсії із зменшенням пенсійного віку на 8 років, відповідно до ст.55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які зокрема підтверджують періоди його роботи по ліквідації наслідків аварії в зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів, а саме: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що є основним документом, який підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, архівні довідки, що підтверджують факт виконання робіт по ліквідації наслідків аварії у складі Мехколони №29, а також фінансовий розрахунок, з якого вбачається, що позивач отримував підвищену заробітну плату за період виконання робіт у зоні відчуження та збережену заробітну плату за основним місцем роботи, а тому відповідач не мав жодних підстав для відмови у призначенні позивачу вищезгаданої пенсії.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач приймав участь у роботах по ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження ЧАЕС про що подав всі необхідні документи, отже має право на призначення йому пенсії відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зниженням пенсійного віку до 8 років.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Відповідно до ст.159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.198, ч.1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, визнавши, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Козятин та Козятинському районі залишити без задоволення, а постанову Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 вересня 2014 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий /підпис/ Біла Л.М.

Судді /підпис/ Гонтарук В. М.

/підпис/ Матохнюк Д.Б.

З оригіналом згідно:

секретар