Ухвала від 13.11.2014 по справі 808/7865/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ СПРАВИ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

13 листопада 2014 року Справа № 808/7865/14 Провадження № ДО/808/923/14 м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Лілія Яковлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою: ОСОБА_2, м. Артемівськ Донецької області

до відповідача: Міністерства внутрішніх справ України, м. Київ

про: визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

11.11.2014 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 (далі - позивач) до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України № 879 від 11.08.2014 та № 1667о/с від 26.08.2014 в частині звільнення з органів внутрішніх справ ОСОБА_2, згідно з п. 66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ за скоєння вчинків, що дискредитують звання рядового та начальницького складу;

- поновити ОСОБА_2 старшого лейтенанта міліції на посаді слідчого відділення розслідування злочинів лінії карного розшуку слідчого відділу Артемівського МВ (з обслуговування м. Артемівська та Артемівського району) ГУМВС України в Донецькій області;

- стягнути з Міністерства внутрішніх справ України на користь ОСОБА_2 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.

Відповідно до розпорядження голови Вищого адміністративного суду України № 193 від 02.09.2014 «Про забезпечення розгляду адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції» установлено, що розгляд адміністративних справ, підсудних Донецькому окружному адміністративному суду здійснюється Запорізьким окружним адміністративним судом.

За правилами ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Спір виник із публічно-правових відносин, в яких відповідач є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ст. 17 КАС України, зазначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України даний спір підсудний окружним адміністративним судам.

Крім того, позивач просить суд поновити строк на звернення до суду з даним адміністративним позовом.

При дослідженні адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, суд дійшов до висновку, що позивачем був дотриманий строк звернення до адміністративного суду, передбачений чинним законодавством та визначений ст. 99 КАС України, тому заявлене позивачем клопотання про поновлення процесуального строку судом, наразі, не розглядається.

Отже, подана позовна заява відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

При перевірці матеріалів адміністративного позову судом з'ясовано, що відповідачем по справі є Міністерство внутрішніх справ України, у зв'язку з чим, враховуючи положення ст. 24 КАС України, адміністративну справу слід розглядати колегією у складі трьох суддів.

Також в адміністративному позові позивачем заявлено клопотання про витребування у Міністерства внутрішніх справ України доказів по справі на підтвердження викладених позовних вимог.

Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази (ч. 3 ст. 71 КАС України).

З огляду на викладене, для забезпечення повного та всебічного з'ясування обставин у справі, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та витребувати у Міністерства внутрішніх справ України додаткові докази по справі.

В ході підготовчого провадження по справі були проведені наступні дії, а саме: з'ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, перелік документів, які необхідно подати сторонам тощо.

За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, суд вважає за можливе закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 24, 99, 71, 106, 107, 110, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі № 808/7865/14, провадження № ДО/808/923/14 за позовною заявою ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.

2. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 21 листопада 2014 року о 10:00 , яке відбудеться в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, буд. 65-в в залі судових засідань № 14. Справа розглядатиметься колегією суддів у складі головуючого судді Максименко Л.Я. та двох суддів, які будуть призначені до складу колегії в порядку, передбаченому ст. 15-1 КАС України.

3. Сторонам надати у судове засідання: довіреності на представників (при наявності представників); документи, які посвідчують особу; документи про правовий статус сторін; інші документи та матеріали, які можуть бути використані як доказ при розгляді справи по суті.

4. Відповідачу до судового засідання, у разі невизнання адміністративного позову, подати письмові заперечення проти позову та докази на їх обгрунтування, або заяву про визнання позову, належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - суду для огляду.

5. Витребувати у Міністерства внутрішніх справ України наказ про призначення службового розслідування; матеріали службового розслідування відносно позивача (пояснення, рапорти, листування, тощо), якщо дане розслідування проводилось; документи та матеріали, які стали підставою для звільнення та висновок службового розслідування, на підставі якого видано наказ МВС України № 879 від 11.08.2014; особову справу позивача; наказ МВС України № 879 від 11.08.2014; довідку про середню заробітну плату на момент звільнення позивача з органів внутрішніх справ; засвідчені належним чином копії витребуваних документів надати у справу, оригінали - суду для огляду.

6. Копію ухвали про відкриття провадження і призначення справи до судового розгляду надіслати особам, які беруть участь у справі разом з інформацією про їх процесуальні права та обов'язки.

7. У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя Л.Я. Максименко

ВИТЯГ

про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

Стаття 49 КАС України

1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Стаття 51 КАС України

1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.